%55,6
AK PARTİ birinci
45.942 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Terme ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %55,6 ile birinci; 45.942 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 58.854 · Oy kullanan 49.360 (katılım %83,9) · Geçerli 45.942 · Geçersiz 3.418
Terme Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 25.548 | %55,6 |
| CHP | 12.197 | %26,6 |
| YRP | 3.562 | %7,8 |
| İYİ | 3.133 | %6,8 |
| ZAFER | 395 | %0,9 |
| DSP | 169 | %0,4 |
| GELECEK | 135 | %0,3 |
| MEMLEKET | 126 | %0,3 |
| YTP | 93 | %0,2 |
| DP | 78 | %0,2 |
| ANAP | 76 | %0,2 |
| DEVA | 67 | %0,2 |
| BTP | 54 | %0,1 |
| DEM | 50 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 47 | %0,1 |
| VATAN | 44 | %0,1 |
| TKP | 40 | %0,1 |
| HKP | 39 | %0,1 |
| MİLLET | 33 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| Mustafa Dirim (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| TKH | 11 | %0,0 |
| Ümit Hekim (bağımsız) | 10 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Terme mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbey Mah. | 2 | 609 | %85,2 | AKP | %61,4 |
| Akbucak Mah. | 3 | 646 | %91,6 | AKP | %72,6 |
| Akçagün Mah. | 2 | 403 | %91,3 | AKP | %72,8 |
| Akçay Mah. | 3 | 756 | %77,0 | AKP | %67,0 |
| Akçaykaracalı Mah. | 1 | 346 | %91,6 | AKP | %54,0 |
| Altunlu Mah. | 1 | 281 | %97,5 | AKP | %57,7 |
| Ambartepe Mah. | 3 | 599 | %93,5 | AKP | %42,0 |
| Aybeder Mah. | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %53,2 |
| Aşağıhüseyinmescit Mah. | 2 | 651 | %86,6 | AKP | %67,0 |
| Bafracalı Mah. | 2 | 364 | %98,4 | CHP | %53,0 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 899 | %81,8 | AKP | %53,8 |
| Bazlamaç Mah. | 5 | 1.532 | %89,3 | AKP | %60,0 |
| Bağsaray Mah. | 2 | 375 | %94,7 | AKP | %53,6 |
| Beşikli Mah. | 2 | 400 | %90,8 | AKP | %65,8 |
| Cılar Mah. | 3 | 717 | %90,0 | AKP | %52,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 774 | %85,5 | AKP | %57,6 |
| Dağdıralı Mah. | 1 | 315 | %93,3 | AKP | %43,6 |
| Dereyol Mah. | 1 | 240 | %91,7 | AKP | %59,9 |
| Dutluk Mah. | 2 | 361 | %92,0 | CHP | %43,7 |
| Dibekli Mah. | 1 | 319 | %88,7 | AKP | %65,8 |
| Elmaköy Mah. | 1 | 222 | %92,8 | AKP | %53,9 |
| Elmalık Mah. | 6 | 1.967 | %80,8 | AKP | %48,3 |
| Emiryusuf Mah. | 2 | 460 | %95,7 | AKP | %47,8 |
| Erenköy Mah. | 1 | 308 | %85,7 | AKP | %70,1 |
| Etyemezli Mah. | 1 | 224 | %98,2 | AKP | %54,6 |
| Evci Mah. | 9 | 2.258 | %79,2 | AKP | %58,8 |
| Eğercili Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %52,3 |
| Fenk Mah. | 21 | 6.769 | %71,5 | AKP | %46,5 |
| Geçmiş Mah. | 2 | 574 | %92,7 | AKP | %52,3 |
| Gökçeağaç Mah. | 2 | 680 | %77,9 | AKP | %51,5 |
| Gölyazı Mah. | 4 | 1.128 | %84,1 | AKP | %65,8 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 963 | %88,1 | AKP | %64,5 |
| Hüseyinmescit Mah. | 3 | 790 | %86,2 | AKP | %59,9 |
| Karacaköy Mah. | 1 | 357 | %98,0 | AKP | %59,3 |
| Karacalı Mah. | 2 | 368 | %92,7 | AKP | %41,2 |
| Karamahmut Mah. | 1 | 178 | %91,6 | AKP | %61,1 |
| Karkucak Mah. | 1 | 146 | %90,4 | AKP | %55,7 |
| Kazımkarabekirpaşa Mah. | 2 | 528 | %93,6 | AKP | %80,4 |
| Kesikkaya Mah. | 2 | 433 | %75,5 | AKP | %66,2 |
| Kocaman Mah. | 4 | 1.107 | %85,3 | AKP | %64,0 |
| Kocamanbaşı Mah. | 2 | 484 | %88,8 | AKP | %68,1 |
| Kozluk Mah. | 3 | 986 | %81,2 | AKP | %69,0 |
| Kumcığaz Mah. | 2 | 525 | %93,0 | AKP | %57,7 |
| Kuşca Mah. | 1 | 170 | %74,1 | AKP | %63,6 |
| Kuşculu Mah. | 1 | 275 | %90,6 | AKP | %64,6 |
| Köybucağı Mah. | 2 | 551 | %89,1 | AKP | %49,0 |
| Mescitli Mah. | 1 | 289 | %93,1 | AKP | %66,3 |
| Meşeyazı Mah. | 1 | 75 | %94,7 | AKP | %70,3 |
| Muratlı Mah. | 2 | 438 | %94,3 | AKP | %72,2 |
| Ortasöğütlü Mah. | 1 | 258 | %93,0 | AKP | %64,3 |
| Oğuzlu Mah. | 2 | 407 | %88,9 | AKP | %64,1 |
| Sakarlı Mah. | 5 | 1.439 | %84,1 | CHP | %53,6 |
| Sancaklı Mah. | 2 | 496 | %93,6 | AKP | %40,4 |
| Sarayköy Mah. | 2 | 394 | %91,1 | AKP | %53,6 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 751 | %74,3 | AKP | %55,6 |
| Sütözü Mah. | 2 | 365 | %90,7 | AKP | %66,4 |
| Sivaslılar Mah. | 2 | 524 | %85,5 | CHP | %90,0 |
| Taşlık Mah. | 1 | 207 | %100,0 | AKP | %66,3 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 352 | %96,6 | AKP | %54,7 |
| Uludere Mah. | 1 | 138 | %91,3 | AKP | %65,5 |
| Uzungazi Mah. | 2 | 434 | %87,6 | AKP | %48,0 |
| Yalı Mah. | 5 | 1.426 | %84,3 | AKP | %58,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.411 | %79,2 | AKP | %47,2 |
| Yenicami Mah. | 1 | 237 | %92,0 | AKP | %62,0 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.602 | %86,2 | AKP | %63,2 |
| Yerli Mah. | 1 | 324 | %92,3 | AKP | %69,9 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 312 | %84,6 | AKP | %62,2 |
| Yukarıtaşpınar Mah. | 1 | 307 | %90,9 | AKP | %57,5 |
| Yunus Emre Mah. | 4 | 1.129 | %88,5 | AKP | %62,4 |
| Yüksekyayla Mah. | 1 | 261 | %88,1 | AKP | %63,4 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 246 | %94,3 | AKP | %66,2 |
| Çanaklı Mah. | 2 | 440 | %95,9 | AKP | %45,2 |
| Çangallar Mah. | 2 | 483 | %81,4 | AKP | %49,7 |
| Çardak Mah. | 2 | 644 | %94,1 | AKP | %57,8 |
| Çay Mah. | 20 | 6.533 | %74,2 | AKP | %53,1 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 462 | %95,5 | AKP | %56,6 |
| Örencik Mah. | 1 | 310 | %87,1 | AKP | %55,2 |
| Özyurt Mah. | 2 | 397 | %95,0 | AKP | %57,4 |
| İlimdağ Mah. | 2 | 491 | %89,8 | AKP | %71,4 |
| İmanalisi Mah. | 1 | 304 | %95,7 | AKP | %65,2 |
| Şeyhli Mah. | 2 | 535 | %93,5 | AKP | %59,7 |
| Şuayip Mah. | 1 | 195 | %85,6 | AKP | %69,9 |