%61,4
AK PARTİ birinci
55.669 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akyazı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,4 ile birinci; 55.669 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 71.979 · Oy kullanan 60.206 (katılım %83,6) · Geçerli 55.669 · Geçersiz 4.537
Akyazı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.175 | %61,4 |
| SAADET | 5.640 | %10,1 |
| YRP | 5.543 | %10,0 |
| CHP | 5.543 | %10,0 |
| İYİ | 1.391 | %2,5 |
| ZAFER | 1.391 | %2,5 |
| BTP | 397 | %0,7 |
| MEMLEKET | 252 | %0,5 |
| DEVA | 220 | %0,4 |
| MİLLET | 130 | %0,2 |
| DEM | 120 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 85 | %0,2 |
| DP | 85 | %0,2 |
| YTP | 84 | %0,2 |
| ANAP | 83 | %0,2 |
| VATAN | 69 | %0,1 |
| SOL | 68 | %0,1 |
| DSP | 59 | %0,1 |
| TİP | 55 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 53 | %0,1 |
| TKP | 45 | %0,1 |
| HKP | 45 | %0,1 |
| Mustafa Kaşkaş (bağımsız) | 42 | %0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| EMEP | 32 | %0,1 |
| TKH | 24 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akyazı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbalık Mah. | 1 | 146 | %89,7 | AKP | %50,8 |
| Alaağaç Mah. | 5 | 1.711 | %75,6 | AKP | %62,9 |
| Altındere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.061 | %86,1 | AKP | %65,6 |
| Altındere Gündoğan Mah. | 3 | 863 | %79,8 | AKP | %69,6 |
| Altındere Osmanağa Mah. | 4 | 1.095 | %92,4 | AKP | %64,1 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 344 | %85,8 | AKP | %76,1 |
| Batakköy Mah. | 2 | 520 | %88,5 | AKP | %56,7 |
| Bedil Kazancı Mah. | 2 | 538 | %86,8 | AKP | %56,9 |
| Bedilkadırbey Mah. | 1 | 259 | %74,5 | AKP | %38,8 |
| Bediltahirbey Mah. | 1 | 194 | %90,2 | AKP | %32,9 |
| Beldibi Mah. | 1 | 344 | %94,8 | AKP | %79,9 |
| Bıçkıdere Mah. | 2 | 367 | %90,5 | AKP | %54,9 |
| Boztepe Mah. | 2 | 597 | %97,8 | AKP | %64,9 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 300 | %92,3 | AKP | %48,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.879 | %80,0 | AKP | %57,1 |
| Dedeler Mah. | 2 | 404 | %92,1 | AKP | %48,0 |
| Dokurcun Kuloğlu Mah. | 1 | 303 | %93,7 | AKP | %58,1 |
| Dokurcun Çaylar Yeni Mah. | 2 | 686 | %87,3 | AKP | %52,6 |
| Dokurcun Çengeller Mah. | 2 | 572 | %93,5 | AKP | %55,9 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 257 | %96,1 | AKP | %51,8 |
| Düzyazı Mah. | 2 | 434 | %89,6 | AKP | %67,3 |
| Erdoğdu Mah. | 3 | 728 | %85,2 | AKP | %56,5 |
| Eskibedil Mah. | 2 | 485 | %93,4 | AKP | %63,6 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.209 | %77,5 | AKP | %51,9 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 7 | 2.130 | %76,5 | AKP | %61,1 |
| Gebeş Mah. | 1 | 94 | %78,7 | SAADET | %35,2 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 326 | %91,7 | AKP | %63,2 |
| Güvençler Mah. | 1 | 261 | %96,9 | AKP | %68,5 |
| Güzlek Mah. | 2 | 374 | %81,3 | AKP | %91,0 |
| Hanyatak Mah. | 1 | 306 | %93,8 | AKP | %79,5 |
| Harunusta Mah. | 1 | 303 | %92,1 | AKP | %69,8 |
| Hasanbey Mah. | 2 | 613 | %86,8 | AKP | %65,5 |
| Hastahane Mah. | 7 | 2.180 | %79,5 | AKP | %66,9 |
| Haydarlar Mah. | 2 | 426 | %90,6 | AKP | %67,8 |
| Kabakulak Mah. | 2 | 510 | %93,1 | AKP | %56,0 |
| Karaçalılık Mah. | 3 | 1.018 | %90,5 | AKP | %69,8 |
| Kepekli Mah. | 1 | 184 | %94,6 | SAADET | %43,6 |
| Kızılcıkorman Mah. | 2 | 529 | %93,2 | AKP | %54,1 |
| Konuralp Mah. | 11 | 3.577 | %77,3 | AKP | %53,5 |
| Kumköprü Mah. | 2 | 363 | %95,0 | AKP | %46,4 |
| Kuzuluk Ortamahalle Mah. | 10 | 2.856 | %80,9 | AKP | %72,7 |
| Kuzuluk Topçusırtı Mah. | 6 | 1.732 | %86,1 | AKP | %62,9 |
| Kuzuluk Şose Mah. | 2 | 558 | %81,7 | AKP | %58,0 |
| Küçücek Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.291 | %86,2 | AKP | %64,8 |
| Küçücek İstiklal Mah. | 5 | 1.450 | %88,5 | AKP | %65,0 |
| Madenler Mah. | 1 | 173 | %86,7 | AKP | %78,6 |
| Mansurlar Mah. | 1 | 196 | %96,4 | AKP | %68,7 |
| Merkezyeniköy Mah. | 3 | 665 | %90,2 | AKP | %78,7 |
| Osmanbey Mah. | 3 | 736 | %88,0 | AKP | %59,7 |
| Pazarköy Mah. | 4 | 1.333 | %89,8 | AKP | %71,2 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 299 | %94,0 | AKP | %73,8 |
| Salihiye Mah. | 2 | 455 | %88,6 | AKP | %63,3 |
| Seyfeler Mah. | 3 | 728 | %84,9 | AKP | %57,3 |
| Sukenarı Mah. | 2 | 407 | %83,5 | AKP | %62,2 |
| Taşağıl Mah. | 2 | 498 | %95,2 | AKP | %62,0 |
| Taşburun Mah. | 5 | 1.489 | %87,5 | AKP | %80,6 |
| Taşyatak Mah. | 2 | 478 | %94,4 | AKP | %84,6 |
| Topağaç Mah. | 3 | 960 | %93,3 | AKP | %80,3 |
| Türkormanköy Mah. | 1 | 338 | %93,2 | AKP | %54,0 |
| Uzunçınar Mah. | 2 | 408 | %89,5 | AKP | %72,3 |
| Vakıf Mah. | 3 | 825 | %89,1 | AKP | %53,0 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 559 | %92,5 | AKP | %53,3 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 713 | %88,4 | AKP | %61,8 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.330 | %80,2 | AKP | %65,7 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 218 | %94,0 | AKP | %49,2 |
| Yeniorman Mah. | 2 | 381 | %92,7 | AKP | %56,2 |
| Yongalık Mah. | 1 | 330 | %94,2 | AKP | %50,0 |
| Yunus Emre Mah. | 10 | 3.292 | %75,7 | AKP | %57,8 |
| Yuvalak Mah. | 4 | 1.144 | %91,3 | AKP | %65,6 |
| Yörükyeri Mah. | 1 | 330 | %97,3 | AKP | %85,9 |
| Çakıroğlu Mah. | 2 | 359 | %92,5 | AKP | %55,6 |
| Çatalköprü Mah. | 3 | 891 | %88,7 | AKP | %49,9 |
| Çıldırlar Mah. | 2 | 458 | %90,2 | SAADET | %45,6 |
| Ömercikler Mah. | 18 | 5.958 | %75,3 | AKP | %51,6 |
| İnönü Mah. | 16 | 5.125 | %77,6 | AKP | %60,0 |
| Şerefiye Mah. | 2 | 526 | %87,3 | AKP | %75,5 |