%36,5
AK PARTİ birinci
13.195 geçerli oy · katılım %71,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eleşkirt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,5 ile birinci; 13.195 geçerli oy, katılım %71,3.
Kayıtlı seçmen 19.962 · Oy kullanan 14.226 (katılım %71,3) · Geçerli 13.195 · Geçersiz 1.031
Eleşkirt İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.821 | %36,5 |
| DEM | 3.662 | %27,8 |
| YRP | 2.756 | %20,9 |
| SAADET | 1.078 | %8,2 |
| MHP | 243 | %1,8 |
| İYİ | 191 | %1,5 |
| DEVA | 131 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 99 | %0,8 |
| BBP | 80 | %0,6 |
| BTP | 70 | %0,5 |
| SOL | 64 | %0,5 |
Seçilenler
- Zeki Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Turan Yami · DEM · listede 1. sıra
- Mustafa Mızrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eleşkirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 1 | 88 | %75,0 | DEM | %50,0 |
| Akyumak Köyü | 1 | 196 | %77,6 | AKP | %59,4 |
| Alagün Köyü | 1 | 97 | %79,4 | DEM | %39,2 |
| Alkuşak Köyü | 1 | 25 | %60,0 | DEM | %42,9 |
| Arifbey Köyü | 1 | 54 | %83,3 | AKP | %36,4 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 146 | %78,1 | DEM | %31,8 |
| Aşağıkopuz Köyü | 1 | 169 | %58,0 | DEM | %75,3 |
| Dalkılıç Köyü | 1 | 168 | %74,4 | DEM | %42,7 |
| Değirmenoluğu Köyü | 1 | 340 | %61,5 | AKP | %34,3 |
| Dolutaş Köyü | 1 | 96 | %85,4 | AKP | %33,8 |
| Düzağıl Köyü | 1 | 40 | %45,0 | AKP | %58,8 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 110 | %58,2 | AKP | %53,6 |
| Ergözü Köyü | 2 | 524 | %73,3 | DEM | %50,8 |
| Esentepe Mah. | 2 | 669 | %73,5 | AKP | %41,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 874 | %70,3 | AKP | %43,2 |
| Goncalı Köyü | 2 | 504 | %69,3 | AKP | %48,9 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 47 | %63,8 | DEM | %65,5 |
| Güneykaya Köyü | 1 | 141 | %62,4 | DEM | %66,7 |
| Güvence Köyü | 1 | 88 | %76,1 | AKP | %43,1 |
| Hasanpınarı Köyü | 1 | 106 | %68,9 | AKP | %53,0 |
| Haydaroğlu Köyü | 1 | 203 | %78,3 | DEM | %55,0 |
| Hayrangöl Köyü | 1 | 60 | %71,7 | DEM | %47,5 |
| Hürriyet Köyü | 1 | 171 | %51,5 | YRP | %31,7 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 1.005 | %70,7 | AKP | %38,5 |
| Kanatgeren Köyü | 1 | 28 | %67,9 | AKP | %52,6 |
| Karabacak Köyü | 1 | 48 | %85,4 | DEM | %42,5 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 664 | %74,0 | AKP | %41,3 |
| Kayayolu Köyü | 1 | 50 | %54,0 | DEM | %76,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 1 | 172 | %76,7 | AKP | %46,3 |
| Kokulupınar Köyü | 1 | 31 | %61,3 | DEM | %52,9 |
| Körpeçayır Köyü | 1 | 57 | %73,7 | YRP | %41,0 |
| Lozan Mah. | 3 | 914 | %70,4 | AKP | %49,7 |
| Mollahüseyin Köyü | 1 | 94 | %83,0 | AKP | %39,0 |
| Mollasüleyman Köyü | 2 | 511 | %74,0 | AKP | %39,0 |
| Müftüselim Mah. | 5 | 1.383 | %69,3 | AKP | %40,6 |
| Palakçayırı Köyü | 1 | 61 | %75,4 | AKP | %65,8 |
| Pirabat Köyü | 1 | 312 | %79,5 | AKP | %42,8 |
| Ramazan Köyü | 1 | 239 | %47,7 | DEM | %53,8 |
| Sadaklı Köyü | 1 | 279 | %51,6 | AKP | %39,4 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 91 | %86,8 | DEM | %50,0 |
| Sarıköy | 1 | 244 | %71,7 | DEM | %48,5 |
| Sultanabat Köyü | 1 | 122 | %81,2 | DEM | %41,7 |
| Söbetaş Köyü | 1 | 112 | %81,3 | DEM | %48,8 |
| Süzgeçli Köyü | 1 | 199 | %82,4 | MHP | %40,0 |
| Tahir-Aydıntepe Mah. | 1 | 294 | %79,3 | YRP | %61,2 |
| Tahir-Karşıyaka Mah. | 1 | 345 | %68,1 | AKP | %36,2 |
| Tahir-Yeşil Mah. | 2 | 361 | %61,8 | YRP | %43,1 |
| Toprakkale Köyü | 3 | 741 | %72,6 | AKP | %51,0 |
| Türkeli Köyü | 1 | 209 | %83,7 | YRP | %53,4 |
| Uludal Köyü | 1 | 187 | %79,7 | DEM | %43,7 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 195 | %48,2 | AKP | %42,9 |
| Yanıkdere Köyü | 1 | 220 | %56,8 | AKP | %39,7 |
| Yayladüzü-Aşağıcihanbey Mah. | 1 | 198 | %75,3 | YRP | %53,0 |
| Yayladüzü-Cumhuriyet Mah. | 2 | 402 | %76,1 | YRP | %47,4 |
| Yayladüzü-Değirmengeçidi Mah. | 1 | 131 | %77,9 | YRP | %43,9 |
| Yayladüzü-Gökçayır Mah. | 1 | 144 | %89,6 | YRP | %67,5 |
| Yayladüzü-Karşıyaka Mah. | 2 | 424 | %80,9 | AKP | %40,5 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 111 | %69,4 | YRP | %56,6 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 268 | %56,0 | DEM | %45,8 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 392 | %72,7 | DEM | %47,6 |
| Yığıntaş Köyü | 1 | 97 | %82,5 | AKP | %41,0 |
| Yukarıkopuz Köyü | 1 | 42 | %78,6 | DEM | %53,3 |
| Yücekapı-Esentepe Mah. | 1 | 194 | %79,9 | AKP | %57,4 |
| Yücekapı-Oklavalı Mah. | 2 | 413 | %77,5 | DEM | %45,6 |
| Yücekapı-Yeşilyurt Mah. | 1 | 336 | %82,7 | AKP | %58,4 |
| Yücekapı-Şehit Engin Mah. | 2 | 431 | %84,7 | AKP | %48,7 |
| Çatalpınar Köyü | 1 | 133 | %69,2 | DEM | %37,8 |
| Çatkösedağ Köyü | 1 | 131 | %60,3 | AKP | %55,7 |
| Çetinsu Köyü | 1 | 253 | %54,6 | DEM | %57,6 |
| Çiftepınar Köyü | 1 | 79 | %84,8 | AKP | %60,0 |
| Öztoprak Köyü | 1 | 53 | %54,7 | YRP | %60,7 |
| İkizgeçe Köyü | 1 | 264 | %71,2 | YRP | %49,4 |
| İkizgöl Köyü | 1 | 100 | %31,0 | DEM | %54,8 |
| İndere Köyü | 1 | 162 | %79,0 | DEM | %40,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.120 | %69,6 | AKP | %40,4 |