Asarcık · Büyükşehir belediye başkanı
%56,4
AK PARTİ birinci
10.683 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Asarcık ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,4 ile birinci; 10.683 geçerli oy, katılım %89,2.
Asarcık
Kayıtlı seçmen 12.696 · Oy kullanan 11.320 (katılım %89,2) · Geçerli 10.683 · Geçersiz 637
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 6.020 | %56,4 |
| YRP | 2.484 | %23,3 |
| İYİ | 1.029 | %9,6 |
| CHP | 899 | %8,4 |
| ZAFER | 71 | %0,7 |
| MEMLEKET | 24 | %0,2 |
| MİLLET | 23 | %0,2 |
| HKP | 19 | %0,2 |
| YTP | 15 | %0,1 |
| DEM | 12 | %0,1 |
| DEVA | 12 | %0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| DP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| ANAP | 8 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| DSP | 7 | %0,1 |
| GELECEK | 7 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| Mustafa Dirim (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acısu Mah. | 4 | 998 | %79,5 | AKP | %79,8 |
| Akyazı Mah. | 3 | 800 | %82,1 | AKP | %76,1 |
| Alan Mah. | 2 | 418 | %86,8 | AKP | %55,7 |
| Alişar Mah. | 1 | 234 | %91,0 | AKP | %71,9 |
| Arıcak Mah. | 1 | 201 | %83,1 | AKP | %64,0 |
| Armutlu Mah. | 2 | 615 | %94,8 | AKP | %52,9 |
| Atatürk Mah. | 3 | 781 | %84,6 | AKP | %47,2 |
| Ayaklıalan Mah. | 1 | 172 | %98,8 | AKP | %82,6 |
| Aydınköy Mah. | 2 | 695 | %94,0 | AKP | %44,3 |
| Aşuru Mah. | 1 | 71 | %101,4 | AKP | %47,8 |
| Biçincik Mah. | 3 | 906 | %86,1 | AKP | %39,2 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 115 | %87,0 | AKP | %66,3 |
| Emirmusa Mah. | 3 | 607 | %92,3 | AKP | %47,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 195 | %96,9 | AKP | %50,3 |
| Gökgöl Mah. | 2 | 503 | %89,9 | AKP | %63,9 |
| Gülveren Mah. | 1 | 185 | %95,1 | AKP | %77,5 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 380 | %92,9 | AKP | %48,3 |
| Hisariye Mah. | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %53,9 |
| Kesealan Mah. | 1 | 156 | %94,2 | AKP | %52,0 |
| Kılavuzlu Mah. | 3 | 1.003 | %87,9 | YRP | %54,0 |
| Koşaca Mah. | 1 | 304 | %98,0 | AKP | %44,5 |
| Kuyumcuoğlu Mah. | 1 | 224 | %91,5 | AKP | %65,3 |
| Musaağa Mah. | 2 | 387 | %97,4 | AKP | %60,1 |
| Sakızlık Mah. | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %40,6 |
| Uluköy Mah. | 1 | 224 | %97,8 | AKP | %66,3 |
| Yarımca Mah. | 1 | 106 | %75,5 | AKP | %88,2 |
| Yaylaköy Mah. | 2 | 401 | %89,5 | AKP | %47,1 |
| Yeniömerli Mah. | 3 | 691 | %92,0 | AKP | %65,2 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 117 | %68,4 | AKP | %49,3 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 465 | %86,7 | AKP | %70,9 |
| Çulhaoğlu Mah. | 1 | 303 | %92,4 | AKP | %75,8 |
| İmamlı Mah. | 1 | 221 | %94,1 | AKP | %47,7 |