%24,3
AK PARTİ birinci
10.468 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülağaç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %24,3 ile birinci; 10.468 geçerli oy, katılım %81,7.
Kayıtlı seçmen 13.956 · Oy kullanan 11.405 (katılım %81,7) · Geçerli 10.468 · Geçersiz 937
Gülağaç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.546 | %24,3 |
| BBP | 2.449 | %23,4 |
| MHP | 1.991 | %19,0 |
| CHP | 1.128 | %10,8 |
| YRP | 901 | %8,6 |
| SOL | 789 | %7,5 |
| İYİ | 391 | %3,7 |
| SAADET | 71 | %0,7 |
| BTP | 60 | %0,6 |
| MİLLET | 35 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,3 |
| DEVA | 27 | %0,3 |
| TİP | 25 | %0,2 |
| DP | 15 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
Seçilenler
- Zafer Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ümit İn · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gülağaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmezar Köyü | 2 | 630 | %57,3 | CHP | %67,5 |
| Atatürk Mah. | 1 | 289 | %81,3 | MHP | %47,4 |
| Bekarlar Köyü | 3 | 738 | %76,6 | AKP | %56,0 |
| Camiliören Köyü | 2 | 448 | %89,3 | AKP | %48,4 |
| Demirci-Eskicami Mah. | 1 | 321 | %87,9 | BBP | %59,4 |
| Demirci-Kalealtı Mah. | 4 | 1.073 | %89,9 | BBP | %46,4 |
| Demirci-Kurtuluş Mah. | 2 | 660 | %87,3 | BBP | %65,3 |
| Demirci-Yenipazar Mah. | 3 | 770 | %87,5 | BBP | %63,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 527 | %83,3 | AKP | %34,9 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 646 | %76,0 | BBP | %38,6 |
| Gülpınar-Fatih Mah. | 1 | 307 | %78,5 | BBP | %36,6 |
| Gülpınar-Koyunlu Mah. | 1 | 317 | %73,8 | YRP | %35,4 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mah. | 2 | 427 | %73,3 | YRP | %38,6 |
| Gülpınar-Tuzla Mah. | 2 | 445 | %71,2 | BBP | %37,4 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 613 | %84,5 | MHP | %49,5 |
| Kızılkaya Köyü | 3 | 938 | %86,8 | AKP | %39,7 |
| Meydan Mah. | 3 | 780 | %84,2 | MHP | %51,5 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 102 | %77,5 | AKP | %26,8 |
| Saratlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 218 | %84,9 | CHP | %54,1 |
| Saratlı-Karşıyaka Mah. | 1 | 301 | %84,1 | CHP | %63,3 |
| Saratlı-Meydan Mah. | 1 | 264 | %82,6 | SOL | %63,3 |
| Saratlı-Pınarbaşı Mah. | 1 | 200 | %85,5 | SOL | %48,5 |
| Saratlı-Zafer Mah. | 2 | 364 | %86,5 | CHP | %46,3 |
| Saratlı-İstiklal Mah. | 2 | 387 | %80,9 | CHP | %51,0 |
| Sofular Köyü | 3 | 756 | %83,3 | AKP | %38,0 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | 1 | 194 | %70,6 | CHP | %46,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 280 | %86,8 | AKP | %33,6 |
| Çatalsu Köyü | 1 | 213 | %79,3 | AKP | %36,6 |
| İstiklal Mah. | 3 | 748 | %81,6 | MHP | %41,6 |