Çaykara · Büyükşehir belediye başkanı
%59,2
AK PARTİ birinci
9.190 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çaykara ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,2 ile birinci; 9190 geçerli oy, katılım %79,1.
Çaykara
Kayıtlı seçmen 12.760 · Oy kullanan 10.097 (katılım %79,1) · Geçerli 9.190 · Geçersiz 907
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.442 | %59,2 |
| CHP | 1.734 | %18,9 |
| YRP | 785 | %8,5 |
| SAADET | 389 | %4,2 |
| İYİ | 384 | %4,2 |
| ZAFER | 159 | %1,7 |
| BTP | 76 | %0,8 |
| MİLLET | 35 | %0,4 |
| DEVA | 35 | %0,4 |
| TİP | 32 | %0,4 |
| TKP | 20 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| DSP | 16 | %0,2 |
| AB | 12 | %0,1 |
| DEM | 8 | %0,1 |
| İbrahim Topuz (bağımsız) | 7 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| Sadullah Yılmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdoğan Mah. | 1 | 199 | %71,4 | AKP | %56,4 |
| Arpaözü Mah. | 1 | 212 | %95,8 | AKP | %61,7 |
| Ataköy Mah. | 2 | 583 | %76,5 | AKP | %56,1 |
| Aşağıkumlu Mah. | 1 | 39 | %76,9 | AKP | %62,5 |
| Baltacılı Mah. | 1 | 199 | %90,0 | AKP | %64,5 |
| Demirkapı Mah. | 2 | 360 | %96,7 | AKP | %76,9 |
| Demirli Mah. | 1 | 188 | %89,9 | AKP | %71,7 |
| Derindere Mah. | 1 | 98 | %87,8 | AKP | %80,3 |
| Eğridere Mah. | 2 | 507 | %82,5 | AKP | %67,7 |
| Işıklı Mah. | 4 | 992 | %74,6 | AKP | %55,7 |
| Kabataş Mah. | 1 | 285 | %82,8 | AKP | %52,5 |
| Karaçam Mah. | 5 | 988 | %73,9 | AKP | %43,4 |
| Kayran Mah. | 1 | 33 | %60,6 | AKP | %85,0 |
| Koldere Mah. | 1 | 252 | %72,6 | AKP | %56,5 |
| Köknar Mah. | 4 | 677 | %76,2 | AKP | %53,3 |
| Köseli Mah. | 1 | 166 | %80,1 | AKP | %44,2 |
| Maraşlı Mah. | 1 | 242 | %71,5 | CHP | %45,8 |
| Soğanlı Mah. | 1 | 220 | %78,2 | AKP | %52,0 |
| Taşkıran Mah. | 3 | 754 | %79,6 | AKP | %62,6 |
| Taşlıgedik Mah. | 1 | 260 | %86,9 | AKP | %60,4 |
| Taşören Mah. | 1 | 347 | %79,5 | AKP | %63,0 |
| Ulucami Mah. | 2 | 455 | %77,1 | AKP | %73,6 |
| Uzungöl Mah. | 6 | 1.377 | %79,7 | AKP | %54,3 |
| Uzuntarla Mah. | 1 | 317 | %61,2 | AKP | %67,9 |
| Yaylaönü Mah. | 1 | 279 | %94,3 | AKP | %61,7 |
| Yeşilalan Mah. | 2 | 659 | %88,5 | AKP | %71,9 |
| Yukarıkumlu Mah. | 1 | 78 | %38,5 | AKP | %72,4 |
| Çambaşı Mah. | 2 | 491 | %81,7 | AKP | %67,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 177 | %87,6 | AKP | %72,9 |
| Çayıroba Mah. | 1 | 99 | %82,8 | AKP | %64,5 |
| Şahinkaya Mah. | 5 | 1.052 | %71,2 | AKP | %52,2 |
| Şekersu Mah. | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %57,9 |