%39,8
AK PARTİ birinci
69.488 geçerli oy · katılım %76,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Fatsa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,8 ile birinci; 69.488 geçerli oy, katılım %76,6.
Kayıtlı seçmen 95.836 · Oy kullanan 73.418 (katılım %76,6) · Geçerli 69.488 · Geçersiz 3.930
Fatsa Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 27.653 | %39,8 |
| İYİ | 24.619 | %35,4 |
| CHP | 13.235 | %19,1 |
| YRP | 1.995 | %2,9 |
| ZAFER | 550 | %0,8 |
| SAADET | 473 | %0,7 |
| BTP | 134 | %0,2 |
| DSP | 124 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 76 | %0,1 |
| DEM | 73 | %0,1 |
| TİP | 72 | %0,1 |
| Seyfi Dizek (bağımsız) | 68 | %0,1 |
| DP | 60 | %0,1 |
| TKP | 59 | %0,1 |
| DEVA | 58 | %0,1 |
| VATAN | 52 | %0,1 |
| HKP | 50 | %0,1 |
| YTP | 49 | %0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 |
| MİLLET | 32 | %0,1 |
| TKH | 21 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Fatsa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetler Mah. | 1 | 180 | %93,9 | CHP | %42,4 |
| Arpalık Mah. | 1 | 243 | %92,2 | İYİ | %44,1 |
| Aslancami Mah. | 3 | 894 | %88,9 | İYİ | %41,4 |
| Ayazlı Mah. | 16 | 5.099 | %76,1 | AKP | %42,3 |
| Aşağıardıç Mah. | 1 | 85 | %85,9 | AKP | %53,6 |
| Aşağıtepe Mah. | 2 | 378 | %86,2 | AKP | %58,1 |
| Aşağıyavaş Mah. | 2 | 373 | %91,4 | AKP | %69,2 |
| Bacanak Mah. | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %56,3 |
| Bahçeler Mah. | 2 | 663 | %91,3 | AKP | %50,0 |
| Bağlarca Mah. | 2 | 521 | %90,8 | CHP | %55,1 |
| Başköy Mah. | 1 | 185 | %91,9 | AKP | %49,7 |
| Beyceli Mah. | 3 | 699 | %83,6 | AKP | %50,0 |
| Bolaman Mah. | 4 | 1.130 | %81,2 | AKP | %35,2 |
| Bozdağı Mah. | 1 | 179 | %90,5 | AKP | %50,0 |
| Bucaklı Mah. | 1 | 154 | %92,2 | AKP | %43,1 |
| Buhari Mah. | 2 | 477 | %92,2 | AKP | %41,5 |
| Bülbül Mah. | 1 | 144 | %88,2 | AKP | %65,0 |
| Büyükkoç Mah. | 3 | 714 | %88,4 | AKP | %52,8 |
| Demirci Mah. | 1 | 291 | %86,9 | AKP | %37,4 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 137 | %94,9 | CHP | %46,2 |
| Dolunay Mah. | 23 | 7.738 | %73,6 | İYİ | %40,0 |
| Duayeri Mah. | 1 | 250 | %74,4 | AKP | %58,8 |
| Dumlupınar Mah. | 15 | 4.993 | %67,6 | İYİ | %39,4 |
| Düğünlük Mah. | 2 | 442 | %90,3 | AKP | %53,2 |
| Eskiordu Mah. | 1 | 147 | %93,2 | AKP | %69,1 |
| Evkaf Mah. | 33 | 11.063 | %70,0 | İYİ | %38,7 |
| Fatih Mah. | 15 | 4.910 | %71,4 | İYİ | %37,8 |
| Geyikçeli Mah. | 3 | 979 | %85,6 | AKP | %63,3 |
| Gölköy Mah. | 1 | 259 | %79,9 | AKP | %62,5 |
| Güvercinlik Mah. | 3 | 904 | %76,1 | İYİ | %38,2 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 309 | %93,2 | AKP | %42,6 |
| Hamlık Mah. | 1 | 235 | %90,6 | AKP | %48,0 |
| Hatipli Mah. | 2 | 668 | %86,4 | AKP | %44,4 |
| Hıdırbeyli Mah. | 1 | 139 | %97,1 | AKP | %46,0 |
| Hoylu Mah. | 1 | 147 | %83,7 | İYİ | %36,1 |
| Ilıca Mah. | 3 | 836 | %86,1 | AKP | %37,4 |
| Kabakdağı Mah. | 2 | 413 | %91,5 | İYİ | %47,3 |
| Kaleönü Mah. | 1 | 223 | %84,3 | AKP | %59,1 |
| Karataş Mah. | 1 | 174 | %87,4 | İYİ | %46,2 |
| Kargucak Mah. | 2 | 469 | %86,8 | AKP | %50,7 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 654 | %84,1 | AKP | %56,9 |
| Kavraz Mah. | 2 | 662 | %87,9 | AKP | %36,8 |
| Kayaca Mah. | 1 | 309 | %90,6 | AKP | %37,8 |
| Kayaköy Akçakese Mah. | 2 | 598 | %85,5 | CHP | %52,5 |
| Kılavuzömer Mah. | 1 | 165 | %89,1 | CHP | %44,4 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 601 | %91,0 | CHP | %58,1 |
| Konakbaşı Mah. | 1 | 304 | %74,0 | AKP | %46,3 |
| Kulak Mah. | 3 | 969 | %74,0 | AKP | %55,0 |
| Kurtuluş Mah. | 31 | 10.384 | %70,5 | İYİ | %41,2 |
| Kösebucağı Mah. | 4 | 893 | %87,0 | AKP | %43,5 |
| Küpdüşen Mah. | 1 | 346 | %93,6 | AKP | %41,7 |
| Küçükkoç Mah. | 1 | 329 | %75,1 | AKP | %55,1 |
| Mehmetakif Mah. | 1 | 217 | %97,2 | AKP | %42,0 |
| Meşebükü Mah. | 3 | 1.047 | %73,7 | AKP | %43,6 |
| Mustafakemalpaşa Mah. | 17 | 5.633 | %70,6 | İYİ | %40,3 |
| Oluklu Mah. | 2 | 558 | %84,2 | AKP | %47,6 |
| Palazlı Kömürlük Mah. | 2 | 520 | %88,5 | AKP | %52,7 |
| Sakarya Mah. | 15 | 5.241 | %70,0 | AKP | %37,8 |
| Salihli Mah. | 2 | 564 | %68,8 | AKP | %70,1 |
| Saraytepe Mah. | 1 | 176 | %97,7 | AKP | %62,3 |
| Sazcılar Mah. | 1 | 200 | %89,5 | AKP | %53,5 |
| Sefaköy Mah. | 1 | 357 | %91,6 | AKP | %53,9 |
| Sudere Mah. | 1 | 152 | %79,6 | AKP | %54,7 |
| Tahtabaş Mah. | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %44,8 |
| Tayalı Mah. | 2 | 395 | %85,3 | AKP | %44,1 |
| Taşlıca Mah. | 2 | 449 | %88,2 | AKP | %36,9 |
| Tepecik Mah. | 2 | 504 | %93,9 | AKP | %37,5 |
| Uzundere Mah. | 3 | 730 | %85,8 | AKP | %61,6 |
| Yalıköy Mah. | 5 | 1.415 | %71,6 | AKP | %35,4 |
| Yapraklı Mah. | 2 | 360 | %92,2 | AKP | %56,4 |
| Yassıbahçe Mah. | 2 | 480 | %87,9 | AKP | %40,6 |
| Yassıtaş Mah. | 3 | 800 | %77,4 | AKP | %51,5 |
| Yavaş Mah. | 2 | 509 | %95,1 | İYİ | %42,2 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 187 | %91,4 | AKP | %55,3 |
| Yenikent Mah. | 1 | 256 | %91,4 | AKP | %41,9 |
| Yenipazar Mah. | 3 | 1.029 | %77,6 | CHP | %35,4 |
| Yeniyurt Mah. | 1 | 99 | %81,8 | İYİ | %48,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 198 | %96,5 | AKP | %42,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 242 | %94,6 | AKP | %53,8 |
| Yukarıardıç Mah. | 3 | 924 | %90,7 | İYİ | %37,3 |
| Yukarıbahçeler Mah. | 1 | 340 | %93,8 | AKP | %47,7 |
| Yukarıtepe Mah. | 2 | 592 | %89,2 | AKP | %59,1 |
| Yusuflu Mah. | 1 | 228 | %89,0 | AKP | %58,8 |
| Çömlekli Mah. | 1 | 184 | %87,5 | AKP | %42,8 |
| Çötelü Mah. | 2 | 453 | %89,4 | CHP | %49,2 |
| Örencik Mah. | 2 | 601 | %89,0 | AKP | %59,0 |
| İnönü Mah. | 1 | 270 | %95,6 | CHP | %75,1 |
| İslamdağ Mah. | 4 | 826 | %87,8 | AKP | %66,4 |
| Şerefiye Mah. | 14 | 4.787 | %71,7 | İYİ | %43,2 |