%50,1
AK PARTİ birinci
6.881 geçerli oy · katılım %82,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arapgir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,1 ile birinci; 6881 geçerli oy, katılım %82,6.
Kayıtlı seçmen 8.670 · Oy kullanan 7.157 (katılım %82,6) · Geçerli 6.881 · Geçersiz 276
Arapgir Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.444 | %50,1 |
| CHP | 2.997 | %43,6 |
| YRP | 246 | %3,6 |
| ZAFER | 30 | %0,4 |
| İYİ | 27 | %0,4 |
| DEM | 21 | %0,3 |
| BTP | 17 | %0,3 |
| TİP | 15 | %0,2 |
| İbrahim Gezer (bağımsız) | 12 | %0,2 |
| ANAP | 11 | %0,2 |
| YTP | 10 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,2 |
| MEMLEKET | 5 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| EMEP | 5 | %0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| DP | 4 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,0 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| VATAN | 2 | %0,0 |
| Denizhan Gürbüz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| ABP | 1 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| OCAK | 1 | %0,0 |
| Nazir Güney (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arapgir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 175 | %70,9 | AKP | %55,6 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 96 | %100,0 | CHP | %65,9 |
| Aşağıulupınar Mah. | 1 | 107 | %96,3 | CHP | %60,4 |
| Aşağıyenice Mah. | 1 | 125 | %91,2 | CHP | %65,2 |
| Aşağıçörenge Mah. | 1 | 175 | %81,7 | CHP | %54,0 |
| Berenge Mah. | 1 | 235 | %82,6 | AKP | %53,3 |
| Bostancık Mah. | 2 | 256 | %84,8 | AKP | %78,4 |
| Boğazlı Mah. | 1 | 112 | %96,4 | CHP | %91,5 |
| Budak Mah. | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %78,8 |
| Cömertli Mah. | 1 | 81 | %85,2 | CHP | %57,4 |
| Deregezen Mah. | 1 | 103 | %63,1 | AKP | %61,0 |
| Düzce Mah. | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %74,7 |
| Eskiarapgir Mah. | 1 | 94 | %64,9 | AKP | %89,8 |
| Esikli Mah. | 1 | 110 | %88,2 | AKP | %93,8 |
| Eğnir Mah. | 1 | 119 | %87,4 | CHP | %72,6 |
| Gebeli Mah. | 1 | 60 | %75,0 | CHP | %60,0 |
| Göz Mah. | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %71,9 |
| Gözeli Mah. | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %80,0 |
| Günyüzü Mah. | 1 | 104 | %101,0 | CHP | %87,3 |
| Hezenek Mah. | 1 | 128 | %75,8 | AKP | %49,5 |
| Hocaali Mah. | 1 | 171 | %74,9 | CHP | %52,4 |
| Kayakesen Mah. | 1 | 91 | %85,7 | AKP | %51,3 |
| Kaynak Mah. | 1 | 73 | %105,5 | AKP | %81,3 |
| Kazanç Mah. | 1 | 69 | %85,5 | AKP | %81,5 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 147 | %76,2 | CHP | %46,9 |
| Konducak Mah. | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %91,0 |
| Koru Mah. | 1 | 342 | %76,6 | AKP | %74,8 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 143 | %82,5 | AKP | %50,9 |
| Mehmetakif Mah. | 4 | 1.353 | %75,4 | AKP | %54,7 |
| Meşeli Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %77,1 |
| Onar Mah. | 1 | 153 | %81,1 | CHP | %89,8 |
| Ormansırtı Mah. | 1 | 74 | %96,0 | AKP | %69,0 |
| Osmanpaşa Mah. | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %60,3 |
| Pacalı Mah. | 1 | 163 | %95,1 | AKP | %62,2 |
| Pirali Mah. | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Sekizsu Mah. | 1 | 51 | %105,9 | AKP | %64,7 |
| Selamlı Mah. | 1 | 57 | %66,7 | AKP | %71,1 |
| Serge Mah. | 1 | 14 | %142,9 | AKP | %70,0 |
| Suceyin Mah. | 1 | 136 | %75,7 | CHP | %84,2 |
| Sugeçti Mah. | 1 | 47 | %83,0 | AKP | %52,6 |
| Sinikli Mah. | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %53,7 |
| Sipahiuşağı Mah. | 1 | 77 | %96,1 | AKP | %78,3 |
| Tarhan Mah. | 1 | 67 | %53,7 | AKP | %61,1 |
| Taşdelen Mah. | 1 | 143 | %93,0 | CHP | %71,0 |
| Taşdibek Mah. | 1 | 40 | %85,0 | CHP | %80,7 |
| Ulaçlı Mah. | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %66,7 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %69,6 |
| Yazılı Mah. | 1 | 170 | %97,1 | CHP | %79,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 826 | %73,4 | AKP | %51,9 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 71 | %88,7 | CHP | %83,1 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 110 | %89,1 | AKP | %55,4 |
| Yukarıyabanlı Mah. | 1 | 54 | %75,9 | AKP | %73,2 |
| Yukarıyenice Mah. | 1 | 157 | %69,4 | AKP | %52,9 |
| Yukarıçörenge Mah. | 1 | 197 | %78,7 | CHP | %60,9 |
| Zöhrap Mah. | 1 | 93 | %83,9 | CHP | %50,7 |
| Çakırsu Mah. | 1 | 122 | %90,2 | CHP | %72,4 |
| Çarşı Mah. | 1 | 123 | %81,3 | AKP | %49,5 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %84,2 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %53,2 |
| Çimen Mah. | 1 | 34 | %102,9 | CHP | %88,6 |
| Çiğnir Mah. | 1 | 91 | %80,2 | CHP | %90,3 |
| Şağıluşağı Mah. | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %70,6 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 91 | %85,7 | CHP | %44,7 |