%40,1
İYİ PARTİ birinci
123.943 geçerli oy · katılım %78,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altınordu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %40,1 ile birinci; 123.943 geçerli oy, katılım %78,1.
Kayıtlı seçmen 168.129 · Oy kullanan 131.253 (katılım %78,1) · Geçerli 123.943 · Geçersiz 7.310
Altınordu Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 49.735 | %40,1 |
| AKP | 40.194 | %32,4 |
| CHP | 28.141 | %22,7 |
| YRP | 1.850 | %1,5 |
| ZAFER | 1.447 | %1,2 |
| SAADET | 604 | %0,5 |
| TİP | 333 | %0,3 |
| DP | 290 | %0,2 |
| DSP | 199 | %0,2 |
| BTP | 180 | %0,2 |
| DEVA | 174 | %0,1 |
| DEM | 158 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 104 | %0,1 |
| TKP | 103 | %0,1 |
| VATAN | 99 | %0,1 |
| YTP | 76 | %0,1 |
| Seyfi Dizek (bağımsız) | 67 | %0,1 |
| HKP | 57 | %0,1 |
| MİLLET | 55 | %0,0 |
| HAK-PAR | 40 | %0,0 |
| TKH | 37 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Altınordu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkise Mah. | 2 | 426 | %90,4 | AKP | %44,2 |
| Akyazı Mah. | 34 | 11.339 | %74,7 | İYİ | %35,0 |
| Akçatepe Mah. | 2 | 645 | %82,2 | İYİ | %34,7 |
| Alembey Mah. | 1 | 276 | %94,2 | İYİ | %36,5 |
| Alınca Mah. | 2 | 446 | %87,7 | AKP | %61,3 |
| Altunyurt Mah. | 2 | 580 | %90,2 | İYİ | %38,5 |
| Alisayvan Mah. | 1 | 127 | %94,5 | AKP | %57,8 |
| Arpaköy Mah. | 2 | 420 | %94,5 | İYİ | %51,6 |
| Artıklı Mah. | 2 | 409 | %92,2 | İYİ | %43,3 |
| Ataköy Mah. | 1 | 136 | %94,1 | AKP | %45,8 |
| Aydınlık Mah. | 1 | 304 | %87,8 | AKP | %72,6 |
| Aziziye Mah. | 3 | 815 | %82,8 | CHP | %33,3 |
| Bahariye Mah. | 1 | 257 | %92,2 | AKP | %49,5 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 5.165 | %78,1 | İYİ | %39,6 |
| Bayadı Mah. | 3 | 871 | %88,1 | CHP | %33,3 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 352 | %92,6 | CHP | %36,9 |
| Boztepe Mah. | 2 | 550 | %81,1 | AKP | %48,7 |
| Bucak Mah. | 35 | 11.941 | %72,2 | İYİ | %42,7 |
| Burhanettinköy Mah. | 1 | 292 | %91,4 | AKP | %46,7 |
| Cumhuriyet (KÖY) Mah. | 2 | 388 | %92,8 | AKP | %43,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.336 | %73,3 | İYİ | %41,0 |
| Dedeli Mah. | 1 | 347 | %91,6 | İYİ | %57,0 |
| Delikkaya Mah. | 2 | 483 | %85,9 | İYİ | %47,3 |
| Durugöl Mah. | 19 | 6.410 | %80,2 | İYİ | %41,2 |
| Düz Mah. | 4 | 1.174 | %79,1 | CHP | %43,0 |
| Düzköy Mah. | 1 | 167 | %92,8 | İYİ | %65,3 |
| Dikence Mah. | 2 | 424 | %92,0 | AKP | %41,6 |
| Emen Mah. | 1 | 115 | %91,3 | AKP | %57,0 |
| Erenli Mah. | 2 | 469 | %92,5 | AKP | %57,3 |
| Eskipazar Mah. | 13 | 4.242 | %77,4 | İYİ | %42,7 |
| Eyüplü Mah. | 3 | 763 | %84,8 | İYİ | %43,3 |
| Gerce Mah. | 1 | 324 | %89,8 | İYİ | %47,0 |
| Gökömer Mah. | 2 | 696 | %88,7 | AKP | %46,4 |
| Gümüşköy Mah. | 1 | 227 | %93,0 | İYİ | %49,2 |
| Günören Mah. | 3 | 741 | %86,6 | AKP | %69,6 |
| Güzelyalı (UZUNİSA) Mah. | 1 | 230 | %95,7 | İYİ | %43,2 |
| Güzelyalı Mah. | 7 | 2.272 | %81,6 | CHP | %43,5 |
| Hacılar Mah. | 2 | 495 | %90,3 | İYİ | %40,9 |
| Hatipli Mah. | 1 | 293 | %82,9 | İYİ | %33,6 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 228 | %94,7 | AKP | %53,9 |
| Işıklı Mah. | 2 | 348 | %83,3 | AKP | %65,2 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 316 | %78,8 | İYİ | %45,5 |
| Karacaömer Mah. | 11 | 3.526 | %79,0 | İYİ | %42,7 |
| Karaoluk Mah. | 2 | 390 | %91,0 | AKP | %52,9 |
| Karapınar Mah. | 8 | 2.596 | %80,6 | İYİ | %39,2 |
| Karşıyaka Mah. | 37 | 12.786 | %74,4 | İYİ | %41,2 |
| Kayabaşı Mah. | 6 | 1.857 | %88,7 | İYİ | %43,1 |
| Kayadibi Mah. | 2 | 531 | %81,7 | AKP | %40,9 |
| Kısacık Mah. | 2 | 363 | %92,6 | AKP | %53,2 |
| Kızılhisar Mah. | 2 | 608 | %83,7 | AKP | %40,2 |
| Kovancı Mah. | 2 | 443 | %90,3 | AKP | %42,6 |
| Kumbaşı Mah. | 6 | 1.905 | %81,7 | İYİ | %34,8 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 275 | %91,6 | AKP | %48,2 |
| Kuylu Mah. | 2 | 383 | %86,2 | AKP | %41,5 |
| Kökenli Mah. | 4 | 1.155 | %81,5 | İYİ | %44,8 |
| Kirazlimanı Mah. | 3 | 851 | %80,0 | CHP | %47,7 |
| Mubarek Mah. | 2 | 455 | %86,8 | AKP | %41,8 |
| Nizamettin Mah. | 10 | 3.396 | %79,8 | İYİ | %38,8 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 261 | %92,0 | AKP | %35,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 312 | %94,6 | AKP | %55,9 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 261 | %89,7 | AKP | %66,5 |
| Oğmaca Mah. | 2 | 382 | %86,1 | AKP | %44,9 |
| Pelitli Mah. | 1 | 158 | %96,2 | AKP | %51,4 |
| Saray Mah. | 3 | 951 | %75,4 | İYİ | %37,5 |
| Saraycık Mah. | 5 | 1.518 | %85,6 | AKP | %36,8 |
| Sağırlı Mah. | 1 | 245 | %92,2 | AKP | %39,6 |
| Selimiye Mah. | 19 | 6.324 | %74,8 | İYİ | %38,6 |
| Subaşı Mah. | 14 | 4.839 | %76,9 | İYİ | %43,4 |
| Taşbaşı Mah. | 3 | 1.024 | %79,7 | CHP | %46,8 |
| Terzili Mah. | 2 | 519 | %87,3 | İYİ | %44,9 |
| Teyneli Mah. | 3 | 928 | %89,1 | İYİ | %42,9 |
| Topluca Mah. | 2 | 383 | %89,6 | İYİ | %42,3 |
| Uzunmusa Mah. | 1 | 354 | %89,0 | CHP | %38,2 |
| Uzunisa Mah. | 1 | 293 | %90,4 | İYİ | %37,6 |
| Yaraşlı Mah. | 2 | 488 | %88,9 | AKP | %36,8 |
| Yağızlı Mah. | 2 | 371 | %90,0 | AKP | %39,5 |
| Yemişli Mah. | 3 | 747 | %85,3 | AKP | %35,5 |
| Yeni Mah. | 27 | 9.204 | %75,4 | İYİ | %41,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 173 | %77,5 | AKP | %46,8 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 543 | %87,9 | İYİ | %49,3 |
| Yukarıtepe Mah. | 3 | 810 | %89,4 | AKP | %42,4 |
| Zafer Mah. | 2 | 538 | %94,2 | İYİ | %42,3 |
| Zaferimilli Mah. | 3 | 838 | %78,2 | CHP | %46,0 |
| Çavuşlar Mah. | 2 | 545 | %89,4 | AKP | %44,0 |
| Öceli Mah. | 5 | 1.715 | %87,7 | İYİ | %35,5 |
| Örencik Mah. | 1 | 272 | %92,3 | AKP | %49,6 |
| Övündük Mah. | 1 | 130 | %87,7 | İYİ | %55,1 |
| Şahincili Mah. | 61 | 20.577 | %73,7 | İYİ | %48,0 |
| Şarkiye Mah. | 6 | 2.086 | %78,1 | İYİ | %39,4 |
| Şenköy Mah. | 1 | 170 | %89,4 | İYİ | %32,6 |
| Şenocak Mah. | 2 | 410 | %95,4 | AKP | %45,6 |
| Şirinevler Mah. | 34 | 11.401 | %75,2 | İYİ | %45,5 |