%76,9
DEM Parti birinci
49.371 geçerli oy · katılım %69,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nusaybin ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %76,9 ile birinci; 49.371 geçerli oy, katılım %69,6.
Kayıtlı seçmen 75.976 · Oy kullanan 52.897 (katılım %69,6) · Geçerli 49.371 · Geçersiz 3.526
Nusaybin Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 37.973 | %76,9 |
| AKP | 7.245 | %14,7 |
| CHP | 1.044 | %2,1 |
| HÜDA PAR | 1.024 | %2,1 |
| YRP | 581 | %1,2 |
| DEVA | 316 | %0,6 |
| Abdurrahman Uncu (bağımsız) | 222 | %0,5 |
| ZAFER | 178 | %0,4 |
| İYİ | 172 | %0,4 |
| BTP | 135 | %0,3 |
| DP | 117 | %0,2 |
| SAADET | 81 | %0,2 |
| HAK-PAR | 79 | %0,2 |
| HKP | 49 | %0,1 |
| DSP | 38 | %0,1 |
| TKH | 34 | %0,1 |
| YTP | 33 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nusaybin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Mart Mah. | 29 | 9.765 | %66,0 | DEM | %76,2 |
| Abdulkadirpaşa Mah. | 16 | 5.443 | %67,7 | DEM | %83,5 |
| Akarsu Mah. | 4 | 1.318 | %78,4 | DEM | %74,6 |
| Akağıl Mah. | 1 | 140 | %82,1 | DEM | %87,3 |
| Akçatarla Mah. | 3 | 940 | %89,2 | DEM | %67,1 |
| Açıkköy Mah. | 1 | 218 | %66,5 | DEM | %49,3 |
| Açıkyol Mah. | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %66,7 |
| Bahçebaşı Mah. | 3 | 1.014 | %82,8 | DEM | %72,5 |
| Bakacık Mah. | 1 | 46 | %82,6 | AKP | %69,4 |
| Balaban Mah. | 1 | 196 | %76,5 | AKP | %55,2 |
| Barış Mah. | 14 | 4.546 | %69,6 | DEM | %85,1 |
| Beylik Mah. | 1 | 81 | %70,4 | DEM | %50,9 |
| Büyükkardeş Mah. | 1 | 358 | %84,1 | DEM | %84,1 |
| Dallıağaç Mah. | 1 | 103 | %61,2 | DEM | %73,3 |
| Dağiçi Mah. | 1 | 39 | %87,2 | DEM | %56,3 |
| Demirtepe Mah. | 1 | 26 | %88,5 | HÜDA PAR | %52,4 |
| Devrim Mah. | 13 | 4.273 | %69,4 | DEM | %86,4 |
| Doğanlı Mah. | 1 | 196 | %85,7 | DEM | %95,4 |
| Doğuş Mah. | 1 | 90 | %101,1 | DEM | %89,7 |
| Durakbaşı Mah. | 1 | 255 | %77,7 | DEM | %69,4 |
| Duruca Mah. | 6 | 1.814 | %65,4 | DEM | %71,8 |
| Düzce Mah. | 1 | 99 | %97,0 | DEM | %71,3 |
| Dibek Mah. | 1 | 42 | %47,6 | DEM | %63,2 |
| Dicle Mah. | 10 | 3.252 | %67,9 | DEM | %89,7 |
| Dirim Mah. | 1 | 30 | %106,7 | DEM | %80,7 |
| Eskihisar Mah. | 1 | 111 | %74,8 | DEM | %92,5 |
| Eskimağara Mah. | 1 | 52 | %101,9 | DEM | %52,0 |
| Eskiyol Mah. | 1 | 60 | %75,0 | DEM | %42,2 |
| Fırat Mah. | 16 | 5.453 | %70,6 | DEM | %86,9 |
| Gırnavas Mah. | 5 | 1.428 | %71,6 | DEM | %83,2 |
| Görentepe Mah. | 1 | 136 | %91,2 | DEM | %56,4 |
| Günebakan Mah. | 1 | 108 | %74,1 | DEM | %64,4 |
| Güneli Mah. | 1 | 25 | %84,0 | AKP | %45,0 |
| Günyurdu Mah. | 1 | 59 | %79,7 | DEM | %66,7 |
| Gürün Mah. | 1 | 126 | %67,5 | DEM | %68,2 |
| Güvenli Mah. | 1 | 52 | %69,2 | DEM | %88,9 |
| Girmeli Mah. | 6 | 1.769 | %56,5 | DEM | %74,8 |
| Hasantepe Mah. | 1 | 162 | %66,7 | AKP | %92,1 |
| Heybeli Mah. | 1 | 55 | %76,4 | DEM | %61,9 |
| Kalecik Mah. | 1 | 91 | %75,8 | DEM | %46,8 |
| Kantar Mah. | 1 | 251 | %66,5 | DEM | %88,2 |
| Karaca Mah. | 1 | 24 | %79,2 | DEM | %83,3 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 64 | %79,7 | DEM | %85,7 |
| Kışla Mah. | 11 | 3.812 | %71,0 | DEM | %84,5 |
| Kocadağ Mah. | 1 | 162 | %71,0 | AKP | %51,9 |
| Kuruköy Mah. | 1 | 223 | %70,9 | DEM | %96,2 |
| Kuyular Mah. | 1 | 316 | %73,4 | DEM | %64,8 |
| Küçükkardeş Mah. | 1 | 130 | %80,8 | DEM | %97,1 |
| Mor Yakup Mah. | 3 | 936 | %67,0 | DEM | %51,8 |
| Nergizli Mah. | 1 | 25 | %92,0 | DEM | %59,1 |
| Odabaşı Mah. | 2 | 421 | %74,6 | DEM | %64,3 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 13 | 4.235 | %63,1 | DEM | %77,0 |
| Sınırtepe Mah. | 1 | 114 | %59,7 | AKP | %73,9 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 215 | %66,1 | DEM | %40,8 |
| Taşköy Mah. | 1 | 53 | %73,6 | AKP | %39,4 |
| Tekağaç Mah. | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %71,4 |
| Tepealtı Mah. | 2 | 459 | %78,0 | AKP | %69,3 |
| Tepeören Mah. | 1 | 107 | %59,8 | DEM | %88,9 |
| Tepeüstü Mah. | 3 | 781 | %66,5 | DEM | %49,8 |
| Turgutköy Mah. | 1 | 90 | %78,9 | AKP | %88,2 |
| Yandere Mah. | 1 | 280 | %92,1 | DEM | %91,0 |
| Yavruköy Mah. | 1 | 112 | %93,8 | DEM | %95,2 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 116 | %60,3 | DEM | %76,1 |
| Yenituran Mah. | 13 | 3.934 | %67,3 | DEM | %73,1 |
| Yenişehir Mah. | 13 | 4.440 | %69,8 | DEM | %80,0 |
| Yerköy Mah. | 1 | 192 | %38,5 | AKP | %61,8 |
| Yeşilkent Mah. | 11 | 3.771 | %70,2 | DEM | %70,6 |
| Yolbilen Mah. | 2 | 441 | %83,7 | DEM | %69,1 |
| Yolindi Mah. | 1 | 192 | %84,9 | DEM | %87,9 |
| Zeynelabidin Mah. | 5 | 1.671 | %72,8 | DEM | %73,2 |
| Çalı Mah. | 1 | 101 | %93,1 | DEM | %92,9 |
| Çatalözü Mah. | 5 | 1.694 | %76,6 | DEM | %77,9 |
| Çağlar Mah. | 1 | 351 | %75,8 | DEM | %53,1 |
| Çölova Mah. | 1 | 170 | %74,7 | DEM | %70,4 |
| Çilesiz Mah. | 1 | 33 | %63,6 | AKP | %42,1 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 98 | %63,3 | DEM | %72,1 |
| Üçköy Mah. | 1 | 294 | %62,2 | DEM | %44,2 |
| Üçyol Mah. | 1 | 55 | %41,8 | DEM | %68,2 |
| İkiztepe Mah. | 1 | 340 | %67,7 | DEM | %53,6 |
| İlkadım Mah. | 1 | 94 | %48,9 | DEM | %69,8 |
| İpekyolu Mah. | 4 | 1.142 | %73,0 | DEM | %71,3 |