Yenişehir · Büyükşehir belediye başkanı
%71,9
CHP birinci
142.783 geçerli oy · katılım %73,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %71,9 ile birinci; 142.783 geçerli oy, katılım %73,5.
Yenişehir
Kayıtlı seçmen 200.556 · Oy kullanan 147.370 (katılım %73,5) · Geçerli 142.783 · Geçersiz 4.587
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 102.717 | %71,9 |
| MHP | 29.576 | %20,7 |
| İYİ | 2.382 | %1,7 |
| ZAFER | 2.178 | %1,5 |
| YRP | 1.442 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 701 | %0,5 |
| DEVA | 643 | %0,5 |
| SAADET | 543 | %0,4 |
| TKP | 335 | %0,2 |
| MEMLEKET | 333 | %0,2 |
| BTP | 307 | %0,2 |
| DP | 226 | %0,2 |
| YTP | 212 | %0,2 |
| AB | 191 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 167 | %0,1 |
| DSP | 161 | %0,1 |
| İbrahim Doğru (bağımsız) | 150 | %0,1 |
| VATAN | 133 | %0,1 |
| HAK-PAR | 125 | %0,1 |
| TKH | 97 | %0,1 |
| MİLLET | 85 | %0,1 |
| Mahmut Gülenay (bağımsız) | 79 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 50. Yıl Mah. | 29 | 9.876 | %73,6 | CHP | %72,0 |
| Akkent Mah. | 39 | 13.179 | %72,7 | CHP | %73,1 |
| Aydınlıkevler Mah. | 24 | 8.083 | %73,2 | CHP | %73,6 |
| Bahçelievler Mah. | 31 | 10.756 | %73,6 | CHP | %72,5 |
| Barbaros Mah. | 28 | 9.527 | %73,3 | CHP | %72,6 |
| Batıkent Mah. | 28 | 9.394 | %74,5 | CHP | %74,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 38 | 12.992 | %74,7 | CHP | %73,9 |
| Deniz Mah. | 6 | 2.102 | %78,4 | CHP | %66,8 |
| Değirmençay Mah. | 3 | 796 | %88,8 | CHP | %52,3 |
| Dumlupınar Mah. | 5 | 1.523 | %69,7 | CHP | %69,6 |
| Emirler Mah. | 2 | 645 | %93,5 | CHP | %57,6 |
| Eğriçam Mah. | 37 | 12.314 | %71,8 | CHP | %72,4 |
| Fuatmorel Mah. | 23 | 7.918 | %75,5 | CHP | %71,8 |
| Gazi Mah. | 18 | 6.247 | %69,0 | CHP | %73,8 |
| Gökçebelen Mah. | 2 | 519 | %89,0 | CHP | %48,6 |
| Güvenevler Mah. | 42 | 14.386 | %73,4 | CHP | %73,3 |
| Hürriyet Mah. | 37 | 12.897 | %75,3 | CHP | %74,1 |
| Karahacılı Mah. | 2 | 656 | %96,3 | CHP | %59,9 |
| Kocahamzalı Mah. | 2 | 408 | %93,9 | CHP | %51,9 |
| Kocavilayet Mah. | 7 | 2.414 | %77,7 | CHP | %61,2 |
| Kuzeykent Mah. | 17 | 5.693 | %74,7 | CHP | %68,6 |
| Limonluk Mah. | 24 | 8.349 | %76,1 | CHP | %70,4 |
| Menteş Mah. | 42 | 14.360 | %73,7 | CHP | %70,7 |
| Palmiye Mah. | 13 | 4.472 | %72,4 | CHP | %74,6 |
| Pirireis Mah. | 19 | 6.465 | %73,9 | CHP | %76,0 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 216 | %89,8 | CHP | %72,1 |
| Uzunkaş Mah. | 1 | 342 | %88,9 | CHP | %47,0 |
| Çavak Mah. | 3 | 1.033 | %95,7 | CHP | %50,2 |
| Çukurkeşli Mah. | 1 | 260 | %94,6 | CHP | %57,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 52 | 17.793 | %66,2 | CHP | %72,2 |
| İnsu Mah. | 2 | 394 | %93,2 | MHP | %51,7 |
| İnönü Mah. | 13 | 4.547 | %69,3 | CHP | %76,7 |