Ulubey · Büyükşehir belediye başkanı
%47,1
İYİ PARTİ birinci
16.163 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulubey ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %47,1 ile birinci; 16.163 geçerli oy, katılım %90,1.
Ulubey
Kayıtlı seçmen 19.318 · Oy kullanan 17.401 (katılım %90,1) · Geçerli 16.163 · Geçersiz 1.238
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 2 | 439 | %89,3 | İYİ | %41,0 |
| Akpınar Mah. | 2 | 481 | %89,6 | İYİ | %48,2 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 479 | %89,6 | İYİ | %79,8 |
| Başçardak Mah. | 1 | 171 | %96,5 | İYİ | %67,7 |
| Belenyurt Mah. | 2 | 498 | %91,6 | İYİ | %47,1 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 259 | %90,7 | İYİ | %66,8 |
| Doğlu Mah. | 2 | 403 | %94,8 | İYİ | %48,0 |
| Durak Mah. | 3 | 863 | %92,5 | İYİ | %52,8 |
| Elmaçukur Mah. | 1 | 210 | %91,9 | İYİ | %47,4 |
| Eymür Mah. | 2 | 383 | %86,7 | İYİ | %45,4 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 448 | %86,2 | AKP | %40,7 |
| Gündüzlü Mah. | 3 | 714 | %82,4 | İYİ | %57,3 |
| Güvenköy Mah. | 1 | 218 | %98,6 | İYİ | %51,8 |
| Güvenyurt Mah. | 1 | 329 | %94,5 | İYİ | %50,9 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 349 | %89,1 | İYİ | %57,0 |
| Hocaoğlu Mah. | 2 | 446 | %94,8 | CHP | %48,6 |
| Kadıncık Mah. | 2 | 562 | %88,6 | İYİ | %55,2 |
| Kalıcak Mah. | 1 | 245 | %94,7 | İYİ | %72,4 |
| Karakoca Mah. | 2 | 649 | %87,5 | İYİ | %44,6 |
| Kardeşler Mah. | 2 | 466 | %91,0 | AKP | %43,4 |
| Kıranyağmur Mah. | 1 | 266 | %94,0 | İYİ | %47,9 |
| Kızılen Mah. | 4 | 1.301 | %92,2 | AKP | %47,0 |
| Koşaca Mah. | 2 | 479 | %93,3 | İYİ | %58,6 |
| Kumanlar Mah. | 1 | 351 | %97,7 | İYİ | %46,0 |
| Kumrulu Mah. | 1 | 170 | %89,4 | İYİ | %44,1 |
| Kirazlık Mah. | 2 | 361 | %98,3 | İYİ | %59,6 |
| Ohtamış Mah. | 4 | 765 | %81,1 | İYİ | %42,8 |
| Oyumgürgen Mah. | 1 | 279 | %93,9 | AKP | %48,0 |
| Refahiye Mah. | 1 | 257 | %94,2 | AKP | %62,7 |
| Uzunmahmut Mah. | 3 | 764 | %92,0 | AKP | %48,0 |
| Yenimahalle Mah. | 1 | 324 | %92,6 | İYİ | %38,3 |
| Yenisayaca Mah. | 3 | 976 | %89,1 | AKP | %48,1 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 163 | %76,1 | İYİ | %55,9 |
| Çatallı Mah. | 4 | 1.195 | %83,1 | İYİ | %53,9 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 364 | %96,7 | AKP | %53,9 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 654 | %95,9 | İYİ | %44,6 |
| Çukur Mah. | 2 | 429 | %85,3 | İYİ | %47,6 |
| Ören Mah. | 2 | 463 | %93,3 | CHP | %45,4 |
| Şahinkaya Mah. | 2 | 376 | %90,4 | İYİ | %43,9 |
| Şekeroluk Mah. | 1 | 222 | %93,2 | AKP | %49,2 |
| Şıhlar Mah. | 2 | 547 | %81,9 | İYİ | %34,6 |