%36,3
DEM Parti birinci
40.805 geçerli oy · katılım %82,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ceylanpınar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %36,3 ile birinci; 40.805 geçerli oy, katılım %82,4.
Kayıtlı seçmen 52.197 · Oy kullanan 42.983 (katılım %82,4) · Geçerli 40.805 · Geçersiz 2.178
Ceylanpınar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 14.804 | %36,3 |
| AKP | 13.679 | %33,5 |
| YRP | 10.555 | %25,9 |
| HÜDA PAR | 554 | %1,4 |
| CHP | 303 | %0,7 |
| SAADET | 191 | %0,5 |
| ZAFER | 138 | %0,3 |
| İYİ | 136 | %0,3 |
| GELECEK | 88 | %0,2 |
| TKP | 80 | %0,2 |
| DEVA | 61 | %0,2 |
| DP | 42 | %0,1 |
| HAK-PAR | 31 | %0,1 |
| BTP | 24 | %0,1 |
| YTP | 20 | %0,1 |
| ANAP | 17 | %0,0 |
| AB | 17 | %0,0 |
| DSP | 16 | %0,0 |
| VATAN | 16 | %0,0 |
| HKP | 15 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ceylanpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 20 | 6.875 | %75,7 | DEM | %44,9 |
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.409 | %81,5 | DEM | %58,5 |
| Akbulut Mah. | 2 | 379 | %87,6 | YRP | %41,9 |
| Aktepe Mah. | 3 | 752 | %94,3 | DEM | %38,6 |
| Alaca Mah. | 1 | 192 | %78,7 | DEM | %67,3 |
| Altınköy Mah. | 1 | 157 | %94,9 | DEM | %50,3 |
| Avcılı Mah. | 2 | 521 | %80,6 | DEM | %48,1 |
| Aydın Mah. | 1 | 127 | %81,1 | DEM | %84,3 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 610 | %91,2 | AKP | %79,0 |
| Aşağıdoruklu Mah. | 2 | 540 | %94,6 | AKP | %57,3 |
| Aşağıdurmuş Mah. | 2 | 601 | %85,2 | AKP | %51,5 |
| Aşağıkarataş Mah. | 2 | 469 | %87,6 | YRP | %61,9 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.724 | %80,1 | AKP | %39,1 |
| Boğalı Mah. | 1 | 236 | %73,7 | DEM | %91,4 |
| Büyükyenice Mah. | 3 | 821 | %90,1 | AKP | %49,6 |
| Büyükyıldız Mah. | 2 | 380 | %93,7 | AKP | %68,1 |
| Büyükçaylı Mah. | 4 | 1.150 | %89,4 | AKP | %74,3 |
| Ceylan Mah. | 2 | 515 | %84,9 | AKP | %50,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.474 | %80,4 | DEM | %50,3 |
| Damlacık Mah. | 2 | 579 | %89,5 | DEM | %50,7 |
| Düzova Mah. | 4 | 1.231 | %84,2 | DEM | %84,2 |
| Dikili Mah. | 2 | 412 | %90,3 | YRP | %47,2 |
| Ensar Mah. | 10 | 3.416 | %81,5 | AKP | %42,7 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 6 | 1.969 | %82,2 | DEM | %37,2 |
| Gellegöç Mah. | 2 | 652 | %85,9 | AKP | %51,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 158 | %83,5 | DEM | %94,6 |
| Gümüş Mah. | 2 | 615 | %92,7 | AKP | %48,4 |
| Han Mah. | 1 | 250 | %85,6 | YRP | %38,6 |
| Işıklar Mah. | 2 | 499 | %78,2 | DEM | %51,3 |
| Maden Mah. | 2 | 416 | %93,8 | AKP | %83,9 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 4 | 1.131 | %81,3 | DEM | %62,9 |
| Mevlana Mah. | 3 | 923 | %79,2 | DEM | %45,2 |
| Muratlı Mah. | 5 | 1.531 | %95,5 | AKP | %57,5 |
| Saraççeşme Mah. | 3 | 967 | %84,4 | DEM | %47,4 |
| Selahaddin Eyyübi Mah. | 6 | 2.036 | %80,0 | DEM | %63,0 |
| Seydo Atilla Mah. | 7 | 2.270 | %79,1 | DEM | %42,7 |
| Sufra Mah. | 2 | 626 | %97,3 | AKP | %94,3 |
| Tekinler Mah. | 1 | 184 | %84,2 | DEM | %63,6 |
| Turgut Özal Mah. | 5 | 1.530 | %82,6 | DEM | %56,4 |
| Ulucami Mah. | 4 | 1.340 | %76,0 | DEM | %36,7 |
| Yalçınkaya Mah. | 2 | 485 | %94,2 | DEM | %82,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 183 | %78,1 | DEM | %47,8 |
| Yenişehir Mah. | 10 | 3.013 | %74,1 | AKP | %36,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 547 | %77,9 | DEM | %60,6 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %57,1 |
| Yukarıdoruklu Mah. | 1 | 179 | %90,5 | DEM | %89,7 |
| Yukarıdurmuş Mah. | 3 | 799 | %97,4 | AKP | %48,3 |
| Yukarıesence Mah. | 1 | 166 | %83,7 | YRP | %42,8 |
| Yukarıkarataş Mah. | 2 | 450 | %74,9 | YRP | %48,1 |
| Yukarıtaşlıdere Mah. | 1 | 235 | %88,1 | DEM | %48,8 |
| Yüksektepe Mah. | 1 | 293 | %83,6 | DEM | %47,2 |
| Özbek Mah. | 3 | 1.027 | %79,6 | AKP | %66,2 |