%40,7
AK PARTİ birinci
23.462 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şuhut ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,7 ile birinci; 23.462 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 27.675 · Oy kullanan 24.542 (katılım %88,7) · Geçerli 23.462 · Geçersiz 1.080
Şuhut İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.538 | %40,7 |
| MHP | 7.124 | %30,4 |
| CHP | 5.158 | %22,0 |
| YRP | 508 | %2,2 |
| İYİ | 387 | %1,7 |
| SAADET | 171 | %0,7 |
| ZAFER | 150 | %0,6 |
| DP | 121 | %0,5 |
| DEVA | 101 | %0,4 |
| BBP | 48 | %0,2 |
| MİLLET | 36 | %0,2 |
| BTP | 33 | %0,1 |
| TİP | 30 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
| SOL | 13 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Diren · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Avcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Akkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şuhut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyuva Köyü | 3 | 713 | %88,2 | AKP | %63,1 |
| Altıgöz Mah. | 7 | 2.063 | %83,2 | MHP | %44,2 |
| Anayurt Köyü | 2 | 381 | %90,0 | AKP | %50,3 |
| Arızlı Köyü | 1 | 191 | %87,4 | AKP | %51,0 |
| Atlıhisar Köyü | 3 | 1.039 | %84,5 | AKP | %33,4 |
| Aydın Köyü | 2 | 392 | %86,5 | AKP | %67,5 |
| Ağzıkara Köyü | 2 | 521 | %87,9 | AKP | %44,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 237 | %93,7 | AKP | %44,3 |
| Balçıkhisar Köyü | 4 | 1.139 | %85,6 | CHP | %49,7 |
| Baş Mah. | 2 | 589 | %88,0 | MHP | %48,8 |
| Başören Köyü | 2 | 498 | %94,4 | MHP | %45,3 |
| Bozan Köyü | 1 | 128 | %100,0 | CHP | %69,4 |
| Dadak Köyü | 2 | 408 | %94,9 | AKP | %79,4 |
| Demirbel Köyü | 1 | 182 | %92,9 | AKP | %29,0 |
| Efe Köyü | 3 | 895 | %93,1 | AKP | %67,3 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 427 | %88,3 | MHP | %37,9 |
| Güneytepe Köyü | 1 | 301 | %86,1 | CHP | %78,5 |
| Hacı Musa Mah. | 2 | 514 | %78,6 | MHP | %39,5 |
| Hallaç Köyü | 2 | 471 | %96,6 | CHP | %58,4 |
| Hisar Mah. | 1 | 343 | %89,5 | AKP | %33,6 |
| Karaadilli-Develi Mah. | 2 | 635 | %97,2 | CHP | %63,6 |
| Karaadilli-Erenler Mah. | 2 | 614 | %98,1 | AKP | %46,1 |
| Karaadilli-Zafer Mah. | 2 | 368 | %99,2 | CHP | %51,2 |
| Karaadilli-Çağlayan Mah. | 1 | 321 | %96,3 | AKP | %56,7 |
| Karacaören Köyü | 2 | 509 | %87,4 | AKP | %40,4 |
| Karahallı Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %73,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 115 | %92,2 | AKP | %55,5 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 289 | %96,2 | AKP | %44,5 |
| Kayabelen Köyü | 2 | 452 | %81,9 | CHP | %85,0 |
| Kılınçkaya Köyü | 1 | 126 | %92,9 | AKP | %47,8 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 252 | %91,7 | AKP | %42,3 |
| Kulak Köyü | 1 | 116 | %64,7 | AKP | %74,3 |
| Kurtuluş Mah. | 4 | 1.105 | %83,4 | MHP | %36,6 |
| Mahmutköy | 4 | 1.231 | %92,9 | AKP | %46,7 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 2 | 704 | %88,4 | AKP | %44,0 |
| Ortapınar Köyü | 2 | 529 | %94,0 | MHP | %78,5 |
| Oynağan Köyü | 1 | 169 | %92,3 | AKP | %43,2 |
| Pazar Mah. | 3 | 925 | %82,7 | MHP | %42,4 |
| Paşacık Köyü | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %71,4 |
| Sinirköy | 1 | 336 | %92,3 | AKP | %83,5 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 881 | %84,8 | AKP | %44,3 |
| Tekkeköy | 1 | 113 | %79,7 | CHP | %67,8 |
| Uzunpınar Köyü | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %39,0 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.133 | %83,1 | MHP | %41,9 |
| Yarışlı Köyü | 4 | 1.136 | %94,4 | AKP | %51,4 |
| Zafer Mah. | 2 | 641 | %89,1 | MHP | %45,3 |
| Çakırözü Köyü | 3 | 883 | %91,5 | AKP | %62,5 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 320 | %93,8 | MHP | %40,1 |
| İcikli Köyü | 2 | 356 | %93,3 | MHP | %43,0 |
| İlyaslı Köyü | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %64,4 |
| İplik Mah. | 1 | 232 | %83,2 | MHP | %35,6 |
| İsalı Köyü | 1 | 147 | %89,8 | MHP | %40,0 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.229 | %84,7 | MHP | %42,1 |