%36,0
AK PARTİ birinci
27.227 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,0 ile birinci; 27.227 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 34.774 · Oy kullanan 29.110 (katılım %83,7) · Geçerli 27.227 · Geçersiz 1.883
Gölbaşı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.791 | %36,0 |
| CHP | 9.530 | %35,0 |
| YRP | 4.041 | %14,8 |
| MHP | 2.133 | %7,8 |
| İYİ | 659 | %2,4 |
| DEM | 280 | %1,0 |
| BTP | 171 | %0,6 |
| SAADET | 158 | %0,6 |
| BBP | 82 | %0,3 |
| DEVA | 80 | %0,3 |
| SOL | 75 | %0,3 |
| TİP | 72 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 60 | %0,2 |
| VATAN | 54 | %0,2 |
| MİLLET | 41 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Işıklar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nevzat Kozak · CHP · listede 1. sıra
- Vakkas Atılgan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gölbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktoprak Köyü | 1 | 119 | %90,8 | CHP | %50,0 |
| Akçabel Köyü | 2 | 368 | %88,3 | AKP | %63,6 |
| Akçakaya Köyü | 1 | 98 | %79,6 | AKP | %43,7 |
| Asfalt Mah. | 7 | 2.185 | %80,9 | CHP | %55,0 |
| Aşağıazaplı Köyü | 1 | 257 | %84,4 | AKP | %40,7 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | 1 | 270 | %97,8 | AKP | %51,3 |
| Aşağınasırlı Köyü | 1 | 289 | %94,5 | AKP | %32,6 |
| Balkar-Asfalt Mah. | 3 | 757 | %88,9 | AKP | %55,9 |
| Balkar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 631 | %88,3 | AKP | %44,3 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 78 | %102,6 | YRP | %35,4 |
| Belören-Cumhuriyet Mah. | 2 | 547 | %96,7 | AKP | %40,6 |
| Belören-Merkez Mah. | 3 | 909 | %92,5 | AKP | %55,3 |
| Cankara Köyü | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %50,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.141 | %79,3 | CHP | %34,5 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.786 | %84,0 | AKP | %37,0 |
| Gedikli Köyü | 2 | 388 | %94,9 | AKP | %52,1 |
| Hacılar Köyü | 1 | 149 | %87,3 | AKP | %45,1 |
| Hamzalar Köyü | 2 | 354 | %91,5 | CHP | %42,1 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 251 | %77,7 | AKP | %47,2 |
| Harmanlı-Kalemkas Mah. | 1 | 246 | %92,7 | CHP | %63,9 |
| Harmanlı-Yeni Mah. | 2 | 469 | %84,2 | AKP | %56,5 |
| Harmanlı-Çakmak Mah. | 1 | 217 | %82,0 | CHP | %37,7 |
| Haydarlı Köyü | 2 | 375 | %82,9 | CHP | %80,9 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 2.089 | %78,2 | CHP | %38,1 |
| Karabahşılı Köyü | 1 | 129 | %100,8 | AKP | %40,2 |
| Karaburun Köyü | 2 | 665 | %88,9 | AKP | %58,8 |
| Kurugeçit Mah. | 3 | 864 | %89,5 | AKP | %44,1 |
| Kösüklü Köyü | 1 | 162 | %92,6 | AKP | %39,0 |
| Küçükören Köyü | 1 | 148 | %93,2 | CHP | %47,3 |
| Meydan Köyü | 1 | 300 | %95,0 | AKP | %32,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 21 | 6.794 | %81,1 | CHP | %39,6 |
| Ozan Köyü | 3 | 780 | %83,1 | MHP | %40,0 |
| Savran Köyü | 2 | 388 | %70,9 | CHP | %44,3 |
| Yarbaşı Köyü | 2 | 357 | %86,0 | CHP | %76,2 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 1.821 | %78,2 | AKP | %38,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 153 | %90,2 | CHP | %44,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 1.870 | %76,8 | AKP | %39,4 |
| Yenikent Mah. | 6 | 1.907 | %82,3 | CHP | %37,5 |
| Yeniköy | 1 | 174 | %97,1 | CHP | %87,1 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 402 | %87,8 | AKP | %36,1 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | 1 | 246 | %94,3 | YRP | %47,3 |
| Yukarınasırlı Köyü | 2 | 586 | %91,3 | AKP | %37,2 |
| Yukarıçöplü Köyü | 1 | 180 | %95,0 | CHP | %40,0 |
| Çatalağaç Köyü | 1 | 225 | %92,0 | CHP | %59,9 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 235 | %84,3 | CHP | %42,5 |
| Çelikköy | 1 | 269 | %82,2 | CHP | %48,5 |
| Örenli Köyü | 1 | 61 | %90,2 | CHP | %42,3 |