Çatak · Büyükşehir belediye başkanı
%56,3
DEM Parti birinci
9.136 geçerli oy · katılım %79,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatak ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %56,3 ile birinci; 9136 geçerli oy, katılım %79,7.
Çatak
Kayıtlı seçmen 12.469 · Oy kullanan 9.933 (katılım %79,7) · Geçerli 9.136 · Geçersiz 797
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 5.139 | %56,3 |
| AKP | 2.394 | %26,2 |
| YRP | 696 | %7,6 |
| CHP | 140 | %1,5 |
| MEMLEKET | 130 | %1,4 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 99 | %1,1 |
| DEVA | 86 | %0,9 |
| SAADET | 82 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 81 | %0,9 |
| ZAFER | 70 | %0,8 |
| İYİ | 51 | %0,6 |
| TKP | 40 | %0,4 |
| BTP | 26 | %0,3 |
| DP | 24 | %0,3 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| DSP | 15 | %0,2 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| YTP | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 1.024 | %72,7 | DEM | %57,6 |
| Akçabük Mah. | 1 | 306 | %82,0 | DEM | %70,3 |
| Alacayar Mah. | 4 | 843 | %77,6 | DEM | %55,6 |
| Atlıhan Mah. | 3 | 583 | %83,5 | DEM | %58,6 |
| Ağaçlık Mah. | 1 | 218 | %75,2 | DEM | %28,0 |
| Aşağınarlıca Mah. | 1 | 156 | %87,8 | DEM | %70,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 835 | %79,3 | DEM | %63,9 |
| Boyunpınar Mah. | 1 | 147 | %95,9 | DEM | %55,1 |
| Bilgi Mah. | 3 | 773 | %84,7 | AKP | %37,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 720 | %71,0 | DEM | %48,3 |
| Dalbastı Mah. | 1 | 118 | %55,9 | DEM | %62,9 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 106 | %81,1 | DEM | %46,3 |
| Dokuzdam Mah. | 1 | 315 | %81,6 | AKP | %73,4 |
| Eliaçık Mah. | 1 | 162 | %91,4 | DEM | %46,1 |
| Görentaş Mah. | 2 | 449 | %80,2 | DEM | %75,5 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 138 | %84,1 | DEM | %83,3 |
| Işınlı Mah. | 1 | 140 | %90,7 | DEM | %59,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 347 | %83,0 | DEM | %80,2 |
| Kaçıt Mah. | 2 | 377 | %82,5 | DEM | %84,1 |
| Konalga Mah. | 2 | 543 | %77,4 | DEM | %67,8 |
| Korulu Mah. | 3 | 490 | %75,7 | DEM | %43,3 |
| Narlı Mah. | 1 | 330 | %93,3 | DEM | %49,1 |
| Onağıl Mah. | 1 | 251 | %83,7 | DEM | %70,4 |
| Selçuklu Mah. | 2 | 412 | %68,9 | AKP | %50,8 |
| Sırmalı Mah. | 2 | 505 | %87,7 | AKP | %58,5 |
| Sugeldi Mah. | 1 | 142 | %88,7 | DEM | %72,9 |
| Sözveren Mah. | 1 | 329 | %80,6 | DEM | %74,2 |
| Teknecik Mah. | 1 | 202 | %93,1 | DEM | %71,4 |
| Toyga Mah. | 1 | 242 | %73,6 | DEM | %56,2 |
| Uzuntekne Mah. | 1 | 259 | %79,2 | DEM | %56,2 |
| Yukarınarlıca Mah. | 1 | 350 | %67,1 | DEM | %82,6 |
| Çılga Mah. | 1 | 239 | %84,1 | DEM | %65,6 |
| Övecek Mah. | 2 | 418 | %79,9 | DEM | %79,8 |