%48,6
DEM Parti birinci
15.306 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürpınar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %48,6 ile birinci; 15.306 geçerli oy, katılım %77,0.
Kayıtlı seçmen 21.631 · Oy kullanan 16.662 (katılım %77,0) · Geçerli 15.306 · Geçersiz 1.356
Gürpınar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 7.432 | %48,6 |
| AKP | 4.457 | %29,1 |
| YRP | 1.903 | %12,4 |
| HÜDA PAR | 247 | %1,6 |
| MEMLEKET | 194 | %1,3 |
| CHP | 182 | %1,2 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 150 | %1,0 |
| DSP | 134 | %0,9 |
| İYİ | 101 | %0,7 |
| SAADET | 94 | %0,6 |
| DEVA | 79 | %0,5 |
| VATAN | 68 | %0,4 |
| ZAFER | 66 | %0,4 |
| TKP | 45 | %0,3 |
| DP | 32 | %0,2 |
| BTP | 30 | %0,2 |
| HAK-PAR | 27 | %0,2 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| YTP | 16 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 14 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gürpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulut Mah. | 1 | 201 | %66,2 | DEM | %47,6 |
| Akdoğu Mah. | 1 | 115 | %54,8 | DEM | %55,0 |
| Akpınar Mah. | 2 | 565 | %76,8 | DEM | %40,2 |
| Alnıak Mah. | 1 | 198 | %80,8 | DEM | %56,1 |
| Arındı Mah. | 1 | 216 | %87,5 | DEM | %56,5 |
| Aşağıkaymaz Mah. | 3 | 671 | %66,0 | AKP | %49,6 |
| Bağrıyanık Mah. | 1 | 328 | %89,9 | DEM | %53,3 |
| Beşbudak Mah. | 1 | 131 | %91,6 | AKP | %57,5 |
| Bozyiğit Mah. | 2 | 517 | %90,7 | AKP | %42,0 |
| Bölmeçalı Mah. | 1 | 313 | %95,2 | YRP | %27,6 |
| Bükeç Mah. | 1 | 90 | %81,1 | DEM | %88,6 |
| Cevizalan Mah. | 1 | 214 | %82,2 | DEM | %50,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 687 | %73,2 | AKP | %40,4 |
| Dağseven Mah. | 1 | 169 | %84,0 | DEM | %81,8 |
| Değirmendüzü Mah. | 1 | 242 | %79,8 | DEM | %43,7 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 148 | %75,0 | DEM | %87,0 |
| Doluçıkın Mah. | 1 | 120 | %95,8 | DEM | %66,4 |
| Dikbıyık Mah. | 1 | 157 | %88,5 | DEM | %62,8 |
| Elaçmaz Mah. | 3 | 765 | %82,1 | DEM | %58,8 |
| Erkaldı Mah. | 2 | 442 | %87,6 | DEM | %60,2 |
| Geziyurt Mah. | 1 | 59 | %89,8 | DEM | %56,9 |
| Geçerli Mah. | 1 | 84 | %58,3 | DEM | %79,2 |
| Gölardı Mah. | 1 | 90 | %54,4 | AKP | %47,9 |
| Güleçler Mah. | 1 | 108 | %88,0 | DEM | %80,0 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 264 | %81,1 | DEM | %49,8 |
| Giyimli Mah. | 1 | 131 | %64,9 | DEM | %83,3 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 241 | %69,7 | AKP | %51,0 |
| Hoşab Mah. | 3 | 776 | %72,4 | DEM | %36,5 |
| Işıkpınar Mah. | 1 | 298 | %78,2 | DEM | %40,0 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 30 | %106,7 | DEM | %87,1 |
| Kapçık Mah. | 1 | 27 | %77,8 | DEM | %90,5 |
| Karakoç Mah. | 2 | 377 | %68,2 | DEM | %46,4 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 18 | %66,7 | AKP | %50,0 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 350 | %72,9 | DEM | %47,8 |
| Koyunyatağı Mah. | 2 | 427 | %76,1 | DEM | %44,1 |
| Koçgüden Mah. | 1 | 214 | %80,4 | DEM | %36,2 |
| Kuşdağı Mah. | 1 | 313 | %88,8 | DEM | %49,6 |
| Mollahüseyin Mah. | 1 | 204 | %88,7 | YRP | %40,1 |
| Murataldı Mah. | 1 | 211 | %51,7 | DEM | %59,6 |
| Ongun Mah. | 1 | 211 | %69,2 | AKP | %63,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 287 | %77,7 | DEM | %60,0 |
| Otbiçer Mah. | 2 | 439 | %75,9 | DEM | %61,9 |
| Oğuldamı Mah. | 1 | 276 | %73,2 | DEM | %47,0 |
| Parmakkapı Mah. | 2 | 467 | %71,3 | DEM | %53,6 |
| Sakalar Mah. | 2 | 412 | %88,6 | DEM | %59,3 |
| Sapakonak Mah. | 1 | 146 | %63,7 | DEM | %70,5 |
| Savacık Mah. | 1 | 317 | %91,2 | DEM | %50,2 |
| Sevindik Mah. | 2 | 520 | %57,9 | DEM | %53,6 |
| Sıcaksu Mah. | 1 | 135 | %85,9 | DEM | %85,7 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 188 | %79,8 | DEM | %37,4 |
| Taşdöndüren Mah. | 1 | 155 | %70,3 | DEM | %55,3 |
| Taşlıyazı Mah. | 1 | 110 | %93,6 | DEM | %52,1 |
| Tepegören Mah. | 1 | 90 | %64,4 | DEM | %57,1 |
| Topsakal Mah. | 2 | 407 | %82,1 | DEM | %37,4 |
| Topyıldız Mah. | 1 | 173 | %83,2 | DEM | %75,8 |
| Topçudeğirmeni Mah. | 1 | 153 | %60,8 | DEM | %78,4 |
| Tutak Mah. | 1 | 58 | %75,9 | DEM | %81,0 |
| Tutmaç Mah. | 3 | 716 | %79,6 | AKP | %37,5 |
| Umut Mah. | 1 | 166 | %85,5 | AKP | %41,3 |
| Uzungedik Mah. | 1 | 327 | %74,0 | DEM | %77,3 |
| Yalınca Mah. | 1 | 134 | %88,1 | AKP | %50,9 |
| Yaramış Mah. | 2 | 423 | %78,0 | DEM | %74,5 |
| Yatağan Mah. | 2 | 478 | %61,1 | DEM | %34,5 |
| Yedisalkım Mah. | 1 | 257 | %62,7 | DEM | %38,9 |
| Yolaşan Mah. | 2 | 530 | %75,7 | AKP | %45,3 |
| Yoldüştü Mah. | 1 | 294 | %68,7 | DEM | %32,0 |
| Yukarıkaymaz Mah. | 2 | 427 | %81,5 | DEM | %47,9 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 246 | %57,7 | DEM | %65,6 |
| Zernek Mah. | 1 | 77 | %81,8 | AKP | %48,2 |
| Çakınlı Mah. | 1 | 290 | %83,8 | DEM | %50,9 |
| Çatakdibi Mah. | 1 | 159 | %53,5 | DEM | %78,8 |
| Çavuştepe Mah. | 2 | 379 | %80,0 | DEM | %54,9 |
| Çepkenli Mah. | 1 | 105 | %63,8 | DEM | %82,8 |
| Çörekli Mah. | 1 | 232 | %78,0 | DEM | %70,9 |
| Örmeli Mah. | 2 | 529 | %84,7 | DEM | %51,0 |
| Öveçli Mah. | 2 | 445 | %82,3 | AKP | %49,3 |
| Özlüce Mah. | 1 | 98 | %95,9 | DEM | %75,0 |
| Üçdoğan Mah. | 1 | 25 | %92,0 | DEM | %52,4 |
| Üçgen Mah. | 1 | 239 | %77,0 | DEM | %39,7 |