%42,4
YENİDEN REFAH birinci
20.948 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hilvan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında YENİDEN REFAH %42,4 ile birinci; 20.948 geçerli oy, katılım %78,9.
Kayıtlı seçmen 27.686 · Oy kullanan 21.834 (katılım %78,9) · Geçerli 20.948 · Geçersiz 886
Hilvan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 8.891 | %42,4 |
| AKP | 5.294 | %25,3 |
| DEM | 4.565 | %21,8 |
| HÜDA PAR | 846 | %4,0 |
| CHP | 660 | %3,2 |
| SAADET | 346 | %1,7 |
| İYİ | 72 | %0,3 |
| GELECEK | 45 | %0,2 |
| ZAFER | 35 | %0,2 |
| DP | 25 | %0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 |
| YTP | 23 | %0,1 |
| DEVA | 23 | %0,1 |
| DSP | 20 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| BTP | 18 | %0,1 |
| ANAP | 9 | %0,0 |
| HKP | 8 | %0,0 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| AB | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
| VATAN | 5 | %0,0 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hilvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakebir Mah. | 1 | 119 | %99,2 | YRP | %84,5 |
| Akçaören Mah. | 2 | 391 | %84,9 | YRP | %49,9 |
| Alpı Mah. | 1 | 138 | %81,9 | YRP | %44,1 |
| Arabuk Mah. | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %95,1 |
| Arıca Mah. | 1 | 234 | %82,5 | AKP | %52,4 |
| Arınık Mah. | 1 | 163 | %100,6 | AKP | %63,4 |
| Arpalı Mah. | 1 | 55 | %105,5 | YRP | %86,2 |
| Aslanlı Mah. | 1 | 139 | %101,4 | AKP | %97,9 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 117 | %94,9 | YRP | %49,1 |
| Ağılmus Mah. | 1 | 103 | %75,7 | AKP | %45,2 |
| Ağveren Mah. | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %54,9 |
| Aşağıekece Mah. | 1 | 247 | %96,4 | DEM | %51,1 |
| Aşağıkamış Mah. | 1 | 262 | %77,9 | DEM | %58,4 |
| Aşağıkülünçe Mah. | 1 | 137 | %96,4 | YRP | %54,6 |
| Aşağıçatak Mah. | 2 | 89 | %103,4 | YRP | %52,2 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 112 | %84,8 | AKP | %34,8 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.120 | %76,7 | YRP | %36,1 |
| Balkı Mah. | 1 | 56 | %100,0 | YRP | %41,1 |
| Barğaç Mah. | 1 | 333 | %93,1 | DEM | %78,2 |
| Bağlar Mah. | 18 | 5.792 | %76,7 | YRP | %48,6 |
| Buğur Mah. | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %96,3 |
| Bölükbaşı Mah. | 1 | 124 | %101,6 | AKP | %84,6 |
| Doğrular Mah. | 1 | 190 | %53,2 | YRP | %60,2 |
| Faik Mah. | 1 | 181 | %68,0 | YRP | %46,3 |
| Gelenek Mah. | 1 | 69 | %102,9 | YRP | %57,1 |
| Göktepe Mah. | 1 | 102 | %96,1 | YRP | %54,1 |
| Gölcük Mah. | 3 | 829 | %80,9 | YRP | %55,9 |
| Gölebakan Mah. | 1 | 34 | %88,2 | YRP | %80,0 |
| Gülaldı Mah. | 1 | 38 | %110,5 | AKP | %35,7 |
| Güluşağı Mah. | 1 | 113 | %99,1 | AKP | %60,4 |
| Gürgür Mah. | 1 | 64 | %96,9 | YRP | %56,7 |
| Hanmağara Mah. | 1 | 83 | %74,7 | YRP | %32,8 |
| Hayrat Mah. | 1 | 38 | %105,3 | YRP | %75,0 |
| Hoşin Mah. | 2 | 567 | %80,8 | YRP | %29,3 |
| Kadıkent Mah. | 1 | 155 | %81,3 | YRP | %46,6 |
| Karaburç Mah. | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %39,0 |
| Karacurun Mah. | 7 | 2.441 | %75,3 | YRP | %41,7 |
| Karakucak Mah. | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %90,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 318 | %92,8 | DEM | %48,0 |
| Kavalık Mah. | 1 | 190 | %99,5 | YRP | %63,6 |
| Kepirhisar Mah. | 1 | 205 | %97,1 | AKP | %89,9 |
| Kepirkucak Mah. | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %77,8 |
| Kırbaşı Mah. | 1 | 130 | %101,5 | YRP | %47,7 |
| Korgun Mah. | 1 | 138 | %94,2 | YRP | %51,5 |
| Kovancı Mah. | 1 | 309 | %93,5 | AKP | %67,3 |
| Kuskunlu Mah. | 2 | 653 | %98,3 | YRP | %65,8 |
| Küçükgölcük Mah. | 1 | 45 | %100,0 | YRP | %81,8 |
| Malören Mah. | 1 | 207 | %84,5 | YRP | %65,7 |
| Mantarlı Mah. | 1 | 130 | %88,5 | YRP | %67,9 |
| Orgız Mah. | 1 | 65 | %86,2 | YRP | %53,7 |
| Ovacık Mah. | 2 | 641 | %92,4 | YRP | %46,6 |
| Oymaağaç Mah. | 1 | 139 | %95,7 | YRP | %51,5 |
| Saluca Mah. | 1 | 163 | %92,0 | AKP | %46,0 |
| Sucuhan Mah. | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %70,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 195 | %80,0 | AKP | %44,9 |
| Ustahasan Mah. | 1 | 55 | %105,5 | YRP | %60,3 |
| Uzuncuk Mah. | 1 | 254 | %85,8 | YRP | %78,4 |
| Yakınyurt Mah. | 1 | 116 | %101,7 | AKP | %68,1 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.993 | %60,6 | YRP | %40,6 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 59 | %105,1 | YRP | %58,1 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 239 | %99,2 | YRP | %65,3 |
| Çakmak Mah. | 1 | 114 | %102,6 | AKP | %76,1 |
| Çat Mah. | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %51,4 |
| Çağıllı Mah. | 1 | 200 | %72,0 | AKP | %79,9 |
| Çimdeli Mah. | 2 | 394 | %87,8 | YRP | %48,8 |
| Ömerli Mah. | 1 | 115 | %80,9 | YRP | %65,2 |
| Özbaş Mah. | 1 | 33 | %100,0 | YRP | %57,6 |
| Özveren Mah. | 1 | 117 | %83,8 | YRP | %39,4 |
| Üçüzler Mah. | 1 | 63 | %81,0 | YRP | %60,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 96 | %102,1 | AKP | %74,5 |