Midyat · Büyükşehir belediye başkanı
%39,2
AK PARTİ birinci
52.160 geçerli oy · katılım %71,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Midyat ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,2 ile birinci; 52.160 geçerli oy, katılım %71,7.
Midyat
Kayıtlı seçmen 79.235 · Oy kullanan 56.770 (katılım %71,7) · Geçerli 52.160 · Geçersiz 4.610
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 20.458 | %39,2 |
| DEM | 18.030 | %34,6 |
| DP | 5.513 | %10,6 |
| YRP | 4.503 | %8,6 |
| HÜDA PAR | 1.471 | %2,8 |
| CHP | 614 | %1,2 |
| SAADET | 299 | %0,6 |
| İYİ | 267 | %0,5 |
| ZAFER | 252 | %0,5 |
| DEVA | 252 | %0,5 |
| DSP | 140 | %0,3 |
| HAK-PAR | 117 | %0,2 |
| BTP | 64 | %0,1 |
| TKH | 37 | %0,1 |
| HKP | 34 | %0,1 |
| VATAN | 34 | %0,1 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| Abdurrahman Uncu (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| YTP | 16 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acırlı Mah. | 9 | 2.428 | %82,3 | AKP | %59,0 |
| Adaklı Mah. | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %34,7 |
| Akçakaya Mah. | 9 | 2.871 | %59,4 | DEM | %51,2 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 164 | %78,1 | AKP | %61,7 |
| Anıtlı Mah. | 1 | 126 | %74,6 | AKP | %49,4 |
| Bahçelievler Mah. | 29 | 8.720 | %70,7 | DEM | %42,8 |
| Bardakçı Mah. | 1 | 207 | %90,8 | AKP | %48,0 |
| Barıştepe Mah. | 2 | 622 | %75,7 | DEM | %75,2 |
| Bağlar Mah. | 23 | 7.760 | %71,0 | AKP | %51,5 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 350 | %90,9 | AKP | %43,2 |
| Başyurt Mah. | 2 | 474 | %69,2 | AKP | %52,3 |
| Bethkustan Mah. | 1 | 99 | %59,6 | DEM | %39,7 |
| Budaklı Mah. | 2 | 675 | %78,1 | DEM | %79,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.242 | %65,7 | DEM | %58,1 |
| Danışman Mah. | 1 | 153 | %91,5 | DEM | %34,5 |
| Dolunay Mah. | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %68,0 |
| Doğanyazı Mah. | 1 | 108 | %99,1 | YRP | %34,7 |
| Doğançay Mah. | 1 | 114 | %70,2 | DEM | %47,8 |
| Düzgeçit Mah. | 1 | 104 | %83,7 | AKP | %50,6 |
| Düzoba Mah. | 2 | 361 | %80,9 | AKP | %75,9 |
| Elbeğendi Mah. | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %47,4 |
| Erişti Mah. | 1 | 239 | %89,1 | AKP | %81,0 |
| Eğlence Mah. | 1 | 143 | %83,9 | AKP | %42,0 |
| Gelinkaya Mah. | 4 | 1.127 | %70,3 | AKP | %64,2 |
| Gölcük Mah. | 19 | 6.078 | %68,8 | DEM | %52,5 |
| Gülgöze Mah. | 1 | 174 | %72,4 | DEM | %39,6 |
| Gülveren Mah. | 2 | 447 | %76,1 | DEM | %53,4 |
| Güngören Mah. | 1 | 113 | %69,9 | AKP | %58,0 |
| Güven Mah. | 1 | 133 | %54,9 | DEM | %74,1 |
| Hanlar Mah. | 1 | 171 | %88,3 | DEM | %53,3 |
| Harmanlı Mah. | 1 | 213 | %61,0 | AKP | %47,0 |
| Işıklar Mah. | 3 | 982 | %51,8 | DEM | %54,2 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 68 | %51,5 | DEM | %40,6 |
| Kayalar Mah. | 1 | 101 | %83,2 | AKP | %80,5 |
| Kayalıpınar Mah. | 3 | 884 | %96,3 | AKP | %39,3 |
| Kutlubey Mah. | 2 | 471 | %75,0 | DEM | %48,6 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 224 | %87,1 | AKP | %67,6 |
| Narlı Mah. | 1 | 262 | %82,8 | DEM | %46,1 |
| Ortaca Mah. | 2 | 501 | %81,4 | AKP | %59,9 |
| Ortaçarşı Mah. | 7 | 2.078 | %69,3 | DEM | %38,3 |
| Oyuklu Mah. | 1 | 33 | %66,7 | DEM | %70,6 |
| Pelitli Mah. | 1 | 224 | %81,3 | AKP | %70,3 |
| Sanayi Mah. | 8 | 2.693 | %67,8 | DEM | %50,4 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 256 | %70,3 | AKP | %77,9 |
| Sarıköy Mah. | 2 | 482 | %75,1 | AKP | %76,4 |
| Seyitler Mah. | 20 | 6.673 | %71,7 | DEM | %52,3 |
| Söğütlü Mah. | 7 | 1.667 | %67,1 | AKP | %70,0 |
| Sivrice Mah. | 4 | 1.084 | %81,6 | DEM | %60,0 |
| Taşlıburç Mah. | 1 | 62 | %83,9 | DEM | %95,9 |
| Tepeli Mah. | 1 | 82 | %57,3 | DEM | %40,5 |
| Toptepe Mah. | 2 | 634 | %83,1 | DEM | %55,7 |
| Tulgalı Mah. | 1 | 191 | %70,7 | DEM | %37,7 |
| Ulucami Mah. | 13 | 4.390 | %69,5 | AKP | %56,5 |
| Yayvantepe Mah. | 2 | 640 | %71,6 | AKP | %63,4 |
| Yemişli Mah. | 2 | 362 | %75,7 | AKP | %34,8 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.503 | %71,7 | AKP | %60,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 17 | %82,4 | AKP | %53,9 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 221 | %85,1 | YRP | %51,4 |
| Yolbaşı Mah. | 6 | 2.006 | %83,9 | AKP | %63,1 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.183 | %71,4 | AKP | %50,6 |
| Yuvalı Mah. | 1 | 65 | %86,2 | AKP | %66,0 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 107 | %75,7 | AKP | %60,5 |
| Çaldere Mah. | 1 | 315 | %83,8 | DEM | %79,7 |
| Çalpınar Mah. | 1 | 337 | %63,5 | DEM | %92,9 |
| Çamyurt Mah. | 1 | 147 | %70,1 | DEM | %64,2 |
| Çandarlı Mah. | 1 | 31 | %67,7 | AKP | %42,1 |
| Çavuşlu Mah. | 6 | 1.700 | %77,2 | AKP | %62,9 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 198 | %30,8 | AKP | %60,0 |
| Üçağıl Mah. | 1 | 118 | %90,7 | DEM | %71,7 |
| İkizdere Mah. | 1 | 49 | %104,1 | DEM | %43,1 |
| İzbırak Mah. | 1 | 30 | %76,7 | AKP | %78,3 |
| Şenköy Mah. | 6 | 1.594 | %74,5 | AKP | %48,5 |