Araklı · Büyükşehir belediye başkanı
%62,5
AK PARTİ birinci
25.880 geçerli oy · katılım %73,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Araklı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %62,5 ile birinci; 25.880 geçerli oy, katılım %73,3.
Araklı
Kayıtlı seçmen 38.039 · Oy kullanan 27.897 (katılım %73,3) · Geçerli 25.880 · Geçersiz 2.017
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 16.163 | %62,5 |
| YRP | 3.589 | %13,9 |
| CHP | 3.025 | %11,7 |
| SAADET | 1.553 | %6,0 |
| İYİ | 511 | %2,0 |
| ZAFER | 397 | %1,5 |
| BTP | 190 | %0,7 |
| DEVA | 85 | %0,3 |
| DEM | 56 | %0,2 |
| İbrahim Topuz (bağımsız) | 42 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 41 | %0,2 |
| VATAN | 38 | %0,2 |
| AB | 37 | %0,1 |
| DSP | 27 | %0,1 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
| Sadullah Yılmaz (bağımsız) | 24 | %0,1 |
| TİP | 22 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aytaş Mah. | 2 | 404 | %73,8 | AKP | %72,8 |
| Ayvadere Mah. | 3 | 963 | %83,3 | AKP | %55,6 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 117 | %69,2 | AKP | %63,0 |
| Bereketli Mah. | 1 | 279 | %53,8 | AKP | %65,0 |
| Buzluca Mah. | 1 | 299 | %87,3 | CHP | %52,8 |
| Birlik Mah. | 2 | 443 | %90,1 | AKP | %67,4 |
| Değirmencik Mah. | 2 | 573 | %77,7 | AKP | %69,5 |
| Erenler Mah. | 4 | 848 | %78,0 | AKP | %77,2 |
| Erikli Mah. | 1 | 356 | %83,7 | AKP | %53,0 |
| Halilli Mah. | 1 | 231 | %49,8 | AKP | %69,6 |
| Hasköy Mah. | 2 | 374 | %87,2 | AKP | %59,1 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.657 | %66,9 | AKP | %46,3 |
| Kalecik Mah. | 2 | 613 | %83,7 | AKP | %57,8 |
| Karatepe Mah. | 2 | 422 | %91,0 | AKP | %64,7 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 124 | %61,3 | AKP | %47,2 |
| Kayacık Mah. | 2 | 551 | %81,9 | AKP | %73,0 |
| Kayaiçi Mah. | 3 | 467 | %75,4 | AKP | %76,2 |
| Kaymaklı Mah. | 1 | 332 | %86,5 | CHP | %41,1 |
| Kestanelik Mah. | 3 | 700 | %80,3 | AKP | %77,2 |
| Köprüüstü Mah. | 2 | 304 | %86,8 | AKP | %83,5 |
| Kükürtlü Mah. | 1 | 284 | %79,9 | AKP | %61,2 |
| Merkez Mah. | 27 | 8.671 | %64,2 | AKP | %57,6 |
| Merkezköy Mah. | 2 | 440 | %87,7 | AKP | %64,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 250 | %86,4 | AKP | %62,4 |
| Pervane Mah. | 3 | 694 | %65,1 | AKP | %58,2 |
| Sulakyurt Mah. | 1 | 112 | %86,6 | AKP | %77,9 |
| Sularbaşı Mah. | 1 | 174 | %84,5 | AKP | %89,6 |
| Taşgeçit Mah. | 5 | 669 | %65,3 | AKP | %83,5 |
| Taştepe Mah. | 4 | 1.221 | %72,7 | AKP | %73,9 |
| Taşönü Mah. | 2 | 488 | %86,5 | AKP | %58,0 |
| Turnalı Mah. | 2 | 461 | %83,5 | AKP | %68,5 |
| Türkeli Mah. | 4 | 973 | %85,8 | AKP | %59,1 |
| Yalıboyu Mah. | 3 | 645 | %87,4 | AKP | %49,5 |
| Yassıkaya Mah. | 1 | 216 | %83,3 | AKP | %62,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 352 | %83,8 | AKP | %62,1 |
| Yeşilce Mah. | 4 | 1.062 | %91,3 | AKP | %48,6 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 569 | %76,6 | AKP | %72,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 5 | 1.446 | %79,8 | AKP | %74,3 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 258 | %57,8 | AKP | %57,6 |
| Yolgören Mah. | 12 | 3.967 | %65,2 | AKP | %61,9 |
| Yoncalı Mah. | 2 | 404 | %80,9 | AKP | %59,6 |
| Yüceyurt Mah. | 2 | 596 | %78,5 | AKP | %63,1 |
| Yiğitözü Mah. | 4 | 968 | %70,3 | AKP | %61,7 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 382 | %81,7 | AKP | %45,3 |
| Çamlıktepe Mah. | 3 | 839 | %79,9 | AKP | %78,7 |
| Çankaya Mah. | 1 | 253 | %42,3 | AKP | %90,7 |
| Çukurçayır Mah. | 2 | 414 | %80,9 | AKP | %79,2 |
| Çiftepınar Mah. | 1 | 90 | %74,4 | AKP | %78,5 |
| Özgen Mah. | 3 | 875 | %62,4 | AKP | %58,9 |
| İyisu Mah. | 1 | 209 | %74,6 | AKP | %64,9 |