Ortaca · Büyükşehir belediye başkanı
%59,1
CHP birinci
34.733 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortaca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %59,1 ile birinci; 34.733 geçerli oy, katılım %83,1.
Ortaca
Kayıtlı seçmen 43.654 · Oy kullanan 36.256 (katılım %83,1) · Geçerli 34.733 · Geçersiz 1.523
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 20.539 | %59,1 |
| AKP | 9.439 | %27,2 |
| İYİ | 2.535 | %7,3 |
| DEM | 535 | %1,5 |
| ZAFER | 498 | %1,4 |
| YRP | 469 | %1,4 |
| TKP | 127 | %0,4 |
| SAADET | 96 | %0,3 |
| DEVA | 77 | %0,2 |
| VATAN | 75 | %0,2 |
| EMEP | 73 | %0,2 |
| MİLLET | 55 | %0,2 |
| BTP | 54 | %0,2 |
| DSP | 36 | %0,1 |
| YTP | 35 | %0,1 |
| HAK-PAR | 25 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,1 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Özkan Kılıç (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Müşteba Karamanoğlu (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncı Mah. | 2 | 594 | %84,5 | CHP | %68,6 |
| Arıkbaşı Mah. | 5 | 1.639 | %85,7 | CHP | %53,4 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.752 | %79,2 | CHP | %62,8 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 2.871 | %82,1 | CHP | %54,5 |
| Beşköprü Mah. | 8 | 2.474 | %76,8 | CHP | %59,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.792 | %79,1 | CHP | %65,5 |
| Dalaklı Mah. | 3 | 779 | %87,4 | CHP | %49,9 |
| Dalyan Mah. | 13 | 4.339 | %79,6 | CHP | %68,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 312 | %94,9 | AKP | %51,1 |
| Dikmekavak Mah. | 3 | 987 | %85,8 | CHP | %47,9 |
| Ekşiliyurt Mah. | 6 | 2.057 | %90,9 | CHP | %43,5 |
| Eskiköy Mah. | 4 | 1.233 | %90,5 | CHP | %54,6 |
| Fevziye Mah. | 3 | 885 | %84,0 | CHP | %88,7 |
| Gökbel Mah. | 2 | 443 | %93,7 | CHP | %54,0 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 736 | %90,5 | CHP | %58,6 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.373 | %90,1 | CHP | %65,5 |
| Karaburun Mah. | 8 | 2.604 | %82,7 | CHP | %50,8 |
| Karadonlar Mah. | 1 | 277 | %92,4 | AKP | %51,1 |
| Kemaliye Mah. | 3 | 1.046 | %87,3 | CHP | %73,1 |
| Mergenli Mah. | 2 | 698 | %94,4 | CHP | %60,3 |
| Okçular Mah. | 4 | 1.385 | %86,0 | CHP | %72,3 |
| Sarıgerme Mah. | 2 | 567 | %83,3 | CHP | %54,8 |
| Tepearası Mah. | 2 | 361 | %85,9 | CHP | %49,0 |
| Terzialiler Mah. | 12 | 4.130 | %76,4 | CHP | %54,1 |
| Yerbelen Mah. | 3 | 857 | %93,1 | CHP | %50,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 454 | %94,1 | CHP | %58,0 |
| Çaylı Mah. | 6 | 2.009 | %83,0 | CHP | %58,6 |