%37,8
AK PARTİ birinci
17.023 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kavak ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %37,8 ile birinci; 17.023 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 20.424 · Oy kullanan 18.297 (katılım %89,6) · Geçerli 17.023 · Geçersiz 1.274
Kavak Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.435 | %37,8 |
| YRP | 4.077 | %24,0 |
| İYİ | 3.535 | %20,8 |
| CHP | 2.383 | %14,0 |
| ZAFER | 187 | %1,1 |
| DSP | 65 | %0,4 |
| MEMLEKET | 39 | %0,2 |
| BTP | 37 | %0,2 |
| DEVA | 34 | %0,2 |
| DP | 30 | %0,2 |
| VATAN | 26 | %0,2 |
| DEM | 23 | %0,1 |
| GELECEK | 23 | %0,1 |
| YTP | 21 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,1 |
| ANAP | 16 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| Mustafa Dirim (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ümit Hekim (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kavak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 19 Mayıs Mah. | 4 | 1.280 | %85,1 | AKP | %32,6 |
| Ahurlu Mah. | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %35,6 |
| Akbelen Mah. | 1 | 295 | %92,9 | AKP | %53,3 |
| Alagömlek Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %49,3 |
| Alaçam Mah. | 1 | 141 | %57,5 | AKP | %53,3 |
| Atayurt Mah. | 1 | 69 | %79,7 | AKP | %48,1 |
| Azaklı Mah. | 1 | 227 | %95,2 | AKP | %35,8 |
| Ağcakise Mah. | 1 | 128 | %102,3 | AKP | %43,9 |
| Aşağıçirişli Mah. | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %33,0 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.271 | %86,8 | AKP | %34,7 |
| Bayındır Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %45,0 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %39,4 |
| Başalan Mah. | 1 | 223 | %86,6 | AKP | %67,9 |
| Bekdemir Mah. | 2 | 377 | %96,3 | AKP | %40,4 |
| Belalan Mah. | 1 | 93 | %67,7 | AKP | %64,9 |
| Beybesli Mah. | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %55,6 |
| Beyköy Mah. | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %52,3 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 199 | %96,5 | AKP | %51,7 |
| Bükceğiz Mah. | 1 | 46 | %84,8 | İYİ | %32,4 |
| Büyükçukur Mah. | 1 | 140 | %90,0 | AKP | %40,0 |
| Celallı Mah. | 1 | 75 | %90,7 | AKP | %45,5 |
| Demirci Mah. | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %39,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %29,6 |
| Değirmencili Mah. | 1 | 72 | %95,8 | İYİ | %32,3 |
| Doruk Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %43,2 |
| Duman Mah. | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %50,5 |
| Dura Mah. | 1 | 175 | %95,4 | AKP | %39,1 |
| Divanbaşı Mah. | 1 | 133 | %82,7 | AKP | %47,4 |
| Emirli Mah. | 1 | 296 | %91,9 | İYİ | %33,7 |
| Germiyan Mah. | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %57,1 |
| Göçebe Mah. | 1 | 184 | %95,7 | AKP | %42,4 |
| Güneyce Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %39,8 |
| Hacılı Mah. | 1 | 229 | %97,4 | CHP | %29,1 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %41,2 |
| Kapuhayat Mah. | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %90,0 |
| Karaaslan Mah. | 1 | 132 | %95,5 | AKP | %46,9 |
| Karacalar Mah. | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %56,6 |
| Karadağ Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %39,7 |
| Karantu Mah. | 1 | 180 | %98,9 | YRP | %40,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %37,2 |
| Karayusuflu Mah. | 1 | 172 | %97,1 | AKP | %43,5 |
| Karlı Mah. | 1 | 124 | %93,6 | İYİ | %40,7 |
| Kartepe Mah. | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %34,6 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %61,5 |
| Kayaköy Mah. | 1 | 154 | %87,7 | AKP | %43,4 |
| Kazancı Mah. | 1 | 222 | %96,0 | YRP | %31,1 |
| Kethüda Mah. | 1 | 71 | %98,6 | AKP | %45,7 |
| Kozansıkı Mah. | 1 | 155 | %99,4 | AKP | %30,2 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 156 | %94,9 | İYİ | %46,3 |
| Kuzalan Mah. | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %42,5 |
| Köseli Mah. | 1 | 215 | %61,9 | AKP | %37,0 |
| Küçükçukur Mah. | 1 | 89 | %102,3 | AKP | %41,4 |
| Mahmutbeyli Mah. | 1 | 329 | %96,7 | AKP | %33,7 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 283 | %96,8 | AKP | %36,2 |
| Mehmetpaşa Mah. | 2 | 497 | %88,1 | YRP | %26,5 |
| Mert Mah. | 1 | 285 | %96,5 | AKP | %58,0 |
| Muhsinli Mah. | 1 | 137 | %101,5 | AKP | %37,6 |
| Muratbeyli Mah. | 2 | 483 | %72,5 | AKP | %28,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 198 | %88,4 | YRP | %31,9 |
| Saralan Mah. | 1 | 158 | %93,0 | YRP | %47,7 |
| Seyitali Mah. | 1 | 239 | %96,2 | AKP | %41,2 |
| Sıralı Mah. | 1 | 16 | %81,3 | AKP | %30,8 |
| Soğuksu Mah. | 3 | 788 | %83,6 | AKP | %31,0 |
| Susuz Mah. | 1 | 90 | %103,3 | AKP | %48,7 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 138 | %88,4 | AKP | %54,6 |
| Talışman Mah. | 1 | 86 | %70,9 | AKP | %70,2 |
| Tatarmuslu Mah. | 1 | 144 | %97,2 | AKP | %28,8 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 213 | %98,1 | İYİ | %35,0 |
| Tepecik Mah. | 1 | 184 | %90,8 | AKP | %34,6 |
| Toptepe Mah. | 1 | 74 | %96,0 | AKP | %36,5 |
| Yaşar Doğu Mah. | 11 | 3.559 | %84,7 | AKP | %34,9 |
| Yenicami Mah. | 1 | 313 | %90,7 | CHP | %28,7 |
| Yenigün Mah. | 1 | 144 | %91,7 | AKP | %40,7 |
| Yeralan Mah. | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %48,5 |
| Yosunlu Mah. | 1 | 139 | %92,1 | AKP | %36,6 |
| Yukarı Dereköy Mah. | 1 | 101 | %96,0 | YRP | %42,1 |
| Yukarıçirişli Mah. | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %40,0 |
| Çakallı Mah. | 2 | 367 | %95,6 | AKP | %38,1 |
| Çalbaşı Mah. | 1 | 120 | %95,0 | AKP | %43,8 |
| Çarıklıbaşı Mah. | 1 | 45 | %93,3 | İYİ | %43,6 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %50,0 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 89 | %94,4 | YRP | %38,3 |
| Çukurbük Mah. | 1 | 254 | %92,5 | AKP | %39,1 |
| Çivril Mah. | 1 | 83 | %100,0 | İYİ | %33,8 |
| Çiçekyazı Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %45,2 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %37,3 |
| Üçhanlar Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %34,2 |
| İdrisli Mah. | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %42,5 |
| İkizdere Mah. | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %47,2 |
| Şeyhli Mah. | 1 | 224 | %94,6 | AKP | %49,5 |
| Şeyhresul Mah. | 2 | 432 | %94,9 | AKP | %50,9 |