Gümüşhacıköy · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiGümüşhacıköy ilçesi
%47,2
CHP birinci
15.487 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gümüşhacıköy ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %47,2 ile birinci; 15.487 geçerli oy, katılım %88,7.
Gümüşhacıköy
Kayıtlı seçmen 18.389 · Oy kullanan 16.307 (katılım %88,7) · Geçerli 15.487 · Geçersiz 820
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Mah. | 2 | 637 | %92,8 | CHP | %80,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %84,4 |
| Alören Köyü | 1 | 77 | %94,8 | AKP | %73,9 |
| Artıkabat Mah. | 13 | 4.261 | %84,1 | CHP | %45,4 |
| Ağcadede Mah. | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %42,4 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 136 | %97,8 | MHP | %39,8 |
| Bacakoğlu Köyü | 1 | 147 | %87,8 | AKP | %63,2 |
| Bademli Köyü | 1 | 198 | %92,4 | CHP | %38,8 |
| Balıklı Köyü | 1 | 57 | %100,0 | CHP | %89,3 |
| Beden Köyü | 1 | 153 | %95,4 | CHP | %86,2 |
| Camikebir Mah. | 1 | 301 | %86,1 | AKP | %50,8 |
| Cumara Mah. | 5 | 1.539 | %87,2 | AKP | %55,5 |
| Derbentobruğu Köyü | 1 | 202 | %90,1 | AKP | %72,3 |
| Doluca Köyü | 1 | 168 | %93,5 | CHP | %72,2 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %63,4 |
| Eslemez Köyü | 1 | 151 | %98,7 | CHP | %79,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 24 | %91,7 | CHP | %90,9 |
| Güplüce Köyü | 1 | 184 | %84,2 | CHP | %85,6 |
| Güvemözü Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %97,1 |
| Hacıyahya Mah. | 8 | 2.501 | %89,1 | CHP | %70,4 |
| Irgat Mah. | 1 | 237 | %89,9 | AKP | %47,2 |
| Karaali Köyü | 1 | 25 | %84,0 | MHP | %57,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 239 | %97,1 | AKP | %65,8 |
| Karakaya Köyü | 1 | 64 | %96,9 | CHP | %75,4 |
| Kağnıcı Köyü | 1 | 307 | %92,8 | AKP | %50,4 |
| Keçiköy | 1 | 314 | %90,5 | CHP | %89,3 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %90,7 |
| Kırca Köyü | 1 | 211 | %95,7 | CHP | %80,3 |
| Kızık Köyü | 1 | 55 | %61,8 | AKP | %73,5 |
| Kızılca Köyü | 1 | 156 | %94,9 | AKP | %61,0 |
| Koltuk Köyü | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %50,6 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 75 | %101,3 | CHP | %69,0 |
| Korkut Köyü | 1 | 275 | %91,3 | CHP | %83,4 |
| Kutluca Köyü | 1 | 145 | %62,8 | AKP | %50,6 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 220 | %96,4 | CHP | %88,3 |
| Köseler Köyü | 1 | 272 | %95,2 | CHP | %94,1 |
| Kiziroğlu Köyü | 1 | 154 | %87,7 | CHP | %85,8 |
| Ovabaşı Köyü | 1 | 255 | %86,7 | AKP | %77,9 |
| Pusacak Köyü | 1 | 173 | %94,2 | AKP | %73,2 |
| Sallar Köyü | 1 | 144 | %90,3 | CHP | %87,2 |
| Saray Mah. | 4 | 1.054 | %84,9 | AKP | %43,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 186 | %93,0 | AKP | %40,9 |
| Sarayözü Köyü | 1 | 151 | %98,0 | CHP | %84,9 |
| Sekü Köyü | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %52,1 |
| Tekke Mah. | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %44,9 |
| Yazıyeri Köyü | 1 | 130 | %100,0 | AKP | %44,2 |
| Yenicami Mah. | 1 | 42 | %85,7 | CHP | %41,7 |
| Yeniköy | 1 | 122 | %82,0 | MHP | %39,0 |
| Çalköy | 1 | 217 | %88,9 | AKP | %60,6 |
| Çavuşköy | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %70,0 |
| Çay Mah. | 3 | 809 | %86,9 | AKP | %56,0 |
| Çetmi Köyü | 2 | 425 | %91,8 | CHP | %92,7 |
| Çiftçioğlu Köyü | 1 | 87 | %96,6 | CHP | %91,6 |
| Çitli Köyü | 1 | 153 | %87,6 | AKP | %75,6 |
| İmirler Köyü | 1 | 175 | %93,7 | CHP | %77,6 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 102 | %93,1 | AKP | %57,3 |