Kleptokrasi
Menü

Marmaris · Büyükşehir belediye başkanı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiMarmaris ilçesi

%54,6

CHP birinci

54.653 geçerli oy · katılım %76,7

Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.

Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Marmaris ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,6 ile birinci; 54.653 geçerli oy, katılım %76,7.

Marmaris

Kayıtlı seçmen 73.439 · Oy kullanan 56.349 (katılım %76,7) · Geçerli 54.653 · Geçersiz 1.696

Marmaris Büyükşehir belediye başkanı sonuçları
Parti / adayOyOran
CHP29.822%54,6
AKP17.827%32,6
İYİ3.751%6,9
DEM1.107%2,0
ZAFER1.057%1,9
YRP365%0,7
TKP130%0,2
BTP108%0,2
DEVA68%0,1
EMEP61%0,1
DSP57%0,1
SAADET56%0,1
YTP50%0,1
VATAN50%0,1
HÜDA PAR37%0,1
TKH29%0,1
Özkan Kılıç (bağımsız)23%0,0
HAK-PAR19%0,0
MİLLET15%0,0
Müşteba Karamanoğlu (bağımsız)11%0,0
İsmail Uslu (bağımsız)10%0,0

Mahalle ve köyler

Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.

Marmaris mahalle ve köy sonuçları
MuhtarlıkSandıkKayıtlı seçmenKatılımBirinciOran
Adaköy Mah.51.602%69,1CHP%59,4
Armutalan Mah.258.340%75,8CHP%54,5
Bayır Mah.2547%89,4CHP%43,9
Beldibi Mah.113.648%80,1CHP%57,1
Bozburun Mah.3997%83,6CHP%59,9
Camiavlu Mah.103.241%78,0CHP%56,3
Gölenye Mah.103.436%75,8CHP%50,9
Hatipirimi Mah.82.797%74,3CHP%55,8
Hisarönü Mah.82.712%79,4CHP%52,3
Karaca Mah.2611%93,1CHP%60,6
Karşıyaka Mah.144.812%77,2CHP%54,0
Kemeraltı Mah.165.538%73,9CHP%55,7
Orhaniye Mah.41.229%85,3AKP%49,1
Osmaniye Mah.2397%86,2AKP%64,6
Sarıana Mah.103.362%76,7CHP%56,0
Selimiye Mah.41.109%86,2CHP%53,7
Söğüt Mah.51.510%85,8CHP%60,0
Sinan Mah.92.880%77,2CHP%50,4
Siteler Mah.154.992%71,4CHP%58,0
Taşlıca Mah.2374%89,8AKP%54,3
Tepe Mah.165.520%73,6CHP%50,2
Turgut Mah.3711%87,9CHP%53,6
Turunç Mah.51.481%75,0CHP%50,0
Yeşilbelde Mah.1206%96,6AKP%65,5
Yeşilova Mah.3835%83,1CHP%64,2
Çamdibi Mah.92.925%78,4CHP%61,6
Çamlı Mah.3745%80,0CHP%50,2
Çetibeli Mah.2384%89,3CHP%44,7
Çıldır Mah.155.142%73,3CHP%58,9
İçmeler Mah.41.356%66,6CHP%54,2