Erenler · Büyükşehir belediye başkanı
%51,6
AK PARTİ birinci
49.936 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erenler ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 49.936 geçerli oy, katılım %79,5.
Erenler
Kayıtlı seçmen 66.509 · Oy kullanan 52.855 (katılım %79,5) · Geçerli 49.936 · Geçersiz 2.919
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 25.761 | %51,6 |
| SAADET | 7.716 | %15,5 |
| CHP | 5.446 | %10,9 |
| YRP | 5.417 | %10,9 |
| ZAFER | 1.615 | %3,2 |
| İYİ | 1.573 | %3,2 |
| DEM | 643 | %1,3 |
| DEVA | 297 | %0,6 |
| BTP | 276 | %0,6 |
| MEMLEKET | 204 | %0,4 |
| VATAN | 142 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 95 | %0,2 |
| DP | 94 | %0,2 |
| MİLLET | 85 | %0,2 |
| SOL | 77 | %0,2 |
| TİP | 73 | %0,2 |
| DSP | 60 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 59 | %0,1 |
| ANAP | 58 | %0,1 |
| TKP | 47 | %0,1 |
| Mustafa Kaşkaş (bağımsız) | 46 | %0,1 |
| EMEP | 43 | %0,1 |
| TKH | 35 | %0,1 |
| YTP | 31 | %0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,0 |
| HKP | 21 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alancuma Mah. | 1 | 245 | %86,5 | AKP | %55,7 |
| Bağlar Mah. | 24 | 8.097 | %75,0 | AKP | %48,3 |
| Bekirpaşa Mah. | 3 | 847 | %91,7 | AKP | %51,8 |
| Büyükesence Mah. | 3 | 791 | %92,4 | AKP | %55,3 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 947 | %90,0 | AKP | %73,1 |
| Dilmen Mah. | 26 | 8.926 | %75,3 | AKP | %41,1 |
| Ekinli Mah. | 5 | 1.411 | %91,1 | AKP | %73,7 |
| Emirler Mah. | 2 | 364 | %93,7 | AKP | %70,9 |
| Epçeller Mah. | 1 | 325 | %93,9 | AKP | %55,2 |
| Erenler Mah. | 30 | 10.186 | %76,4 | AKP | %44,6 |
| Hacıoğlu Mah. | 17 | 5.827 | %76,1 | AKP | %49,6 |
| Hasanbey Mah. | 2 | 559 | %92,1 | AKP | %48,4 |
| Horozlar Mah. | 1 | 280 | %87,9 | AKP | %55,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 531 | %92,8 | AKP | %76,0 |
| Kamışlı Mah. | 3 | 759 | %89,2 | AKP | %65,1 |
| Kayalarmemduhiye Mah. | 2 | 693 | %83,0 | AKP | %40,7 |
| Kayalarreşitbey Mah. | 3 | 949 | %90,1 | AKP | %73,2 |
| Kozluk Mah. | 2 | 462 | %94,8 | AKP | %69,2 |
| Küpçüler Mah. | 17 | 5.427 | %74,4 | AKP | %49,5 |
| Küçükesence Mah. | 2 | 691 | %93,3 | AKP | %44,3 |
| Merkez Yeni Mah. | 10 | 3.309 | %73,7 | AKP | %56,3 |
| Merkez Yeşiltepe Mah. | 11 | 3.787 | %77,3 | AKP | %46,1 |
| Nakışlar Mah. | 2 | 460 | %92,6 | AKP | %57,9 |
| Pirahmetler Mah. | 2 | 577 | %91,2 | AKP | %48,4 |
| Sarıcalar Mah. | 2 | 478 | %93,3 | AKP | %56,0 |
| Tabakhane Mah. | 12 | 4.159 | %76,9 | AKP | %50,0 |
| Tepe Mah. | 2 | 460 | %96,1 | AKP | %75,3 |
| Tuapsalar Mah. | 2 | 468 | %83,8 | AKP | %74,3 |
| Yazılı Mah. | 3 | 924 | %90,9 | AKP | %65,0 |
| Çaybaşıyeniköy Mah. | 6 | 2.003 | %88,3 | AKP | %77,8 |
| Çaykışla Mah. | 4 | 1.074 | %91,5 | AKP | %54,2 |
| Şeyhköy Mah. | 2 | 396 | %92,7 | AKP | %49,6 |
| Şükriye Mah. | 1 | 97 | %99,0 | AKP | %56,0 |