%54,3
AK PARTİ birinci
15.987 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Darende ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,3 ile birinci; 15.987 geçerli oy, katılım %81,3.
Kayıtlı seçmen 20.433 · Oy kullanan 16.614 (katılım %81,3) · Geçerli 15.987 · Geçersiz 627
Darende Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.681 | %54,3 |
| CHP | 4.715 | %29,5 |
| YRP | 2.190 | %13,7 |
| İYİ | 92 | %0,6 |
| BTP | 47 | %0,3 |
| DEM | 40 | %0,3 |
| ZAFER | 34 | %0,2 |
| İbrahim Gezer (bağımsız) | 32 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,2 |
| YTP | 13 | %0,1 |
| EMEP | 12 | %0,1 |
| ANAP | 10 | %0,1 |
| TİP | 10 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,1 |
| MEMLEKET | 9 | %0,1 |
| ABP | 9 | %0,1 |
| Muzaffer Tunç (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| HKP | 6 | %0,0 |
| DP | 6 | %0,0 |
| TKP | 5 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 |
| OCAK | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| Bengül Uğurlu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Darende mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 68 | %61,8 | AKP | %70,7 |
| Akova Mah. | 1 | 235 | %79,2 | AKP | %62,2 |
| Akçatoprak Mah. | 1 | 128 | %91,4 | AKP | %69,1 |
| Ayvalı Mah. | 6 | 1.476 | %81,1 | AKP | %49,4 |
| Ağılbaşı Mah. | 2 | 371 | %86,0 | CHP | %88,0 |
| Ağılyazı Mah. | 1 | 220 | %90,9 | AKP | %73,4 |
| Balaban Mah. | 4 | 1.211 | %82,6 | AKP | %61,8 |
| Barındır Mah. | 1 | 196 | %80,6 | AKP | %67,5 |
| Baytarbağı Mah. | 1 | 38 | %94,7 | CHP | %66,7 |
| Başkaya Mah. | 1 | 114 | %71,9 | AKP | %77,1 |
| Beybağı Mah. | 1 | 213 | %92,5 | AKP | %45,0 |
| Gaziköy Mah. | 1 | 79 | %81,0 | AKP | %71,4 |
| Gökyar Mah. | 1 | 236 | %84,8 | AKP | %45,2 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %63,9 |
| Göllüce Mah. | 1 | 67 | %104,5 | AKP | %79,7 |
| Güdül Mah. | 1 | 55 | %83,6 | AKP | %61,4 |
| Günerli Mah. | 1 | 146 | %80,8 | AKP | %82,6 |
| Günpınar Mah. | 1 | 276 | %80,8 | AKP | %46,3 |
| Hacıderviş Mah. | 3 | 939 | %77,3 | AKP | %47,0 |
| Hacılar Sıragöz Mah. | 1 | 105 | %94,3 | CHP | %53,1 |
| Hacılar Şeyhli Mah. | 1 | 91 | %101,1 | AKP | %52,2 |
| Hacolar Mah. | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %83,3 |
| Heyiketeği Mah. | 8 | 2.592 | %73,7 | AKP | %49,2 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 154 | %80,5 | AKP | %41,3 |
| Hisarkale Mah. | 1 | 226 | %92,0 | AKP | %58,0 |
| Ilıca Mah. | 3 | 585 | %83,8 | AKP | %80,6 |
| Irmaklı Mah. | 2 | 446 | %84,3 | AKP | %58,9 |
| Kaldırım Mah. | 1 | 195 | %80,0 | AKP | %56,2 |
| Karabacak Mah. | 1 | 161 | %52,8 | AKP | %81,7 |
| Karabayır Mah. | 2 | 411 | %94,2 | AKP | %77,3 |
| Karaoğuz Mah. | 1 | 167 | %80,2 | AKP | %77,9 |
| Kavak Mah. | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %100,0 |
| Kaynak Mah. | 1 | 60 | %86,7 | YRP | %68,6 |
| Kerimli Mah. | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %87,5 |
| Kılıçbağı Mah. | 1 | 150 | %88,7 | AKP | %46,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %73,7 |
| Kuzpınar Mah. | 1 | 23 | %56,5 | CHP | %61,5 |
| Kölükler Mah. | 1 | 135 | %83,7 | AKP | %78,5 |
| Medişeyh Mah. | 1 | 107 | %72,9 | CHP | %48,7 |
| Mehmet Paşa Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %47,1 |
| Mollauşağı Mah. | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %71,9 |
| Nadir Mah. | 1 | 187 | %85,0 | AKP | %52,0 |
| Nurkuyusu Mah. | 1 | 157 | %83,4 | AKP | %57,6 |
| Ozan Mah. | 1 | 179 | %90,5 | AKP | %67,1 |
| Palanga Mah. | 1 | 93 | %68,8 | AKP | %70,0 |
| Sakarya Mah. | 1 | 155 | %84,5 | AKP | %81,3 |
| Sandıkkaya Mah. | 1 | 258 | %79,1 | AKP | %51,0 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 103 | %88,4 | CHP | %51,2 |
| Sungur Mah. | 2 | 673 | %75,5 | AKP | %42,9 |
| Ulupınar Mah. | 4 | 1.120 | %82,1 | AKP | %53,0 |
| Uzunhasan Mah. | 1 | 86 | %100,0 | CHP | %91,3 |
| Yarımca Mah. | 1 | 23 | %87,0 | CHP | %90,0 |
| Yavuzlar Mah. | 2 | 442 | %86,0 | AKP | %85,2 |
| Yazıköy Mah. | 2 | 375 | %89,1 | AKP | %64,7 |
| Yenice Mah. | 3 | 877 | %83,7 | AKP | %35,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 303 | %83,2 | CHP | %43,3 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 176 | %84,1 | AKP | %49,3 |
| Yeşiltaş Mah. | 1 | 350 | %85,4 | AKP | %49,6 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 316 | %75,3 | AKP | %70,8 |
| Zaviye Mah. | 4 | 1.064 | %74,0 | AKP | %58,4 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %57,4 |
| Çınar Mah. | 1 | 226 | %85,8 | AKP | %40,0 |
| Çukurkaya Mah. | 1 | 137 | %87,6 | AKP | %67,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 65 | %46,2 | AKP | %73,3 |
| İbrahimpaşa Mah. | 2 | 550 | %85,1 | AKP | %49,7 |
| Şendere Mah. | 1 | 91 | %71,4 | CHP | %92,3 |
| Şuğul Mah. | 1 | 200 | %81,5 | AKP | %69,8 |