%55,6
AK PARTİ birinci
52.784 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hendek ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %55,6 ile birinci; 52.784 geçerli oy, katılım %84,5.
Kayıtlı seçmen 66.862 · Oy kullanan 56.502 (katılım %84,5) · Geçerli 52.784 · Geçersiz 3.718
Hendek Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 29.370 | %55,6 |
| CHP | 10.187 | %19,3 |
| YRP | 4.924 | %9,3 |
| SAADET | 3.110 | %5,9 |
| ZAFER | 1.673 | %3,2 |
| İYİ | 1.263 | %2,4 |
| BTP | 450 | %0,9 |
| DEM | 340 | %0,6 |
| MEMLEKET | 188 | %0,4 |
| DEVA | 173 | %0,3 |
| Mustafa Kaşkaş (bağımsız) | 123 | %0,2 |
| ANAP | 112 | %0,2 |
| DP | 100 | %0,2 |
| DSP | 96 | %0,2 |
| MİLLET | 94 | %0,2 |
| VATAN | 81 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 73 | %0,1 |
| HKP | 70 | %0,1 |
| TİP | 67 | %0,1 |
| TKP | 65 | %0,1 |
| YTP | 59 | %0,1 |
| SOL | 41 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 36 | %0,1 |
| HAK-PAR | 34 | %0,1 |
| EMEP | 31 | %0,1 |
| TKH | 24 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hendek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 246 | %93,9 | AKP | %57,1 |
| Akova Mah. | 6 | 1.796 | %85,1 | AKP | %53,7 |
| Akpınar Mah. | 2 | 542 | %90,6 | AKP | %55,3 |
| Aksu Mah. | 2 | 624 | %93,6 | AKP | %75,1 |
| Aktefek Mah. | 1 | 290 | %91,0 | AKP | %65,1 |
| Akçayır Mah. | 1 | 158 | %96,2 | AKP | %71,9 |
| Aşağıçalıca Mah. | 1 | 347 | %91,1 | AKP | %64,3 |
| Bakacak Mah. | 1 | 168 | %95,2 | AKP | %58,8 |
| Balıklıihsaniye Mah. | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %68,4 |
| Bayraktepe Mah. | 9 | 2.920 | %83,3 | AKP | %56,0 |
| Başpınar Mah. | 10 | 3.340 | %78,7 | AKP | %42,2 |
| Beyköy Mah. | 1 | 129 | %93,8 | AKP | %73,5 |
| Beylice Mah. | 1 | 177 | %83,1 | CHP | %39,2 |
| Bıçkıatik Mah. | 1 | 270 | %94,1 | AKP | %65,3 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 1.046 | %82,1 | AKP | %62,1 |
| Dereboğazı Mah. | 7 | 2.133 | %80,2 | AKP | %42,3 |
| Dereköy Mah. | 2 | 552 | %88,2 | AKP | %71,7 |
| Dikmen Mah. | 3 | 888 | %86,5 | AKP | %49,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %61,0 |
| Eskibıçkı Mah. | 1 | 231 | %96,1 | AKP | %74,2 |
| Göksu Mah. | 1 | 232 | %97,0 | AKP | %78,6 |
| Güldibi Mah. | 1 | 248 | %94,4 | AKP | %63,1 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 153 | %79,1 | AKP | %67,0 |
| Güney Mah. | 1 | 194 | %91,8 | AKP | %67,8 |
| Hacıkışla Mah. | 2 | 549 | %86,7 | AKP | %80,0 |
| Hacimbey Mah. | 1 | 203 | %99,5 | AKP | %83,5 |
| Halaç Mah. | 1 | 90 | %92,2 | AKP | %52,7 |
| Hamitli Mah. | 2 | 408 | %94,1 | AKP | %68,5 |
| Harmantepe Mah. | 1 | 298 | %88,6 | AKP | %55,1 |
| Hüseyinşeyh Mah. | 1 | 261 | %86,6 | AKP | %42,1 |
| Hicriye Mah. | 1 | 171 | %93,0 | AKP | %59,6 |
| Kadifekale Mah. | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %68,5 |
| Kahraman Mah. | 2 | 428 | %94,9 | AKP | %66,8 |
| Kalayık Mah. | 1 | 228 | %69,3 | CHP | %52,4 |
| Karadere Mah. | 1 | 288 | %91,7 | AKP | %61,6 |
| Karatoprak Mah. | 1 | 298 | %94,3 | AKP | %73,6 |
| Kargalı Hanbaba Mah. | 3 | 846 | %84,6 | AKP | %52,4 |
| Kargalıyeniköy Mah. | 1 | 319 | %96,9 | AKP | %61,4 |
| Kazımiye Mah. | 3 | 1.033 | %84,4 | AKP | %60,4 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.352 | %79,4 | AKP | %42,4 |
| Kırktepe Mah. | 1 | 267 | %94,8 | AKP | %54,0 |
| Kızanlık Mah. | 1 | 227 | %94,7 | AKP | %63,9 |
| Kocaahmetler Mah. | 2 | 631 | %88,6 | AKP | %78,6 |
| Kocatöngel Mah. | 2 | 588 | %92,4 | AKP | %76,5 |
| Kurtköy Mah. | 2 | 486 | %88,5 | AKP | %69,0 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 243 | %98,8 | AKP | %71,8 |
| Köprübaşı Mah. | 3 | 985 | %83,4 | AKP | %55,5 |
| Lütfiyeköşk Mah. | 1 | 323 | %93,5 | AKP | %65,5 |
| Mahmutbey Mah. | 5 | 1.578 | %81,7 | AKP | %45,1 |
| Martinler Mah. | 2 | 359 | %95,0 | AKP | %48,0 |
| Muradiye Mah. | 1 | 127 | %95,3 | AKP | %50,0 |
| Nuriye Mah. | 3 | 963 | %87,5 | AKP | %48,5 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 171 | %91,8 | AKP | %60,3 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %61,0 |
| Puna Ortaköy Mah. | 2 | 642 | %94,1 | AKP | %47,5 |
| Rasimpaşa Mah. | 10 | 3.387 | %81,6 | AKP | %54,7 |
| Sarıdede Mah. | 10 | 3.441 | %82,5 | AKP | %53,8 |
| Sarıyer Mah. | 1 | 298 | %91,6 | AKP | %66,4 |
| Servetiye Mah. | 1 | 305 | %92,8 | AKP | %54,8 |
| Sofular Mah. | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %72,0 |
| Soğuksu Mah. | 2 | 460 | %86,1 | AKP | %43,3 |
| Sukenarı Mah. | 1 | 196 | %95,4 | AKP | %64,2 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %61,9 |
| Sümbüllü Mah. | 1 | 321 | %89,7 | AKP | %67,2 |
| Sivritepe Mah. | 2 | 510 | %88,8 | AKP | %72,1 |
| Tagorek Mah. | 1 | 84 | %89,3 | AKP | %60,3 |
| Turanlar Mah. | 3 | 787 | %96,8 | AKP | %44,8 |
| Tuzak Mah. | 2 | 395 | %95,7 | AKP | %73,1 |
| Türbe Mah. | 1 | 144 | %100,7 | AKP | %52,9 |
| Uzuncaorman Mah. | 3 | 774 | %88,6 | AKP | %70,1 |
| Uzunçarşı Mah. | 2 | 400 | %92,5 | AKP | %70,9 |
| Yarıca Mah. | 2 | 430 | %90,9 | AKP | %42,5 |
| Yayalar Mah. | 1 | 236 | %97,9 | AKP | %71,0 |
| Yağbasan Mah. | 1 | 316 | %93,7 | AKP | %65,5 |
| Yeni Mah. | 48 | 15.984 | %77,1 | AKP | %51,0 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 200 | %101,0 | AKP | %65,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 329 | %90,9 | AKP | %57,2 |
| Yeşilvadi Mah. | 2 | 534 | %90,5 | AKP | %61,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 380 | %93,4 | AKP | %74,1 |
| Yukarıhüseyinşeyh Mah. | 1 | 245 | %86,9 | AKP | %59,5 |
| Yukarıçalıca Mah. | 2 | 411 | %94,9 | AKP | %67,2 |
| Çakallık Mah. | 1 | 203 | %90,6 | AKP | %41,5 |
| Çamlıca Haraklı Mah. | 3 | 758 | %89,2 | AKP | %53,5 |
| Çamlıca Mah. | 5 | 1.265 | %87,6 | AKP | %56,8 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 196 | %100,0 | AKP | %52,5 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 653 | %85,3 | AKP | %57,2 |
| Çobanyatak Mah. | 1 | 201 | %79,1 | AKP | %71,0 |
| Çukurhan Mah. | 1 | 44 | %88,6 | CHP | %59,0 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 474 | %89,2 | AKP | %59,0 |
| İkbaliye Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %77,2 |
| İkramiye Mah. | 1 | 150 | %91,3 | AKP | %69,2 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 336 | %92,0 | AKP | %57,2 |