%32,2
CHP birinci
3.939 geçerli oy · katılım %79,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Posof ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %32,2 ile birinci; 3939 geçerli oy, katılım %79,2.
Kayıtlı seçmen 5.207 · Oy kullanan 4.122 (katılım %79,2) · Geçerli 3.939 · Geçersiz 183
Posof İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.268 | %32,2 |
| AKP | 1.211 | %30,7 |
| MHP | 1.146 | %29,1 |
| YRP | 148 | %3,8 |
| İYİ | 62 | %1,6 |
| SAADET | 26 | %0,7 |
| TİP | 17 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,4 |
| BBP | 14 | %0,4 |
| BTP | 14 | %0,4 |
| SOL | 10 | %0,3 |
| DEVA | 8 | %0,2 |
Seçilenler
- Necmettin Taşcı · CHP · listede 1. sıra
- Alparslan Altun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Posof mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akballı Köyü | 1 | 41 | %82,9 | CHP | %65,6 |
| Alabalık Köyü | 1 | 84 | %83,3 | CHP | %40,9 |
| Alköy | 1 | 123 | %79,7 | AKP | %44,0 |
| Arılı Köyü | 1 | 30 | %93,3 | MHP | %39,3 |
| Armutveren Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %47,9 |
| Asmakonak Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %37,9 |
| Aşıkzülali Köyü | 1 | 182 | %70,9 | CHP | %64,0 |
| Aşıküzeyir Köyü | 1 | 16 | %75,0 | AKP | %41,7 |
| Balgöze Köyü | 1 | 144 | %90,3 | CHP | %57,9 |
| Baykent Köyü | 1 | 111 | %72,1 | CHP | %40,0 |
| Binbaşıeminbey Köyü | 1 | 79 | %73,4 | MHP | %64,3 |
| Demirdöver Köyü | 1 | 75 | %76,0 | YRP | %50,9 |
| Derindere Köyü | 1 | 124 | %83,1 | CHP | %43,4 |
| Doğrular Mah. | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %64,7 |
| Erim Köyü | 1 | 23 | %87,0 | MHP | %70,6 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %38,0 |
| Gümüşkavak Köyü | 1 | 37 | %48,7 | AKP | %55,6 |
| Günbatan Köyü | 1 | 56 | %67,9 | MHP | %32,4 |
| Günlüce Köyü | 1 | 67 | %79,1 | MHP | %39,6 |
| Gürarmut Köyü | 1 | 78 | %55,1 | CHP | %38,5 |
| Kaleönü Köyü | 1 | 76 | %79,0 | MHP | %40,7 |
| Kalkankaya Köyü | 1 | 31 | %83,9 | AKP | %60,0 |
| Kayınlı Köyü | 1 | 29 | %82,8 | MHP | %45,8 |
| Kırköy | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %42,4 |
| Kolköy | 1 | 173 | %79,8 | MHP | %62,8 |
| Kopuzlu Köyü | 1 | 18 | %66,7 | AKP | %41,7 |
| Kumlukoz Köyü | 1 | 96 | %64,6 | AKP | %72,4 |
| Kurşunçavuş Köyü | 1 | 35 | %85,7 | MHP | %40,7 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.537 | %81,6 | CHP | %45,9 |
| Sarıdarı Köyü | 1 | 34 | %88,2 | MHP | %73,3 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 19 | %57,9 | MHP | %54,6 |
| Savaşır Köyü | 1 | 76 | %79,0 | AKP | %34,6 |
| Söğütlükaya Köyü | 1 | 133 | %69,9 | AKP | %42,9 |
| Süngülü Köyü | 2 | 352 | %83,0 | MHP | %51,9 |
| Sütoluk Köyü | 1 | 64 | %95,3 | CHP | %50,0 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 66 | %69,7 | MHP | %45,5 |
| Türkgözü Köyü | 1 | 168 | %66,7 | MHP | %43,8 |
| Uluçam Köyü | 1 | 9 | %100,0 | AKP | %44,4 |
| Uğurca Köyü | 1 | 37 | %81,1 | MHP | %37,0 |
| Yaylaaltı Köyü | 1 | 22 | %59,1 | MHP | %46,2 |
| Yeniköy | 1 | 167 | %72,5 | AKP | %62,2 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 72 | %66,7 | MHP | %36,2 |
| Yurtbaşı Köyü | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %47,6 |
| Yurtbekler Köyü | 1 | 115 | %77,4 | CHP | %53,4 |
| Çakırkoç Köyü | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %50,0 |
| Çambeli Köyü | 1 | 119 | %80,7 | MHP | %40,0 |
| Çamyazı Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %38,3 |
| Çayırçimen Köyü | 1 | 27 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 59 | %83,1 | AKP | %41,3 |
| İncedere Köyü | 1 | 53 | %84,9 | MHP | %53,5 |