19 Mayıs · Büyükşehir belediye başkanı
%53,9
AK PARTİ birinci
16.613 geçerli oy · katılım %83,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
19 Mayıs ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,9 ile birinci; 16.613 geçerli oy, katılım %83,4.
19 Mayıs
Kayıtlı seçmen 21.306 · Oy kullanan 17.768 (katılım %83,4) · Geçerli 16.613 · Geçersiz 1.155
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 8.946 | %53,9 |
| CHP | 2.939 | %17,7 |
| YRP | 2.316 | %13,9 |
| İYİ | 1.708 | %10,3 |
| ZAFER | 177 | %1,1 |
| BTP | 95 | %0,6 |
| DSP | 63 | %0,4 |
| GELECEK | 46 | %0,3 |
| Mustafa Dirim (bağımsız) | 46 | %0,3 |
| MEMLEKET | 35 | %0,2 |
| DEVA | 33 | %0,2 |
| DP | 28 | %0,2 |
| MİLLET | 26 | %0,2 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| YTP | 21 | %0,1 |
| ANAP | 20 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,1 |
| Ümit Hekim (bağımsız) | 18 | %0,1 |
| DEM | 17 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınpınar Mah. | 1 | 307 | %94,8 | AKP | %74,9 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 270 | %76,7 | AKP | %62,0 |
| Ballıca Mah. | 1 | 261 | %76,3 | AKP | %50,5 |
| Beylik Mah. | 2 | 687 | %90,1 | AKP | %53,8 |
| Cerekli Mah. | 1 | 189 | %93,1 | AKP | %71,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.377 | %78,9 | AKP | %45,9 |
| Dağköy Mah. | 1 | 169 | %86,4 | CHP | %51,1 |
| Dereköy Mah. | 9 | 2.710 | %80,6 | AKP | %54,5 |
| Düzköy Mah. | 2 | 498 | %89,8 | AKP | %74,3 |
| Engiz Mah. | 3 | 949 | %66,3 | AKP | %50,3 |
| Esentepe Mah. | 1 | 234 | %89,7 | CHP | %41,9 |
| Esenyer Mah. | 1 | 205 | %86,8 | CHP | %59,8 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 199 | %86,4 | AKP | %79,0 |
| Hibe Mah. | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %36,8 |
| Karacaoğlu Mah. | 1 | 151 | %90,7 | AKP | %42,9 |
| Karagöl Mah. | 2 | 576 | %83,3 | AKP | %70,8 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 585 | %90,8 | AKP | %57,8 |
| Kertme Mah. | 2 | 449 | %86,6 | AKP | %58,0 |
| Kumcağız Mah. | 2 | 424 | %75,5 | CHP | %50,0 |
| Kuşkayası Mah. | 2 | 385 | %93,5 | AKP | %77,2 |
| Kösedik Mah. | 1 | 303 | %81,9 | AKP | %78,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 498 | %84,1 | AKP | %61,2 |
| Ormancık Mah. | 2 | 425 | %90,1 | AKP | %69,1 |
| Pazar Mah. | 5 | 1.502 | %77,8 | AKP | %44,1 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 574 | %92,2 | AKP | %51,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 360 | %79,4 | AKP | %47,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 117 | %97,4 | CHP | %34,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 536 | %85,6 | AKP | %58,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 274 | %78,5 | AKP | %64,6 |
| Yukarıengiz Mah. | 2 | 383 | %89,3 | AKP | %53,5 |
| Yörükler Mah. | 6 | 1.671 | %85,4 | AKP | %48,9 |
| Yükseliş Mah. | 4 | 1.107 | %84,2 | AKP | %47,8 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 388 | %85,8 | AKP | %42,8 |
| Çandır Mah. | 2 | 446 | %92,6 | AKP | %54,3 |
| Çepinler Mah. | 1 | 210 | %90,0 | AKP | %69,1 |
| Çetirlipınar Mah. | 1 | 171 | %94,7 | AKP | %59,1 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 276 | %79,4 | AKP | %80,4 |
| İstiklal Mah. | 1 | 346 | %83,2 | AKP | %54,8 |