%35,2
CHP birinci
178.739 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %35,2 ile birinci; 178.739 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 219.364 · Oy kullanan 185.589 (katılım %84,6) · Geçerli 178.739 · Geçersiz 6.850
Afyonkarahisar Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 62.914 | %35,2 |
| AKP | 59.862 | %33,5 |
| MHP | 31.262 | %17,5 |
| YRP | 9.036 | %5,1 |
| İYİ | 5.195 | %2,9 |
| ZAFER | 3.164 | %1,8 |
| BBP | 2.522 | %1,4 |
| SAADET | 2.091 | %1,2 |
| DP | 616 | %0,3 |
| MİLLET | 512 | %0,3 |
| BTP | 464 | %0,3 |
| DEVA | 367 | %0,2 |
| DEM | 279 | %0,2 |
| TİP | 152 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 138 | %0,1 |
| VATAN | 92 | %0,1 |
| SOL | 73 | %0,0 |
Seçilenler
- Mert Efe Aydeniz · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Siper · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mesut Muhlis Şener · CHP · listede 2. sıra
- Semai Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Özgür Kirez · CHP · listede 3. sıra
- Ömer Dayı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Zeki Ertürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afyonkarahisar Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.149 | %88,0 | AKP | %38,8 |
| Akçin Mah. | 4 | 1.313 | %86,3 | AKP | %37,1 |
| Alcalı Köyü | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %50,8 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 4 | 1.120 | %84,6 | CHP | %47,5 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 19 | 5.876 | %79,8 | CHP | %41,4 |
| Anıtkaya Köyü | 4 | 1.247 | %87,4 | CHP | %38,0 |
| Ataköy Mah. | 9 | 3.016 | %88,8 | AKP | %44,6 |
| Battalgazi Mah. | 4 | 1.400 | %66,4 | CHP | %36,1 |
| Bayatcık Mah. | 1 | 154 | %99,4 | AKP | %55,6 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 96 | %103,1 | AKP | %42,1 |
| Belkaracaören Köyü | 2 | 388 | %93,8 | AKP | %44,1 |
| Beyazıt Mah. | 3 | 974 | %86,3 | AKP | %37,4 |
| Beyyazı-Atatürk Mah. | 4 | 1.140 | %96,8 | MHP | %52,0 |
| Beyyazı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 730 | %97,8 | AKP | %41,4 |
| Beyyazı-Örnek Mah. | 2 | 526 | %96,4 | AKP | %46,8 |
| Bostanlı Köyü | 2 | 429 | %94,4 | CHP | %42,0 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 32 | %81,3 | MHP | %52,0 |
| Burmalı Mah. | 3 | 1.011 | %84,3 | AKP | %43,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 7.991 | %78,2 | CHP | %46,9 |
| Dairecep Mah. | 2 | 645 | %83,7 | CHP | %41,0 |
| Demirçevre Mah. | 2 | 496 | %94,6 | AKP | %51,7 |
| Derviş Paşa Mah. | 12 | 3.918 | %82,2 | CHP | %47,9 |
| Değirmenayvalı-Kurtuluş Mah. | 2 | 552 | %95,1 | AKP | %53,2 |
| Değirmenayvalı-Şehit Ahmet Mah. | 5 | 1.498 | %96,3 | AKP | %47,6 |
| Değirmendere Köyü | 2 | 459 | %96,1 | AKP | %33,8 |
| Dumlupınar Mah. | 25 | 8.508 | %80,2 | CHP | %49,4 |
| Dörtyol Mah. | 10 | 3.232 | %80,2 | CHP | %40,0 |
| Erenler Mah. | 13 | 4.067 | %63,8 | CHP | %40,2 |
| Erkmen-Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.833 | %77,8 | AKP | %33,9 |
| Erkmen-Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.194 | %85,8 | AKP | %52,7 |
| Erkmen-Hürriyet Mah. | 4 | 1.061 | %89,7 | AKP | %50,2 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 3 | 709 | %90,7 | CHP | %39,2 |
| Esentepe Mah. | 18 | 5.840 | %82,2 | CHP | %43,0 |
| Eşrefpaşa Mah. | 17 | 5.624 | %85,5 | AKP | %37,1 |
| Fakıpaşa Mah. | 3 | 973 | %84,6 | AKP | %47,0 |
| Fatih Mah. | 33 | 11.126 | %82,9 | CHP | %39,4 |
| Fethibey-Fatih Mah. | 2 | 624 | %97,8 | CHP | %43,0 |
| Fethibey-Yavuz Selim Mah. | 3 | 876 | %97,5 | MHP | %46,6 |
| Fethibey-Yunus Emre Mah. | 2 | 598 | %96,8 | MHP | %48,1 |
| Gazi Mah. | 12 | 3.958 | %80,9 | CHP | %44,3 |
| Gebeceler-Fatih Mah. | 2 | 465 | %96,6 | AKP | %34,6 |
| Gebeceler-Kocatepe Mah. | 2 | 562 | %95,7 | AKP | %31,9 |
| Gebeceler-Yeni Mah. | 2 | 432 | %95,4 | AKP | %32,2 |
| Gebeceler-Zafer Mah. | 1 | 235 | %94,5 | MHP | %28,0 |
| Gebeceler-İstiklal Mah. | 3 | 730 | %97,5 | AKP | %37,0 |
| Gözsüzlü Köyü | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %42,7 |
| Güvenevler Mah. | 12 | 3.909 | %79,7 | CHP | %46,5 |
| Halımoru Köyü | 2 | 534 | %93,8 | AKP | %42,2 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 850 | %85,7 | CHP | %37,1 |
| Hasan Karaağaç Mah. | 3 | 986 | %83,1 | CHP | %45,6 |
| Hattat Karahisar Mah. | 5 | 1.441 | %83,9 | CHP | %41,4 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 16 | 5.585 | %81,6 | CHP | %38,5 |
| Işıklar-Atatürk Mah. | 3 | 867 | %98,0 | AKP | %43,3 |
| Işıklar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 577 | %95,5 | AKP | %48,5 |
| Işıklar-Hürriyet Mah. | 4 | 1.350 | %93,4 | AKP | %38,1 |
| Işıklar-Yaka Mah. | 3 | 886 | %95,0 | AKP | %48,8 |
| Işıklar-Yeni Mah. | 3 | 1.030 | %97,9 | AKP | %48,2 |
| Işıklar-İstiklal Mah. | 1 | 349 | %94,6 | AKP | %46,0 |
| Kanlıca Mah. | 25 | 8.535 | %81,9 | CHP | %39,3 |
| Kaplanlı Köyü | 1 | 99 | %75,8 | AKP | %39,4 |
| Karaarslan Köyü | 3 | 723 | %96,7 | AKP | %41,9 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.576 | %82,3 | CHP | %51,4 |
| Karşıyaka Mah. | 10 | 3.448 | %87,2 | AKP | %37,9 |
| Kasımpaşa Mah. | 4 | 1.281 | %81,5 | CHP | %44,4 |
| Kayadibi Mah. | 4 | 1.098 | %83,1 | CHP | %42,1 |
| Kızıldağ Köyü | 3 | 852 | %91,2 | AKP | %52,7 |
| Kışlacık Mah. | 2 | 542 | %92,3 | AKP | %35,9 |
| Kocatepe Mah. | 12 | 4.155 | %84,2 | CHP | %43,3 |
| Kocatepe-Kocatepe Mah. | 4 | 1.093 | %96,3 | AKP | %39,0 |
| Kocatepe-Kurtuluş Mah. | 4 | 1.203 | %94,8 | AKP | %54,0 |
| Kozluca Köyü | 1 | 340 | %94,7 | AKP | %43,9 |
| Köprülü Köyü | 2 | 693 | %92,1 | AKP | %47,3 |
| Küçükkalecik Köyü | 1 | 194 | %82,0 | AKP | %45,6 |
| Küçükçobanlı Köyü | 2 | 562 | %92,4 | MHP | %35,5 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 24 | 8.337 | %83,4 | CHP | %41,0 |
| Marulcu Mah. | 5 | 1.557 | %76,3 | CHP | %47,3 |
| Mecidiye Mah. | 4 | 1.172 | %87,3 | CHP | %42,9 |
| Nazmi Saatçi Mah. | 12 | 4.012 | %82,6 | CHP | %39,8 |
| Nuribey-Ali İhsan Paşa Mah. | 2 | 381 | %97,1 | AKP | %38,9 |
| Nuribey-Fatih Mah. | 3 | 814 | %94,0 | AKP | %39,5 |
| Nuribey-Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 863 | %94,3 | AKP | %38,5 |
| Nuribey-Mehmet Akif Mah. | 1 | 289 | %87,2 | AKP | %33,8 |
| Olucak Köyü | 1 | 185 | %86,0 | AKP | %35,0 |
| Olucak Mah. | 5 | 1.420 | %85,3 | AKP | %43,0 |
| Omuzca Köyü | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %29,0 |
| Orhangazi Mah. | 5 | 1.644 | %83,8 | CHP | %40,8 |
| Osman Gazi Mah. | 13 | 4.276 | %83,0 | AKP | %35,3 |
| Saadet Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %49,0 |
| Sadıkbey Mah. | 5 | 1.530 | %95,9 | AKP | %39,5 |
| Sahipata Mah. | 11 | 3.787 | %81,6 | CHP | %38,5 |
| Salar-Barbaros Mah. | 3 | 929 | %92,8 | AKP | %34,8 |
| Salar-Fatih Mah. | 2 | 547 | %90,9 | AKP | %37,8 |
| Salar-Gümüş Tepe Mah. | 2 | 400 | %93,5 | YRP | %33,8 |
| Salar-Halil İbrahim Sultan Mah. | 2 | 479 | %92,7 | AKP | %32,4 |
| Salar-Yavuz Selim Mah. | 3 | 888 | %94,3 | YRP | %34,2 |
| Saraydüzü Köyü | 2 | 372 | %96,8 | MHP | %36,1 |
| Sarık Köyü | 2 | 528 | %95,3 | AKP | %52,2 |
| Selçuklu Mah. | 40 | 13.545 | %79,4 | CHP | %48,8 |
| Susuz-Gökhan Mah. | 2 | 505 | %98,6 | AKP | %39,4 |
| Susuz-Osmanlı Mah. | 3 | 795 | %98,2 | MHP | %43,6 |
| Susuz-Sakarya Mah. | 4 | 1.263 | %95,1 | AKP | %41,1 |
| Susuz-Selçuklu Mah. | 3 | 987 | %97,5 | MHP | %43,5 |
| Sülümenli-Altındağ Mah. | 2 | 629 | %95,4 | YRP | %36,7 |
| Sülümenli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 320 | %90,9 | MHP | %34,6 |
| Sülümenli-Ulucami Mah. | 1 | 145 | %97,2 | MHP | %34,8 |
| Sülümenli-Zafer Mah. | 3 | 961 | %93,6 | MHP | %37,0 |
| Sülümenli-İstiklal Mah. | 2 | 667 | %94,3 | AKP | %44,9 |
| Sülümenli-Şeker Mah. | 1 | 53 | %98,1 | CHP | %30,8 |
| Sülün-Gültepe Mah. | 3 | 1.024 | %94,8 | AKP | %38,0 |
| Sülün-Hisar Mah. | 4 | 1.111 | %95,1 | AKP | %37,9 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.232 | %82,6 | AKP | %43,4 |
| Tacı Ahmet Mah. | 4 | 1.124 | %88,6 | AKP | %39,2 |
| Taşpınar Mah. | 3 | 956 | %88,9 | AKP | %39,9 |
| Veysel Karani Mah. | 8 | 2.729 | %82,0 | CHP | %39,0 |
| Yarenler Mah. | 3 | 926 | %87,0 | AKP | %40,5 |
| Yarımca Köyü | 1 | 91 | %96,7 | CHP | %53,6 |
| Yenice Mah. | 10 | 3.179 | %83,4 | CHP | %38,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.777 | %85,0 | AKP | %36,4 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 989 | %84,5 | CHP | %42,1 |
| Zafer Mah. | 7 | 2.158 | %78,2 | CHP | %43,6 |
| Çakır Mah. | 2 | 441 | %94,1 | AKP | %50,6 |
| Çavdarlı Köyü | 3 | 728 | %95,5 | AKP | %35,0 |
| Çayırbağ-Ali Çetinkaya Mah. | 3 | 844 | %96,1 | AKP | %61,7 |
| Çayırbağ-Fatih Mah. | 3 | 938 | %96,2 | MHP | %42,6 |
| Çayırbağ-Huzur Mah. | 1 | 130 | %97,7 | AKP | %54,8 |
| Çayırbağ-Uğur Mah. | 4 | 1.083 | %95,9 | AKP | %43,9 |
| Çıkrık-Erenler Mah. | 3 | 799 | %97,6 | MHP | %30,0 |
| Çıkrık-Yunuslar Mah. | 3 | 945 | %96,1 | MHP | %37,6 |
| Örnekevler Mah. | 8 | 2.678 | %82,8 | CHP | %45,8 |
| İsmail Mah. | 2 | 413 | %97,1 | AKP | %53,2 |
| İstiklal Mah. | 9 | 2.854 | %82,9 | CHP | %44,4 |