İkizce · Büyükşehir belediye başkanı
%49,9
AK PARTİ birinci
9.347 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İkizce ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %49,9 ile birinci; 9347 geçerli oy, katılım %89,4.
İkizce
Kayıtlı seçmen 11.371 · Oy kullanan 10.160 (katılım %89,4) · Geçerli 9.347 · Geçersiz 813
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 4.660 | %49,9 |
| İYİ | 2.455 | %26,3 |
| CHP | 1.258 | %13,5 |
| YRP | 387 | %4,1 |
| SAADET | 141 | %1,5 |
| DP | 93 | %1,0 |
| BTP | 56 | %0,6 |
| ZAFER | 55 | %0,6 |
| VATAN | 45 | %0,5 |
| DSP | 33 | %0,4 |
| HKP | 27 | %0,3 |
| HAK-PAR | 25 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,2 |
| MİLLET | 16 | %0,2 |
| DEVA | 16 | %0,2 |
| YTP | 15 | %0,2 |
| DEM | 13 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| Seyfi Dizek (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| TİP | 6 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağcaalan Mah. | 1 | 219 | %86,8 | AKP | %50,9 |
| Aşağı Karlıtepe Mah. | 2 | 294 | %95,9 | AKP | %54,9 |
| Aşağı Kaynartaş Mah. | 3 | 536 | %90,9 | AKP | %50,0 |
| Başönü Mah. | 1 | 172 | %97,1 | İYİ | %37,3 |
| Beylerce Mah. | 1 | 287 | %86,1 | İYİ | %40,5 |
| Bolluk Mah. | 4 | 541 | %85,6 | AKP | %49,5 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %53,7 |
| Devecik Mah. | 2 | 676 | %87,0 | AKP | %71,8 |
| Dumantepe Mah. | 1 | 237 | %93,3 | AKP | %64,1 |
| Düzmeşe Mah. | 2 | 269 | %89,2 | AKP | %62,7 |
| Düzpelit Mah. | 1 | 224 | %92,9 | CHP | %35,1 |
| Diyek Mah. | 2 | 395 | %95,2 | AKP | %75,2 |
| Enağızlı Mah. | 2 | 499 | %89,0 | İYİ | %48,8 |
| Esentepe Mah. | 1 | 171 | %91,8 | AKP | %49,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 285 | %91,9 | AKP | %31,7 |
| Gaziler Mah. | 1 | 173 | %95,4 | AKP | %40,9 |
| Kale Mah. | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %58,2 |
| Kervansaray Mah. | 1 | 262 | %84,4 | CHP | %39,1 |
| Kocaman Mah. | 1 | 298 | %94,0 | AKP | %43,4 |
| Kurtköy Mah. | 1 | 105 | %93,3 | İYİ | %53,8 |
| Kurtluca Mah. | 1 | 238 | %92,9 | İYİ | %33,0 |
| Kiraztepe Mah. | 1 | 347 | %86,5 | AKP | %63,1 |
| Merkez Mah. | 4 | 959 | %86,3 | İYİ | %41,4 |
| Seymenli Mah. | 3 | 639 | %91,9 | AKP | %60,4 |
| Tombaşlı Mah. | 2 | 360 | %77,2 | AKP | %49,0 |
| Yenice Mah. | 2 | 371 | %82,8 | AKP | %67,2 |
| Yoğunoluk Mah. | 3 | 775 | %82,1 | AKP | %44,2 |
| Yukarı Karlıtepe Mah. | 1 | 267 | %95,5 | AKP | %35,2 |
| Yukarı Kaynartaş Mah. | 2 | 345 | %93,6 | AKP | %50,4 |
| Yunuskırığı Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %51,9 |
| Özpınar Mah. | 1 | 263 | %87,8 | AKP | %68,8 |
| Şentepe Mah. | 4 | 749 | %94,4 | AKP | %55,1 |