%40,6
AK PARTİ birinci
61.217 geçerli oy · katılım %75,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahta ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,6 ile birinci; 61.217 geçerli oy, katılım %75,3.
Kayıtlı seçmen 86.280 · Oy kullanan 65.006 (katılım %75,3) · Geçerli 61.217 · Geçersiz 3.789
Kahta İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 24.859 | %40,6 |
| SAADET | 8.507 | %13,9 |
| HÜDA PAR | 8.448 | %13,8 |
| YRP | 6.739 | %11,0 |
| DEM | 5.635 | %9,2 |
| BBP | 2.437 | %4,0 |
| MHP | 2.015 | %3,3 |
| DEVA | 728 | %1,2 |
| İYİ | 550 | %0,9 |
| MİLLET | 485 | %0,8 |
| AB | 196 | %0,3 |
| SOL | 186 | %0,3 |
| BTP | 173 | %0,3 |
| VATAN | 145 | %0,2 |
| TİP | 114 | %0,2 |
Seçilenler
- Mustafa Kavak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Sait Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Turan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Sırrı Köse · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Can Erdoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kahta mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalı Köyü | 1 | 129 | %55,0 | AKP | %50,7 |
| Akalın Köyü | 1 | 64 | %59,4 | AKP | %58,3 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 263 | %87,5 | AKP | %60,9 |
| Akıncılar-Akıncılar Atatürk Mah. | 3 | 822 | %78,4 | AKP | %63,2 |
| Akıncılar-Kılavuz Mah. | 1 | 131 | %92,4 | AKP | %46,4 |
| Akıncılar-Soğuksu Mah. | 1 | 34 | %70,6 | AKP | %34,8 |
| Akıncılar-Çamlıca Mah. | 1 | 69 | %66,7 | AKP | %38,6 |
| Akkavak Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %54,7 |
| Akkuş Köyü | 1 | 167 | %85,0 | AKP | %38,2 |
| Aktaş Köyü | 1 | 184 | %84,2 | YRP | %30,3 |
| Akyıldız Köyü | 1 | 129 | %62,8 | AKP | %72,5 |
| Alidam Köyü | 3 | 497 | %58,2 | AKP | %64,8 |
| Arılı Köyü | 1 | 194 | %90,2 | HÜDA PAR | %34,4 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.274 | %74,4 | AKP | %37,6 |
| Aydınpınar Köyü | 1 | 205 | %72,2 | AKP | %53,5 |
| Ballı Köyü | 1 | 218 | %93,6 | AKP | %47,6 |
| Bayraktar Mah. | 8 | 2.531 | %77,7 | AKP | %36,8 |
| Bağbaşı Köyü | 3 | 780 | %87,4 | AKP | %58,7 |
| Bağlar Mah. | 1 | 297 | %87,5 | SAADET | %50,0 |
| Bağözü Köyü | 1 | 80 | %71,3 | AKP | %50,9 |
| Belenli Köyü | 2 | 225 | %87,6 | AKP | %55,1 |
| Belören Köyü | 2 | 296 | %90,5 | AKP | %49,8 |
| Beşikli Köyü | 1 | 144 | %78,5 | AKP | %82,3 |
| Bostanlı Köyü | 3 | 416 | %73,1 | AKP | %63,7 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 267 | %85,8 | AKP | %58,5 |
| Boztarla Köyü | 1 | 33 | %81,8 | AKP | %50,0 |
| Boğazkaya Köyü | 1 | 318 | %93,7 | AKP | %59,4 |
| Burmapınar Köyü | 1 | 327 | %89,9 | AKP | %48,1 |
| Bölükyayla-Atatürk Mah. | 2 | 424 | %97,2 | AKP | %47,4 |
| Bölükyayla-Cumhuriyet Mah. | 2 | 584 | %99,0 | AKP | %45,2 |
| Bölükyayla-Fatih Mah. | 1 | 329 | %95,1 | AKP | %61,8 |
| Bölükyayla-Kangülü Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %47,4 |
| Büyükbağ Köyü | 2 | 279 | %57,0 | DEM | %45,1 |
| Büyükbejyan Köyü | 1 | 105 | %82,9 | AKP | %52,4 |
| Büyükbey Köyü | 1 | 112 | %78,6 | YRP | %36,4 |
| Cami Mah. | 6 | 1.783 | %81,4 | AKP | %35,5 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 132 | %73,5 | SAADET | %40,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.188 | %82,2 | AKP | %32,9 |
| Damlacık Köyü | 1 | 324 | %82,1 | AKP | %54,7 |
| Dardağan Köyü | 2 | 164 | %86,6 | AKP | %50,4 |
| Doluca Köyü | 2 | 399 | %91,2 | AKP | %35,2 |
| Dumlu Köyü | 1 | 181 | %63,0 | AKP | %74,8 |
| Dut Köyü | 2 | 176 | %86,9 | AKP | %47,6 |
| Dikenli Köyü | 1 | 104 | %95,2 | YRP | %53,6 |
| Eceler Köyü | 1 | 129 | %68,2 | AKP | %45,9 |
| Ekinci Köyü | 1 | 106 | %80,2 | AKP | %65,8 |
| Elbeyi Köyü | 1 | 196 | %92,9 | HÜDA PAR | %35,7 |
| Erikdere Köyü | 2 | 258 | %79,1 | AKP | %33,3 |
| Erikli Köyü | 3 | 958 | %49,8 | AKP | %71,1 |
| Esendere Köyü | 1 | 325 | %86,2 | DEM | %42,5 |
| Eski Kahta Köyü | 1 | 230 | %84,8 | AKP | %65,2 |
| Eskitaş Köyü | 2 | 321 | %82,6 | AKP | %55,0 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.783 | %74,4 | AKP | %38,2 |
| Fırat Mah. | 4 | 1.073 | %77,2 | AKP | %27,9 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 72 | %66,7 | AKP | %56,3 |
| Gazi Mah. | 7 | 2.403 | %76,0 | AKP | %33,3 |
| Geldibuldu Köyü | 3 | 414 | %87,0 | YRP | %48,3 |
| Gökçe Köyü | 1 | 160 | %49,4 | AKP | %35,6 |
| Gölgeli Köyü | 2 | 281 | %87,9 | AKP | %54,5 |
| Göçeri Köyü | 2 | 375 | %73,9 | AKP | %55,4 |
| Güdülge Köyü | 2 | 358 | %72,1 | YRP | %28,7 |
| Güzelçay Köyü | 1 | 104 | %90,4 | AKP | %66,7 |
| Girne Mah. | 32 | 11.006 | %70,4 | AKP | %36,6 |
| Habipler Köyü | 1 | 67 | %70,2 | AKP | %35,6 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 105 | %77,1 | SAADET | %56,8 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 122 | %50,8 | AKP | %75,0 |
| Hasandiğin Köyü | 1 | 137 | %75,9 | DEM | %40,6 |
| Hasköy | 1 | 40 | %55,0 | YRP | %45,0 |
| Hürriyet Mah. | 14 | 4.847 | %75,4 | AKP | %38,0 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %46,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 245 | %93,1 | AKP | %71,7 |
| Karadut Köyü | 3 | 520 | %55,8 | AKP | %70,3 |
| Karaman Köyü | 1 | 99 | %66,7 | AKP | %62,1 |
| Karataş Köyü | 1 | 39 | %43,6 | AKP | %41,2 |
| Karşıyaka Mah. | 18 | 6.049 | %73,7 | AKP | %30,1 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 229 | %45,9 | AKP | %66,7 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 99 | %51,5 | AKP | %46,0 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 170 | %87,7 | AKP | %84,5 |
| Koçtepe Köyü | 1 | 315 | %69,8 | AKP | %59,1 |
| Köseler Köyü | 3 | 482 | %75,7 | AKP | %57,2 |
| Menderes Mah. | 16 | 5.467 | %71,3 | AKP | %36,3 |
| Menzil Köyü | 6 | 1.838 | %66,2 | AKP | %95,7 |
| Mülk Köyü | 1 | 339 | %75,8 | AKP | %31,2 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 127 | %85,8 | AKP | %71,6 |
| Narsırtı Köyü | 1 | 86 | %82,6 | SAADET | %76,1 |
| Narince Köyü | 3 | 935 | %79,4 | AKP | %44,6 |
| Oluklu Köyü | 4 | 479 | %70,8 | AKP | %42,6 |
| Ortanca Köyü | 1 | 298 | %75,8 | DEM | %43,7 |
| Ovacık Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %40,0 |
| Salkımbağı Köyü | 3 | 953 | %80,5 | AKP | %42,6 |
| Sarısu Köyü | 1 | 82 | %80,5 | AKP | %50,0 |
| Sıraca Köyü | 1 | 288 | %84,0 | AKP | %42,9 |
| Sırakaya Köyü | 1 | 91 | %84,6 | AKP | %73,0 |
| Susuz Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %83,3 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 185 | %86,5 | AKP | %70,3 |
| Taşlıçay Köyü | 1 | 55 | %78,2 | AKP | %46,5 |
| Teknecik Köyü | 1 | 59 | %62,7 | AKP | %86,5 |
| Teğmenli Köyü | 2 | 358 | %90,8 | AKP | %49,8 |
| Turanlı Köyü | 1 | 30 | %63,3 | AKP | %42,1 |
| Turgut Özal Mah. | 12 | 4.132 | %69,7 | AKP | %38,2 |
| Tuğlu Köyü | 3 | 364 | %79,7 | YRP | %36,4 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 248 | %92,7 | AKP | %36,2 |
| Ulupınar Köyü | 3 | 215 | %96,3 | AKP | %59,2 |
| Yapraklı Köyü | 2 | 531 | %66,3 | AKP | %54,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 20 | 6.726 | %71,5 | AKP | %32,6 |
| Yelkovan Köyü | 2 | 403 | %89,6 | HÜDA PAR | %56,2 |
| Yeni Mah. | 9 | 3.131 | %76,7 | AKP | %32,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 152 | %66,5 | AKP | %51,6 |
| Yenikuşak Köyü | 1 | 88 | %94,3 | YRP | %54,2 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %45,5 |
| Yolaltı Köyü | 2 | 376 | %90,2 | AKP | %58,9 |
| Zeytin Köyü | 1 | 110 | %70,9 | AKP | %39,7 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 111 | %92,8 | AKP | %68,0 |
| Çakıreşme Köyü | 1 | 61 | %67,2 | AKP | %73,2 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 314 | %59,6 | AKP | %46,9 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 122 | %54,1 | YRP | %30,8 |
| Çardak Köyü | 1 | 107 | %58,9 | AKP | %44,1 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 200 | %79,5 | AKP | %26,9 |
| Çaybaşı Köyü | 3 | 253 | %75,1 | AKP | %58,4 |
| Çıralık Köyü | 2 | 402 | %84,3 | AKP | %48,0 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 348 | %91,4 | AKP | %49,0 |
| Çukurtaş Köyü | 1 | 220 | %90,0 | AKP | %51,6 |
| İkizce Köyü | 2 | 374 | %72,2 | AKP | %57,0 |
| İslamköy | 1 | 16 | %87,5 | MHP | %57,1 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %42,8 |
| Şenköy | 1 | 46 | %67,4 | AKP | %61,3 |
| Şeyhbaba Mah. | 2 | 366 | %90,4 | AKP | %22,8 |