%32,0
AK PARTİ birinci
4.923 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çıldır ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %32,0 ile birinci; 4923 geçerli oy, katılım %79,1.
Kayıtlı seçmen 6.841 · Oy kullanan 5.410 (katılım %79,1) · Geçerli 4.923 · Geçersiz 487
Çıldır İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.577 | %32,0 |
| CHP | 1.215 | %24,7 |
| MHP | 949 | %19,3 |
| İYİ | 216 | %4,4 |
| YRP | 78 | %1,6 |
| VATAN | 60 | %1,2 |
| SAADET | 32 | %0,7 |
| BTP | 26 | %0,5 |
| TİP | 24 | %0,5 |
| DEVA | 16 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,3 |
| MİLLET | 13 | %0,3 |
| BBP | 12 | %0,2 |
| SOL | 11 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Rıfat Vural · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gökhan Sözbir · CHP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çıldır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdarı Köyü | 1 | 53 | %66,0 | AKP | %35,3 |
| Akkiraz Köyü | 1 | 177 | %73,5 | AKP | %46,2 |
| Akçakale Köyü | 1 | 148 | %82,4 | CHP | %32,8 |
| Akçıl Köyü | 1 | 59 | %86,4 | MHP | %26,5 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 42 | %52,4 | CHP | %59,1 |
| Aşağıcambaz Köyü | 1 | 176 | %77,3 | AKP | %43,8 |
| Aşıkşenlik Mah. | 1 | 222 | %85,6 | CHP | %58,1 |
| Baltalı Köyü | 1 | 76 | %80,3 | MHP | %39,7 |
| Başköy | 1 | 78 | %82,1 | CHP | %35,6 |
| Damlıca Köyü | 1 | 121 | %67,8 | MHP | %32,9 |
| Dedekorkut Mah. | 1 | 252 | %76,2 | AKP | %43,8 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %57,5 |
| Dirsekkaya Köyü | 1 | 81 | %82,7 | MHP | %39,7 |
| Eskibeyrehatun Köyü | 1 | 349 | %73,6 | CHP | %43,6 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 228 | %79,0 | AKP | %50,0 |
| Gölbelen Köyü | 1 | 314 | %85,4 | İYİ | %31,0 |
| Gölebakan Köyü | 1 | 324 | %73,2 | AKP | %46,3 |
| Güvenocak Köyü | 1 | 188 | %87,8 | AKP | %49,7 |
| Karakale Köyü | 1 | 180 | %69,4 | MHP | %37,6 |
| Kayabeyi Köyü | 1 | 105 | %72,4 | AKP | %38,2 |
| Kaşlıkaya Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %32,6 |
| Kenarbel Köyü | 1 | 164 | %87,2 | AKP | %24,6 |
| Kenardere Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %41,4 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 130 | %71,5 | MHP | %28,8 |
| Kurtkale Köyü | 1 | 176 | %72,7 | AKP | %43,6 |
| Kuzukaya Mah. | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %41,7 |
| Meryemköy | 1 | 122 | %57,4 | AKP | %42,1 |
| Sabaholdu Köyü | 1 | 157 | %82,2 | MHP | %40,0 |
| Saymalı Köyü | 1 | 128 | %64,1 | MHP | %30,4 |
| Sazlısu Köyü | 1 | 177 | %76,8 | AKP | %54,8 |
| Semihaşakir Köyü | 1 | 95 | %68,4 | AKP | %50,0 |
| Suhara Mah. | 1 | 178 | %82,6 | CHP | %43,4 |
| Taşdeğirmen Köyü | 1 | 212 | %79,3 | AKP | %37,8 |
| Ufuktepe Mah. | 1 | 312 | %81,4 | AKP | %31,5 |
| Yakınsu Mah. | 1 | 234 | %86,3 | CHP | %33,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 346 | %78,0 | AKP | %33,5 |
| Yenibeyrehatun Köyü | 1 | 48 | %91,7 | CHP | %51,2 |
| Yıldırımtepe Mah. | 1 | 135 | %83,0 | AKP | %38,1 |
| Yukarıcambaz Köyü | 1 | 258 | %86,4 | CHP | %38,3 |
| Çankaya Mah. | 1 | 107 | %95,3 | CHP | %51,1 |
| Çay Mah. | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %34,2 |
| Öncül Köyü | 1 | 227 | %77,5 | AKP | %29,3 |
| Övündü Köyü | 1 | 76 | %60,5 | AKP | %43,2 |