%58,2
DEM Parti birinci
8.980 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşlıçay ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %58,2 ile birinci; 8980 geçerli oy, katılım %79,5.
Kayıtlı seçmen 12.014 · Oy kullanan 9.552 (katılım %79,5) · Geçerli 8.980 · Geçersiz 572
Taşlıçay İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.228 | %58,2 |
| AKP | 2.503 | %27,9 |
| MHP | 276 | %3,1 |
| HÜDA PAR | 219 | %2,4 |
| CHP | 186 | %2,1 |
| YRP | 112 | %1,3 |
| DEVA | 108 | %1,2 |
| İYİ | 98 | %1,1 |
| SAADET | 52 | %0,6 |
| BBP | 37 | %0,4 |
Seçilenler
- Felemez Arslan · DEM · listede 1. sıra
- Nuri Bulut · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşlıçay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mah. | 3 | 864 | %87,7 | DEM | %52,9 |
| Adnan Menderes Mah. | 4 | 1.110 | %91,6 | DEM | %50,5 |
| Alakoçlu Köyü | 1 | 276 | %77,5 | DEM | %65,6 |
| Aras Köyü | 1 | 70 | %88,6 | DEM | %61,0 |
| Aşağıdumanlı Köyü | 2 | 598 | %73,4 | DEM | %77,1 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | 1 | 216 | %86,6 | DEM | %94,2 |
| Aşağıesen Köyü | 1 | 232 | %66,4 | DEM | %72,5 |
| Aşağıtoklu Köyü | 1 | 227 | %80,2 | AKP | %42,3 |
| Balçiçek Köyü | 1 | 91 | %91,2 | DEM | %60,8 |
| Bayıraltı Köyü | 1 | 268 | %67,9 | DEM | %70,5 |
| Bayramyazı Köyü | 1 | 229 | %84,7 | DEM | %67,7 |
| Boyuncak Köyü | 1 | 22 | %72,7 | DEM | %71,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.034 | %86,1 | DEM | %46,3 |
| Düzgören Köyü | 1 | 286 | %69,2 | DEM | %77,5 |
| Dilekyazı Köyü | 1 | 154 | %92,2 | DEM | %50,4 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 331 | %78,0 | AKP | %45,9 |
| Gözucu Köyü | 1 | 213 | %78,9 | DEM | %59,9 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 57 | %82,5 | AKP | %38,6 |
| Güneysöğüt Köyü | 1 | 51 | %80,4 | DEM | %45,5 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.389 | %75,7 | DEM | %57,4 |
| Karagöz Köyü | 1 | 77 | %79,2 | DEM | %90,2 |
| Kağnılı Köyü | 1 | 92 | %44,6 | DEM | %61,5 |
| Kumlubucak Köyü | 1 | 158 | %64,6 | DEM | %54,6 |
| Kumluca Köyü | 3 | 910 | %73,9 | DEM | %63,3 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 34 | %50,0 | DEM | %82,4 |
| Tanrıverdi Köyü | 1 | 88 | %88,6 | DEM | %70,2 |
| Tanyolu Köyü | 2 | 369 | %83,2 | DEM | %55,9 |
| Taşteker Köyü | 1 | 142 | %69,7 | DEM | %69,6 |
| Yanalyol Köyü | 1 | 92 | %76,1 | DEM | %44,6 |
| Yankaya Köyü | 1 | 16 | %81,3 | DEM | %76,9 |
| Yardımcılar Köyü | 2 | 450 | %78,4 | DEM | %68,4 |
| Yassıkaya Köyü | 1 | 112 | %75,0 | DEM | %51,9 |
| Yeltepe Köyü | 1 | 222 | %86,5 | DEM | %58,7 |
| Yukarıdumanlı Köyü | 1 | 120 | %76,7 | DEM | %90,2 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | 2 | 397 | %67,3 | DEM | %60,6 |
| Yukarıesen Köyü | 1 | 145 | %96,6 | DEM | %73,1 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | 1 | 102 | %88,2 | AKP | %38,1 |
| Yukarıtoklu Köyü | 1 | 95 | %82,1 | AKP | %43,1 |
| Çökelge Köyü | 1 | 174 | %57,5 | DEM | %69,2 |
| Çöğürlü Köyü | 2 | 376 | %80,3 | DEM | %69,1 |
| İkiyamaç Köyü | 1 | 125 | %88,8 | DEM | %58,9 |