Perşembe · Büyükşehir belediye başkanı
%37,9
AK PARTİ birinci
20.871 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Perşembe ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %37,9 ile birinci; 20.871 geçerli oy, katılım %83,8.
Perşembe
Kayıtlı seçmen 26.619 · Oy kullanan 22.307 (katılım %83,8) · Geçerli 20.871 · Geçersiz 1.436
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.918 | %37,9 |
| İYİ | 6.708 | %32,1 |
| CHP | 5.412 | %25,9 |
| YRP | 277 | %1,3 |
| ZAFER | 158 | %0,8 |
| SAADET | 70 | %0,3 |
| TİP | 48 | %0,2 |
| BTP | 40 | %0,2 |
| DSP | 36 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
| DP | 27 | %0,1 |
| YTP | 25 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 |
| DEM | 17 | %0,1 |
| DEVA | 17 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| Seyfi Dizek (bağımsız) | 13 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| TKH | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alınca Mah. | 2 | 455 | %90,1 | AKP | %46,3 |
| Anaç Mah. | 1 | 332 | %81,0 | CHP | %33,3 |
| Aziziye Mah. | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %53,0 |
| Babalı Mah. | 1 | 265 | %92,5 | CHP | %43,5 |
| Bekirli Mah. | 1 | 149 | %80,5 | AKP | %50,9 |
| Beyli Mah. | 2 | 665 | %80,3 | AKP | %51,3 |
| Bolatlı Mah. | 1 | 289 | %90,7 | CHP | %37,1 |
| Boğazcık Mah. | 2 | 427 | %86,0 | AKP | %40,1 |
| Dereiçi Mah. | 2 | 441 | %84,6 | İYİ | %43,5 |
| Doğan Mah. | 2 | 461 | %89,6 | AKP | %61,2 |
| Düz Mah. | 5 | 1.500 | %79,5 | CHP | %39,3 |
| Efirli Mah. | 8 | 2.081 | %81,0 | İYİ | %34,3 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 267 | %81,7 | İYİ | %47,9 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 127 | %86,6 | İYİ | %44,3 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 288 | %99,0 | AKP | %49,8 |
| Hacılar Mah. | 1 | 208 | %88,0 | AKP | %76,7 |
| Hamidiye Mah. | 2 | 544 | %83,3 | İYİ | %42,3 |
| Kacalı Mah. | 6 | 1.271 | %78,4 | İYİ | %38,4 |
| Kaleyaka Mah. | 4 | 978 | %78,3 | CHP | %38,0 |
| Kazancılı Mah. | 2 | 364 | %82,4 | AKP | %61,9 |
| Kırlı Mah. | 3 | 823 | %86,6 | AKP | %60,0 |
| Kovanlı Mah. | 2 | 547 | %78,2 | AKP | %41,3 |
| Kozağzı Mah. | 4 | 1.141 | %78,9 | CHP | %40,6 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 251 | %82,1 | AKP | %49,7 |
| Kutluca Mah. | 1 | 229 | %83,4 | AKP | %48,2 |
| Kuyluca Mah. | 2 | 372 | %92,2 | AKP | %44,0 |
| Medreseönü Mah. | 7 | 1.250 | %80,2 | AKP | %42,0 |
| Mersin Mah. | 2 | 414 | %84,3 | İYİ | %34,3 |
| Neneli Mah. | 2 | 449 | %88,6 | AKP | %39,1 |
| Okçulu Mah. | 2 | 470 | %64,0 | AKP | %50,2 |
| Ortatepe Mah. | 3 | 397 | %85,9 | AKP | %42,7 |
| Ramazan Mah. | 2 | 389 | %88,2 | AKP | %44,6 |
| Saray Mah. | 3 | 754 | %84,2 | İYİ | %40,8 |
| Selimiye Mah. | 1 | 166 | %97,0 | AKP | %55,6 |
| Sırakovancı Mah. | 2 | 409 | %89,2 | AKP | %39,2 |
| Soğukpınar Mah. | 3 | 736 | %92,4 | AKP | %38,4 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 169 | %91,1 | İYİ | %34,1 |
| Tepecik Mah. | 1 | 340 | %87,1 | AKP | %45,2 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %45,1 |
| Töngeldüzü Mah. | 1 | 57 | %93,0 | İYİ | %49,0 |
| Yarlı Mah. | 2 | 466 | %85,6 | AKP | %74,1 |
| Yazlık Mah. | 1 | 139 | %82,7 | AKP | %67,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 242 | %93,8 | İYİ | %37,9 |
| Yeniöz Mah. | 1 | 36 | %105,6 | CHP | %51,4 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 229 | %83,0 | CHP | %46,3 |
| Yumrutaş Mah. | 2 | 617 | %93,0 | AKP | %47,7 |
| Çamarası Mah. | 1 | 319 | %91,5 | AKP | %68,3 |
| Çandır Mah. | 2 | 443 | %83,3 | İYİ | %44,2 |
| Çaytepe Mah. | 3 | 643 | %80,6 | CHP | %37,9 |
| Çerli Mah. | 3 | 913 | %83,9 | İYİ | %37,4 |
| Çınar Mah. | 4 | 1.002 | %79,7 | İYİ | %34,5 |
| İmeçli Mah. | 2 | 266 | %89,5 | AKP | %49,5 |
| İstanbulboğazı Mah. | 1 | 214 | %87,4 | CHP | %36,4 |
| Şenyurt Mah. | 2 | 376 | %86,2 | İYİ | %42,5 |