Mazıdağı · Büyükşehir belediye başkanı
%60,0
DEM Parti birinci
17.082 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazıdağı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %60,0 ile birinci; 17.082 geçerli oy, katılım %81,0.
Mazıdağı
Kayıtlı seçmen 22.599 · Oy kullanan 18.311 (katılım %81,0) · Geçerli 17.082 · Geçersiz 1.229
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 10.249 | %60,0 |
| AKP | 5.017 | %29,4 |
| HÜDA PAR | 806 | %4,7 |
| CHP | 355 | %2,1 |
| İYİ | 151 | %0,9 |
| YRP | 133 | %0,8 |
| DEVA | 78 | %0,5 |
| ZAFER | 55 | %0,3 |
| DP | 38 | %0,2 |
| BTP | 35 | %0,2 |
| MİLLET | 34 | %0,2 |
| HAK-PAR | 30 | %0,2 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| SAADET | 16 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
| TKH | 15 | %0,1 |
| Abdurrahman Uncu (bağımsız) | 13 | %0,1 |
| DSP | 11 | %0,1 |
| YTP | 7 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 132 | %84,1 | DEM | %72,6 |
| Arıköy Mah. | 1 | 165 | %101,8 | AKP | %42,4 |
| Arısu Mah. | 1 | 93 | %98,9 | DEM | %47,1 |
| Atalar Mah. | 1 | 128 | %79,7 | AKP | %73,5 |
| Atlıca Mah. | 1 | 294 | %86,7 | DEM | %64,9 |
| Aykut Mah. | 1 | 127 | %92,1 | DEM | %84,7 |
| Aşağıocak Mah. | 1 | 140 | %85,0 | DEM | %79,0 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 122 | %100,8 | DEM | %49,6 |
| Balpınar Mah. | 3 | 747 | %88,2 | AKP | %60,7 |
| Bilge Mah. | 1 | 69 | %69,6 | AKP | %73,2 |
| Derecik Mah. | 1 | 87 | %87,4 | DEM | %78,1 |
| Duraklı Mah. | 1 | 236 | %85,2 | DEM | %56,1 |
| Dikyamaç Mah. | 1 | 18 | %122,2 | AKP | %50,0 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 216 | %78,2 | DEM | %64,5 |
| Engin Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %59,5 |
| Erdalı Mah. | 1 | 69 | %82,6 | DEM | %64,9 |
| Evciler Mah. | 3 | 934 | %75,5 | DEM | %78,1 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 411 | %74,9 | DEM | %58,9 |
| Gümüşyuva Mah. | 1 | 197 | %88,3 | DEM | %48,1 |
| Gündoğan Mah. | 6 | 1.812 | %75,9 | DEM | %66,4 |
| Gürgöze Mah. | 1 | 238 | %87,0 | DEM | %58,0 |
| Işıkyaka Mah. | 1 | 143 | %91,6 | DEM | %71,9 |
| Karaalani Mah. | 3 | 998 | %57,9 | DEM | %51,7 |
| Karataş Mah. | 1 | 146 | %89,0 | DEM | %84,8 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.333 | %76,4 | DEM | %60,5 |
| Kayalar Mah. | 10 | 2.955 | %79,7 | DEM | %64,5 |
| Kebapçı Mah. | 1 | 24 | %91,7 | DEM | %42,9 |
| Kemerli Mah. | 1 | 296 | %81,8 | DEM | %51,3 |
| Kışlak Mah. | 1 | 114 | %101,8 | DEM | %59,0 |
| Kocakent Mah. | 5 | 1.435 | %88,2 | DEM | %63,0 |
| Konur Mah. | 1 | 58 | %96,6 | DEM | %83,6 |
| Meşeli Mah. | 1 | 118 | %63,6 | DEM | %54,8 |
| Ortaklı Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %51,9 |
| Poyraz Mah. | 9 | 2.618 | %72,9 | DEM | %53,6 |
| Sakızlı Mah. | 3 | 866 | %88,5 | DEM | %62,0 |
| Sağmal Mah. | 2 | 413 | %90,3 | DEM | %65,0 |
| Tanrıyolu Mah. | 1 | 79 | %81,0 | DEM | %79,6 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 170 | %59,4 | AKP | %46,2 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 310 | %91,6 | DEM | %70,2 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 130 | %88,5 | DEM | %72,5 |
| Yağmur Mah. | 2 | 426 | %93,9 | AKP | %44,3 |
| Yetkinler Mah. | 2 | 376 | %88,3 | DEM | %57,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 254 | %78,4 | DEM | %57,1 |
| Yukarıkonak Mah. | 1 | 258 | %82,2 | DEM | %61,8 |
| Yukarıocak Mah. | 1 | 186 | %93,0 | DEM | %81,6 |
| Yücebağ Mah. | 1 | 283 | %87,3 | DEM | %80,2 |
| Çankaya Mah. | 1 | 38 | %81,6 | DEM | %46,7 |
| Çayönü Mah. | 1 | 132 | %83,3 | DEM | %72,7 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 338 | %87,0 | DEM | %67,4 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 201 | %77,6 | AKP | %74,4 |
| İkisu Mah. | 1 | 113 | %88,5 | DEM | %74,7 |
| Şanlı Mah. | 3 | 893 | %86,2 | DEM | %63,9 |
| Şenyuva Mah. | 2 | 538 | %89,2 | DEM | %62,3 |