%38,6
AK PARTİ birinci
38.878 geçerli oy · katılım %80,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Besni ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,6 ile birinci; 38.878 geçerli oy, katılım %80,3.
Kayıtlı seçmen 54.217 · Oy kullanan 43.554 (katılım %80,3) · Geçerli 38.878 · Geçersiz 4.676
Besni İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.006 | %38,6 |
| CHP | 11.058 | %28,4 |
| YRP | 5.359 | %13,8 |
| MHP | 2.873 | %7,4 |
| DEM | 1.480 | %3,8 |
| İYİ | 823 | %2,1 |
| DEVA | 706 | %1,8 |
| BBP | 383 | %1,0 |
| SAADET | 354 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 309 | %0,8 |
| TİP | 194 | %0,5 |
| MİLLET | 146 | %0,4 |
| BTP | 124 | %0,3 |
| VATAN | 63 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Kılınç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kazim Yıldırım · CHP · listede 1. sıra
- Mustafa Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hicabi Zengin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Selahattin Bozkurt · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Besni mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mah. | 16 | 5.544 | %71,9 | AKP | %35,3 |
| Akdurak Köyü | 3 | 412 | %78,9 | AKP | %44,0 |
| Akkuyu Köyü | 1 | 149 | %80,5 | CHP | %77,9 |
| Akpınar Köyü | 1 | 262 | %88,2 | CHP | %72,7 |
| Aktepe Köyü | 1 | 180 | %91,1 | AKP | %49,5 |
| Akyazı Köyü | 1 | 177 | %82,5 | AKP | %49,3 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 84 | %59,5 | AKP | %35,4 |
| Ali Erdemoğlu Mah. | 5 | 1.544 | %78,0 | AKP | %41,2 |
| Alişar Köyü | 1 | 168 | %82,7 | AKP | %35,9 |
| Atmalı Köyü | 4 | 1.098 | %78,2 | AKP | %51,2 |
| Aşağısarhan Mah. | 1 | 304 | %79,6 | CHP | %40,8 |
| Aşağıçöplü Köyü | 1 | 124 | %87,9 | AKP | %52,9 |
| Bahri Köyü | 1 | 106 | %61,3 | AKP | %79,0 |
| Başlı Köyü | 2 | 189 | %90,0 | AKP | %55,3 |
| Bereketli Köyü | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %61,0 |
| Berete Köyü | 1 | 235 | %71,1 | DEM | %42,8 |
| Beşkoz Köyü | 1 | 43 | %95,4 | CHP | %85,4 |
| Beşyol Köyü | 2 | 384 | %89,1 | AKP | %36,9 |
| Boncuk Köyü | 1 | 120 | %95,0 | MHP | %48,2 |
| Burunçayır Köyü | 2 | 365 | %92,6 | AKP | %42,0 |
| Camuşçu Köyü | 1 | 309 | %87,7 | AKP | %46,5 |
| Cirit Meydanı Mah. | 4 | 1.363 | %75,5 | CHP | %42,4 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %43,6 |
| Dumlupınar Mah. | 2 | 666 | %80,2 | CHP | %39,8 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 177 | %61,6 | CHP | %44,6 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 276 | %48,6 | AKP | %62,0 |
| Erdemoğlu Mah. | 18 | 6.202 | %73,1 | AKP | %36,5 |
| Eğerli Köyü | 3 | 450 | %89,1 | AKP | %53,3 |
| Geçitli Köyü | 1 | 139 | %83,5 | AKP | %74,8 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 44 | %93,2 | CHP | %79,5 |
| Güneykaş Köyü | 1 | 92 | %94,6 | YRP | %31,6 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 306 | %61,4 | AKP | %37,4 |
| Harmanardı Köyü | 1 | 50 | %80,0 | AKP | %37,5 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 249 | %66,7 | AKP | %34,4 |
| Karagüveç Köyü | 2 | 492 | %89,8 | AKP | %48,0 |
| Karalar Köyü | 1 | 202 | %75,7 | CHP | %42,4 |
| Kargalı Köyü | 1 | 219 | %95,9 | CHP | %59,4 |
| Kaymakam Hasan Tütün Mah. | 11 | 3.668 | %73,3 | CHP | %39,9 |
| Kesecik Köyü | 2 | 384 | %84,1 | AKP | %40,5 |
| Kesmetepe-Atatürk Mah. | 1 | 227 | %97,8 | AKP | %47,6 |
| Kesmetepe-Fatih Mah. | 1 | 289 | %90,3 | AKP | %65,5 |
| Kesmetepe-Turgut Özal Mah. | 2 | 398 | %90,5 | AKP | %59,8 |
| Kesmetepe-Çakmak Mah. | 1 | 47 | %85,1 | CHP | %59,0 |
| Kesmetepe-İnce Mah. | 1 | 128 | %89,8 | CHP | %61,1 |
| Kesmetepe-İnönü Mah. | 1 | 113 | %92,9 | CHP | %57,0 |
| Kızılhisar Köyü | 1 | 95 | %90,5 | MHP | %41,3 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 170 | %64,1 | AKP | %47,7 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 56 | %87,5 | CHP | %44,9 |
| Kızılin Köyü | 2 | 471 | %80,3 | AKP | %38,1 |
| Konuklu Köyü | 3 | 439 | %83,6 | AKP | %39,4 |
| Korupınar Mah. | 2 | 594 | %79,3 | AKP | %37,1 |
| Kurugöl Köyü | 2 | 459 | %93,7 | AKP | %48,6 |
| Kutluca Köyü | 3 | 665 | %83,5 | AKP | %35,2 |
| Kuzevleri Köyü | 1 | 52 | %101,9 | CHP | %51,3 |
| Köseceli-Aşağısöğütlü Mah. | 2 | 455 | %96,5 | CHP | %54,8 |
| Köseceli-Cumhuriyet Mah. | 2 | 395 | %96,0 | MHP | %52,0 |
| Köseceli-Hürriyet Mah. | 2 | 386 | %96,1 | MHP | %57,2 |
| Köseceli-Tetirli Mah. | 1 | 300 | %94,0 | CHP | %65,9 |
| Oyalı Mah. | 1 | 200 | %91,0 | AKP | %40,7 |
| Oyratlı Köyü | 4 | 934 | %94,5 | AKP | %45,8 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 256 | %81,6 | AKP | %37,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.851 | %80,2 | AKP | %37,8 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 245 | %89,8 | AKP | %36,1 |
| Sarıyaprak Köyü | 2 | 576 | %92,5 | AKP | %34,3 |
| Sayören Köyü | 3 | 969 | %72,6 | AKP | %43,6 |
| Sugözü Köyü | 2 | 396 | %79,3 | AKP | %36,6 |
| Suvarlı-Adalet Mah. | 3 | 795 | %90,7 | AKP | %29,8 |
| Suvarlı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 418 | %91,2 | DEVA | %37,0 |
| Suvarlı-Hürriyet Mah. | 2 | 664 | %89,8 | AKP | %43,8 |
| Taşlıyazı Köyü | 1 | 169 | %87,6 | CHP | %35,5 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 199 | %88,4 | AKP | %54,6 |
| Tokar Köyü | 1 | 87 | %71,3 | AKP | %46,6 |
| Toklu Köyü | 1 | 335 | %42,4 | AKP | %41,6 |
| Topkapı Köyü | 1 | 224 | %88,0 | AKP | %66,2 |
| Uzunkuyu Köyü | 2 | 578 | %92,6 | YRP | %34,0 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 458 | %87,3 | AKP | %38,5 |
| Yazıbeydili Köyü | 1 | 221 | %76,9 | AKP | %42,4 |
| Yazıkarakuyu Köyü | 3 | 437 | %63,6 | AKP | %46,5 |
| Yelbastı Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %43,6 |
| Yeni Besni Mah. | 5 | 1.186 | %71,5 | AKP | %40,4 |
| Yeniköy | 2 | 330 | %83,3 | AKP | %54,0 |
| Yoldüzü Köyü | 2 | 384 | %85,9 | CHP | %32,3 |
| Yukarı Sarhan Mah. | 3 | 985 | %78,9 | AKP | %39,6 |
| Yukarısöğütlü Köyü | 1 | 225 | %95,1 | AKP | %37,6 |
| Çakırhüyük-Abımıstık Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %62,2 |
| Çakırhüyük-Boybeypınarı Mah. | 1 | 226 | %87,6 | AKP | %84,9 |
| Çakırhüyük-Köprübaşı Mah. | 2 | 410 | %93,4 | MHP | %57,2 |
| Çakırhüyük-Levzin Mah. | 1 | 220 | %88,2 | AKP | %49,2 |
| Çakırhüyük-Yeşilova Mah. | 2 | 421 | %91,5 | MHP | %60,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 290 | %87,9 | AKP | %58,9 |
| Çat Mah. | 4 | 1.258 | %78,3 | AKP | %38,3 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 233 | %75,5 | AKP | %75,9 |
| Çomak Köyü | 2 | 604 | %80,8 | AKP | %35,5 |
| Çorak Köyü | 1 | 288 | %90,3 | AKP | %41,8 |
| Çilboğaz Köyü | 1 | 67 | %80,6 | AKP | %27,8 |
| Ören Köyü | 1 | 313 | %80,8 | AKP | %44,6 |
| Üçgöz Köyü | 3 | 709 | %77,9 | AKP | %47,5 |
| İzollu Köyü | 2 | 490 | %91,0 | AKP | %48,6 |
| Şambayat-Bayat Mah. | 1 | 192 | %94,8 | CHP | %59,9 |
| Şambayat-Cumhuriyet Mah. | 1 | 224 | %96,0 | CHP | %55,1 |
| Şambayat-Fatih Mah. | 3 | 801 | %90,0 | CHP | %43,2 |
| Şambayat-Menderes Mah. | 2 | 610 | %90,5 | CHP | %47,3 |
| Şambayat-Yeni Mah. | 2 | 498 | %91,6 | CHP | %54,4 |
| Şambayat-İnönü Mah. | 1 | 339 | %89,7 | AKP | %50,0 |