%50,5
AK PARTİ birinci
7.954 geçerli oy · katılım %76,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gerger ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,5 ile birinci; 7954 geçerli oy, katılım %76,2.
Kayıtlı seçmen 10.988 · Oy kullanan 8.375 (katılım %76,2) · Geçerli 7.954 · Geçersiz 421
Seçilenler
- Ömer Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Ataş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gerger mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Açma Köyü | 1 | 100 | %48,0 | AKP | %37,5 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 241 | %60,2 | AKP | %52,2 |
| Aşağıdağlıca Köyü | 1 | 145 | %62,1 | AKP | %41,5 |
| Beybostan Köyü | 1 | 99 | %47,5 | AKP | %52,2 |
| Beşgöze Köyü | 1 | 244 | %93,0 | AKP | %77,9 |
| Budaklı Köyü | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %60,0 |
| Burçaklı Köyü | 1 | 175 | %84,6 | AKP | %48,6 |
| Cevizpınar Köyü | 2 | 171 | %74,3 | CHP | %46,9 |
| Dallarca Köyü | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %76,0 |
| Dağdeviren Köyü | 1 | 216 | %70,4 | AKP | %37,8 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %72,4 |
| Eskikent Köyü | 1 | 67 | %88,1 | CHP | %59,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 295 | %88,5 | AKP | %39,7 |
| Geçitli Köyü | 1 | 134 | %40,3 | AKP | %50,0 |
| Gölyurt Köyü | 3 | 757 | %76,0 | CHP | %57,8 |
| Gönen Köyü | 1 | 111 | %74,8 | CHP | %48,2 |
| Gözpınar Köyü | 1 | 175 | %86,3 | AKP | %65,3 |
| Gümüşkaşık Köyü | 1 | 229 | %54,2 | AKP | %63,4 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 175 | %80,0 | AKP | %27,5 |
| Güngörmüş Köyü | 1 | 144 | %70,1 | YRP | %45,4 |
| Gürgenli Köyü | 2 | 357 | %80,1 | YRP | %53,2 |
| Güzelsu Köyü | 3 | 703 | %76,0 | AKP | %86,0 |
| Kaşyazı Köyü | 1 | 225 | %77,8 | CHP | %42,7 |
| Keleşan Mah. | 2 | 594 | %81,0 | AKP | %47,1 |
| Kesertaş Köyü | 1 | 98 | %65,3 | YRP | %59,0 |
| Kılıç Köyü | 1 | 268 | %84,3 | AKP | %90,9 |
| Konacık Köyü | 1 | 169 | %71,0 | AKP | %76,8 |
| Korulu Köyü | 2 | 220 | %71,8 | AKP | %70,1 |
| Koşarlar Köyü | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %53,8 |
| Köklüce Köyü | 1 | 67 | %46,3 | AKP | %65,5 |
| Kütüklü Köyü | 2 | 173 | %92,5 | AKP | %44,2 |
| Merkez Mah. | 3 | 797 | %84,9 | AKP | %41,1 |
| Nakışlı Köyü | 1 | 166 | %69,3 | AKP | %35,0 |
| Onevler Köyü | 1 | 147 | %89,1 | AKP | %47,8 |
| Ortaca Köyü | 1 | 173 | %61,3 | AKP | %71,6 |
| Oymaklı Köyü | 1 | 219 | %63,0 | AKP | %45,4 |
| Saraycık Köyü | 1 | 108 | %71,3 | AKP | %54,2 |
| Seyitmahmut Köyü | 1 | 235 | %71,1 | AKP | %38,0 |
| Sutepe Köyü | 2 | 224 | %79,0 | AKP | %53,6 |
| Yayladalı Köyü | 2 | 210 | %80,5 | HÜDA PAR | %53,4 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 190 | %79,0 | AKP | %53,5 |
| Yeni Mah. | 2 | 491 | %79,4 | AKP | %57,1 |
| Yenibardak Köyü | 2 | 277 | %69,3 | CHP | %52,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 91 | %84,6 | CHP | %62,3 |
| Yukarıdağlıca Köyü | 1 | 151 | %86,1 | AKP | %46,0 |
| Çamiçi Köyü | 1 | 97 | %66,0 | AKP | %55,7 |
| Çobanpınarı Köyü | 2 | 405 | %70,4 | AKP | %50,2 |
| Çifthisar Köyü | 1 | 84 | %86,9 | YRP | %29,6 |
| Üçkaya Köyü | 2 | 152 | %82,9 | AKP | %38,7 |