%44,0
AK PARTİ birinci
7.417 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ömerli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %44,0 ile birinci; 7417 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 9.559 · Oy kullanan 8.019 (katılım %83,9) · Geçerli 7.417 · Geçersiz 602
Ömerli Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.262 | %44,0 |
| DEM | 2.495 | %33,6 |
| YRP | 1.337 | %18,0 |
| CHP | 67 | %0,9 |
| İYİ | 56 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 55 | %0,7 |
| SAADET | 39 | %0,5 |
| ZAFER | 34 | %0,5 |
| DEVA | 19 | %0,3 |
| BTP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| HKP | 7 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
| DP | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,1 |
| DSP | 2 | %0,0 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| Abdurrahman Uncu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ömerli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyokuş Mah. | 1 | 44 | %70,5 | DEM | %74,2 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 261 | %89,7 | AKP | %73,6 |
| Anıttepe Mah. | 1 | 203 | %85,2 | YRP | %59,0 |
| Beşikkaya Mah. | 1 | 203 | %78,3 | DEM | %38,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.596 | %77,1 | AKP | %48,9 |
| Duygulu Mah. | 1 | 39 | %89,7 | DEM | %88,2 |
| Fıstıklı Mah. | 1 | 120 | %83,3 | DEM | %88,4 |
| Göllü Mah. | 1 | 138 | %83,3 | DEM | %64,9 |
| Güzelağaç Mah. | 1 | 80 | %85,0 | DEM | %58,8 |
| Harmankaya Mah. | 1 | 44 | %86,4 | DEM | %72,2 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %71,4 |
| Işıkdere Mah. | 1 | 36 | %86,1 | DEM | %51,6 |
| Kayabalı Mah. | 1 | 141 | %95,0 | DEM | %80,7 |
| Kayadere Mah. | 1 | 199 | %80,4 | AKP | %52,1 |
| Kayagöze Mah. | 1 | 39 | %87,2 | DEM | %72,7 |
| Kayaüstü Mah. | 1 | 283 | %83,0 | AKP | %78,2 |
| Kaynakkaya Mah. | 2 | 367 | %78,2 | DEM | %72,8 |
| Kocakuyu Mah. | 1 | 248 | %73,0 | AKP | %58,7 |
| Kocasırt Mah. | 1 | 88 | %93,2 | DEM | %61,5 |
| Kovanlı Mah. | 1 | 66 | %97,0 | DEM | %90,0 |
| Kömürlü Mah. | 1 | 45 | %128,9 | DEM | %46,4 |
| Mutluca Mah. | 1 | 20 | %110,0 | DEM | %58,8 |
| Ovabaşı Mah. | 1 | 86 | %83,7 | DEM | %48,6 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 67 | %79,1 | AKP | %68,9 |
| Salihköy Mah. | 1 | 254 | %75,2 | AKP | %64,3 |
| Sulakdere Mah. | 1 | 54 | %92,6 | DEM | %88,0 |
| Sivritepe Mah. | 1 | 62 | %106,5 | DEM | %70,3 |
| Tavuklu Mah. | 1 | 41 | %85,4 | DEM | %55,9 |
| Taşgedik Mah. | 1 | 75 | %96,0 | DEM | %72,5 |
| Taşlıca Mah. | 1 | 73 | %98,6 | DEM | %55,7 |
| Tekkuyu Mah. | 1 | 143 | %97,9 | AKP | %59,7 |
| Tokdere Mah. | 1 | 81 | %93,8 | DEM | %82,1 |
| Topağaç Mah. | 1 | 21 | %100,0 | AKP | %38,1 |
| Yaylatepe Mah. | 1 | 156 | %94,9 | YRP | %70,7 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.355 | %81,4 | AKP | %55,0 |
| Çalışan Mah. | 1 | 81 | %86,4 | DEM | %64,4 |
| Çatalyurt Mah. | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %46,3 |
| Çayıralanı Mah. | 1 | 35 | %71,4 | DEM | %72,7 |
| Çınaraltı Mah. | 2 | 683 | %91,5 | DEM | %55,1 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 69 | %79,7 | DEM | %74,5 |
| Öztaş Mah. | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %58,8 |
| Ünsallı Mah. | 1 | 94 | %108,5 | DEM | %63,0 |
| İkipınar Mah. | 1 | 165 | %95,2 | DEM | %37,1 |
| İkitepe Mah. | 1 | 47 | %89,4 | AKP | %45,7 |
| Şafak Mah. | 2 | 532 | %84,6 | AKP | %49,4 |