%67,7
DEM Parti birinci
41.265 geçerli oy · katılım %65,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğubayazıt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %67,7 ile birinci; 41.265 geçerli oy, katılım %65,2.
Kayıtlı seçmen 70.105 · Oy kullanan 45.693 (katılım %65,2) · Geçerli 41.265 · Geçersiz 4.428
Doğubayazıt İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 27.951 | %67,7 |
| AKP | 6.779 | %16,4 |
| CHP | 1.780 | %4,3 |
| HÜDA PAR | 1.141 | %2,8 |
| BTP | 773 | %1,9 |
| YRP | 605 | %1,5 |
| SAADET | 574 | %1,4 |
| DEVA | 554 | %1,3 |
| İYİ | 505 | %1,2 |
| MHP | 322 | %0,8 |
| BBP | 281 | %0,7 |
Seçilenler
- Serhat Ceylan · DEM · listede 1. sıra
- Hatice Ünal · DEM · listede 2. sıra
- Ahmet Özkan · DEM · listede 3. sıra
- Mihriban Dal · DEM · listede 4. sıra
- Sabri Karayel · DEM · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Doğubayazıt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdigör Mah. | 3 | 839 | %74,7 | DEM | %69,6 |
| Ahmedihani Mah. | 24 | 7.902 | %57,3 | DEM | %68,5 |
| Aktarla Köyü | 1 | 86 | %93,0 | DEM | %79,1 |
| Aktuğlu Köyü | 1 | 71 | %100,0 | DEM | %60,6 |
| Alıntepe Köyü | 1 | 119 | %78,2 | DEM | %88,8 |
| Atabakan Köyü | 1 | 343 | %87,2 | DEM | %72,9 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 265 | %74,7 | DEM | %65,4 |
| Aşağıtavla Köyü | 1 | 60 | %100,0 | DEM | %64,9 |
| Bardaklı Köyü | 3 | 860 | %77,0 | DEM | %63,7 |
| Barındı Köyü | 1 | 66 | %62,1 | AKP | %46,2 |
| Barış Mah. | 7 | 2.180 | %63,2 | DEM | %70,3 |
| Başköy | 1 | 123 | %86,2 | DEM | %54,4 |
| Bereket Köyü | 1 | 84 | %47,6 | DEM | %76,9 |
| Besler Köyü | 1 | 56 | %82,1 | DEM | %76,1 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 160 | %85,6 | DEM | %62,5 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 162 | %88,9 | DEM | %69,6 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 85 | %89,4 | DEM | %50,0 |
| Bulakbaşı Köyü | 1 | 48 | %72,9 | DEM | %80,0 |
| Buyuretti Köyü | 1 | 187 | %78,6 | DEM | %83,3 |
| Bölücek Köyü | 1 | 59 | %78,0 | DEM | %71,7 |
| Büyük Ağrı Mah. | 10 | 3.356 | %64,8 | DEM | %67,8 |
| Binkaya Köyü | 1 | 170 | %85,9 | AKP | %52,9 |
| Dalbahçe Köyü | 2 | 498 | %66,7 | DEM | %62,6 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 164 | %81,7 | DEM | %47,9 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 174 | %40,8 | DEM | %97,1 |
| Dolaklı Köyü | 1 | 338 | %65,4 | DEM | %72,5 |
| Dostali Köyü | 1 | 56 | %91,1 | DEM | %82,6 |
| Eskisu Köyü | 1 | 109 | %77,1 | DEM | %65,0 |
| Esnemez Köyü | 3 | 812 | %65,0 | DEM | %62,3 |
| Gökçekaynak Köyü | 1 | 38 | %79,0 | DEM | %90,0 |
| Göller Köyü | 1 | 32 | %50,0 | AKP | %50,0 |
| Gölyüzü Köyü | 1 | 216 | %84,3 | DEM | %79,1 |
| Gözükara Köyü | 1 | 211 | %76,3 | DEM | %78,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 333 | %79,9 | DEM | %61,4 |
| Gültepe Köyü | 1 | 251 | %80,9 | DEM | %53,1 |
| Güngören Köyü | 1 | 226 | %80,5 | DEM | %80,6 |
| Günyolu Köyü | 1 | 224 | %78,1 | DEM | %68,7 |
| Gürbulak Köyü | 4 | 1.186 | %70,0 | DEM | %59,6 |
| Hallaç Köyü | 1 | 253 | %81,0 | DEM | %74,2 |
| Hasankeyf Mah. | 10 | 3.276 | %63,1 | DEM | %80,6 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.156 | %66,1 | DEM | %69,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 297 | %77,1 | DEM | %73,7 |
| Karabulak Köyü | 4 | 1.135 | %68,3 | DEM | %54,0 |
| Karaburun Köyü | 2 | 256 | %89,5 | DEM | %69,7 |
| Karaca Köyü | 1 | 164 | %88,4 | DEM | %42,1 |
| Karakent Köyü | 1 | 304 | %90,5 | DEM | %48,6 |
| Karaseyh Köyü | 1 | 149 | %82,6 | DEM | %80,2 |
| Kargakonmaz Köyü | 1 | 137 | %42,3 | DEM | %80,0 |
| Kazan Köyü | 1 | 74 | %71,6 | AKP | %75,5 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 214 | %72,4 | DEM | %59,3 |
| Koçkıran Mah. | 9 | 3.084 | %58,2 | DEM | %67,0 |
| Kucak Köyü | 1 | 86 | %41,9 | AKP | %47,2 |
| Kutlubulak Köyü | 1 | 338 | %88,8 | DEM | %57,9 |
| Melikşah Köyü | 1 | 39 | %48,7 | AKP | %47,1 |
| Mescitköy | 1 | 135 | %88,2 | DEM | %66,1 |
| Ortadirek Köyü | 2 | 486 | %90,7 | DEM | %72,0 |
| Ortaköy | 1 | 157 | %78,3 | DEM | %70,7 |
| Pullutarla Köyü | 1 | 91 | %40,7 | AKP | %48,7 |
| Sanayi Mah. | 10 | 3.333 | %62,2 | DEM | %72,5 |
| Sarıbıyık Köyü | 1 | 297 | %82,2 | DEM | %61,7 |
| Sarıgül Mah. | 3 | 729 | %65,2 | DEM | %62,6 |
| Sarıçavuş Köyü | 1 | 33 | %93,9 | DEM | %76,7 |
| Sazoba Köyü | 1 | 33 | %90,9 | DEM | %46,4 |
| Sağdıç Köyü | 2 | 645 | %65,3 | DEM | %77,7 |
| Sağlıksuyu Köyü | 2 | 355 | %82,3 | DEM | %55,7 |
| Seslitaş Köyü | 1 | 117 | %81,2 | DEM | %81,1 |
| Somkaya Köyü | 1 | 335 | %88,7 | DEM | %52,0 |
| Subeşiği Köyü | 1 | 253 | %43,5 | DEM | %91,6 |
| Suluçem Köyü | 2 | 469 | %71,6 | DEM | %76,4 |
| Tanıktepe Köyü | 1 | 320 | %74,4 | AKP | %45,0 |
| Telçeker Köyü | 3 | 777 | %73,4 | DEM | %77,2 |
| Topçatan Köyü | 1 | 250 | %83,2 | DEM | %87,8 |
| Tulumlu Köyü | 1 | 61 | %54,1 | AKP | %66,7 |
| Tutak Köyü | 2 | 523 | %79,7 | DEM | %65,6 |
| Uluyol Mah. | 12 | 4.148 | %58,5 | DEM | %62,3 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 277 | %79,8 | DEM | %82,9 |
| Vatan Mah. | 6 | 2.015 | %62,2 | DEM | %72,3 |
| Yalınsaz Köyü | 1 | 136 | %83,1 | DEM | %71,6 |
| Yanoba Köyü | 1 | 200 | %84,5 | DEM | %67,5 |
| Yaygınyurt Köyü | 1 | 336 | %90,8 | DEM | %90,5 |
| Yağmurdüşen Köyü | 1 | 24 | %58,3 | AKP | %57,1 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.171 | %60,0 | DEM | %75,6 |
| Yeniharman Köyü | 1 | 50 | %50,0 | AKP | %45,8 |
| Yılanlı Köyü | 4 | 1.218 | %69,5 | DEM | %77,5 |
| Yığınçal Köyü | 1 | 129 | %84,5 | DEM | %65,7 |
| Yukarıtavla Köyü | 1 | 109 | %39,5 | DEM | %44,7 |
| Yiğityatağı Köyü | 1 | 43 | %90,7 | DEM | %73,0 |
| Çalıköy | 1 | 141 | %83,0 | DEM | %63,2 |
| Çetenli Köyü | 2 | 505 | %76,4 | DEM | %54,3 |
| Çömçeli Köyü | 1 | 147 | %77,6 | DEM | %62,5 |
| Çiftepınar Mah. | 17 | 5.789 | %56,9 | DEM | %56,9 |
| Çiftlikköy | 3 | 902 | %70,8 | DEM | %87,9 |
| Örmeli Köyü | 1 | 125 | %69,6 | DEM | %67,1 |
| Örtülü Köyü | 1 | 252 | %52,4 | DEM | %85,5 |
| Üzengili Köyü | 1 | 222 | %88,3 | DEVA | %79,1 |
| Üçgöze Köyü | 1 | 89 | %85,4 | DEM | %81,1 |
| Üçmurat Köyü | 1 | 36 | %77,8 | DEM | %60,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 250 | %83,6 | DEM | %74,1 |
| İshakpaşa Mah. | 14 | 4.281 | %60,8 | DEM | %66,6 |