%67,8
CHP birinci
129.657 geçerli oy · katılım %78,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akdeniz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %67,8 ile birinci; 129.657 geçerli oy, katılım %78,1.
Kayıtlı seçmen 179.751 · Oy kullanan 140.336 (katılım %78,1) · Geçerli 129.657 · Geçersiz 10.679
Akdeniz Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 87.890 | %67,8 |
| MHP | 27.254 | %21,0 |
| İYİ | 3.675 | %2,8 |
| YRP | 2.016 | %1,6 |
| HÜDA PAR | 1.628 | %1,3 |
| MEMLEKET | 1.253 | %1,0 |
| ZAFER | 1.080 | %0,8 |
| SAADET | 807 | %0,6 |
| DEVA | 778 | %0,6 |
| DP | 589 | %0,5 |
| AB | 429 | %0,3 |
| BTP | 344 | %0,3 |
| DSP | 331 | %0,3 |
| HAK-PAR | 329 | %0,3 |
| YTP | 280 | %0,2 |
| TKP | 263 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 203 | %0,2 |
| VATAN | 169 | %0,1 |
| MİLLET | 132 | %0,1 |
| TKH | 72 | %0,1 |
| İbrahim Doğru (bağımsız) | 70 | %0,1 |
| Mahmut Gülenay (bağımsız) | 65 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akdeniz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Şahutoğlu Mah. | 2 | 414 | %92,8 | CHP | %83,1 |
| Adanalıoğlu Limonlu Mah. | 3 | 875 | %86,7 | CHP | %89,4 |
| Adanalıoğlu Mah. | 5 | 1.558 | %86,1 | CHP | %90,1 |
| Adnan Menderes Mah. | 6 | 2.022 | %84,5 | CHP | %46,6 |
| Akdam Mah. | 2 | 499 | %92,8 | MHP | %48,9 |
| Akdeniz Mah. | 4 | 1.102 | %86,7 | CHP | %93,2 |
| Anadolu Mah. | 7 | 2.252 | %86,5 | CHP | %61,5 |
| Bahçe Mah. | 9 | 2.945 | %73,6 | CHP | %73,3 |
| Bahçeli Aşağıburhan Mah. | 2 | 387 | %94,1 | MHP | %56,2 |
| Bahçeli Kürkçü Mah. | 2 | 689 | %91,2 | CHP | %54,6 |
| Bahçeli Yukarıburhan Mah. | 2 | 551 | %91,7 | MHP | %56,6 |
| Bahşiş Mah. | 4 | 1.141 | %88,8 | MHP | %47,0 |
| Barış Mah. | 11 | 3.831 | %70,8 | CHP | %75,1 |
| Bağcılar-İhsaniye Mah. | 1 | 253 | %92,1 | CHP | %77,9 |
| Bağlarbaşı Mah. | 3 | 897 | %84,7 | CHP | %80,2 |
| Bekirde Mah. | 2 | 637 | %90,7 | CHP | %60,5 |
| Cami Şerif Mah. | 3 | 896 | %70,4 | CHP | %62,1 |
| Camili Mah. | 3 | 777 | %92,2 | MHP | %50,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.305 | %86,3 | CHP | %87,5 |
| Civanyaylağı Mah. | 4 | 1.150 | %88,1 | CHP | %45,3 |
| Demirhisar Mah. | 2 | 441 | %88,0 | CHP | %80,7 |
| Dikilitaş Mah. | 3 | 753 | %86,1 | CHP | %62,5 |
| Esenli Mah. | 1 | 350 | %91,7 | CHP | %54,0 |
| Evci Mah. | 2 | 689 | %93,5 | CHP | %53,6 |
| Gazi Mah. | 4 | 1.279 | %86,7 | CHP | %45,1 |
| Gündoğdu Mah. | 30 | 10.240 | %73,4 | CHP | %68,6 |
| Güneş Mah. | 40 | 13.600 | %75,7 | CHP | %77,2 |
| Hal Mah. | 27 | 9.249 | %75,1 | CHP | %68,6 |
| Hamidiye Mah. | 11 | 3.652 | %73,0 | CHP | %74,0 |
| Hebilli Mah. | 2 | 470 | %96,4 | MHP | %47,0 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.543 | %85,5 | CHP | %91,6 |
| Iğdır Mah. | 3 | 969 | %93,0 | MHP | %54,3 |
| Karacailyas Emek Mah. | 2 | 562 | %90,9 | CHP | %75,0 |
| Karacailyas Evren Mah. | 4 | 1.063 | %85,4 | CHP | %74,3 |
| Karacailyas Mah. | 4 | 1.113 | %85,5 | CHP | %81,3 |
| Karaduvar Mah. | 24 | 7.839 | %79,8 | CHP | %83,4 |
| Kazanlı Mah. | 5 | 1.524 | %84,8 | CHP | %89,5 |
| Kulak Mah. | 2 | 450 | %89,1 | CHP | %43,3 |
| Köselerli Mah. | 6 | 1.924 | %90,8 | CHP | %46,5 |
| Kültür Mah. | 7 | 2.334 | %74,6 | CHP | %74,6 |
| Kiremithane Mah. | 8 | 2.480 | %71,7 | CHP | %70,7 |
| Mahmudiye Mah. | 8 | 2.740 | %72,0 | CHP | %63,0 |
| Mesudiye Mah. | 18 | 6.145 | %73,0 | CHP | %58,7 |
| Müfide İlhan Mah. | 9 | 2.971 | %77,1 | CHP | %48,7 |
| Mithatpaşa Mah. | 5 | 1.709 | %78,9 | CHP | %60,8 |
| Nacarlı Mah. | 3 | 845 | %94,2 | MHP | %48,8 |
| Nusratiye Mah. | 21 | 7.218 | %74,8 | CHP | %55,8 |
| Parmakkurdu Mah. | 3 | 799 | %91,5 | MHP | %59,5 |
| Puğkaracadağ Mah. | 2 | 471 | %91,7 | MHP | %53,3 |
| Sarıibrahimli Mah. | 3 | 948 | %91,0 | CHP | %67,7 |
| Siteler Mah. | 12 | 4.087 | %69,9 | CHP | %49,7 |
| Toroslar Mah. | 4 | 1.361 | %83,1 | CHP | %70,8 |
| Turgutreis Mah. | 14 | 4.904 | %72,7 | CHP | %76,8 |
| Yanpar Mah. | 2 | 619 | %92,9 | MHP | %65,9 |
| Yeni Mah. | 32 | 10.955 | %72,4 | CHP | %59,7 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 220 | %96,4 | MHP | %58,5 |
| Yeşilçimen Mah. | 5 | 1.457 | %87,4 | CHP | %60,0 |
| Çankaya Mah. | 2 | 636 | %73,9 | CHP | %68,1 |
| Çay Mah. | 22 | 7.248 | %76,0 | CHP | %73,8 |
| Çilek Mah. | 30 | 9.730 | %77,0 | CHP | %65,1 |
| Özgürlük Mah. | 11 | 3.703 | %78,9 | CHP | %69,8 |
| Üçocak Mah. | 8 | 2.510 | %74,4 | CHP | %48,1 |
| İhsaniye Mah. | 11 | 3.687 | %72,2 | CHP | %61,6 |
| Şakirgülmen Mah. | 3 | 863 | %87,7 | CHP | %89,7 |
| Şevketsümer Mah. | 46 | 15.220 | %80,6 | CHP | %80,9 |