%43,1
CHP birinci
20.854 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %43,1 ile birinci; 20.854 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 25.611 · Oy kullanan 21.485 (katılım %83,9) · Geçerli 20.854 · Geçersiz 631
Akçadağ Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.986 | %43,1 |
| AKP | 8.451 | %40,5 |
| YRP | 1.742 | %8,4 |
| İbrahim Gezer (bağımsız) | 927 | %4,5 |
| DEM | 190 | %0,9 |
| İYİ | 89 | %0,4 |
| EMEP | 78 | %0,4 |
| BTP | 71 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 58 | %0,3 |
| ZAFER | 42 | %0,2 |
| TİP | 40 | %0,2 |
| ANAP | 28 | %0,1 |
| SOL | 26 | %0,1 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| YTP | 19 | %0,1 |
| ABP | 16 | %0,1 |
| MEMLEKET | 13 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| Bengül Uğurlu (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Nazir Güney (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 |
| DP | 5 | %0,0 |
| HKP | 4 | %0,0 |
| Muzaffer Tunç (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| OCAK | 3 | %0,0 |
| MİLLET | 3 | %0,0 |
| Denizhan Gürbüz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 2 | 419 | %90,7 | AKP | %50,1 |
| Aksüt Mah. | 1 | 69 | %85,5 | CHP | %91,2 |
| Aktepe Mah. | 5 | 1.543 | %79,0 | AKP | %50,7 |
| Altunlu Mah. | 1 | 229 | %96,5 | CHP | %86,5 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 125 | %94,4 | AKP | %59,8 |
| Ancar Mah. | 2 | 493 | %91,9 | AKP | %51,8 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 420 | %89,1 | AKP | %46,4 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 273 | %91,2 | AKP | %59,5 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.314 | %85,7 | AKP | %55,4 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 305 | %84,3 | CHP | %89,7 |
| Bağköy Mah. | 1 | 174 | %92,5 | AKP | %61,7 |
| Başpınar Mah. | 2 | 629 | %79,5 | AKP | %57,5 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 168 | %82,7 | CHP | %85,3 |
| Bölüklü Mah. | 2 | 362 | %85,9 | CHP | %51,3 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 142 | %76,8 | AKP | %80,4 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 220 | %81,8 | CHP | %78,5 |
| Darıca Mah. | 1 | 233 | %72,1 | CHP | %79,6 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 415 | %71,1 | CHP | %90,2 |
| Demirciler Mah. | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %49,2 |
| Develi Mah. | 2 | 565 | %84,8 | CHP | %46,4 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 682 | %88,0 | AKP | %55,2 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 59 | %74,6 | CHP | %90,9 |
| Doğu Mah. | 6 | 1.694 | %76,3 | AKP | %52,3 |
| Durulova Mah. | 1 | 158 | %65,2 | CHP | %70,9 |
| Dutlu Mah. | 1 | 69 | %49,3 | CHP | %79,4 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 79 | %68,4 | CHP | %90,7 |
| Esenbey Mah. | 1 | 344 | %85,5 | AKP | %44,1 |
| Esenli Mah. | 1 | 192 | %93,8 | İbrahim Gezer | %34,7 |
| Eğin Mah. | 2 | 517 | %91,9 | AKP | %47,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %49,0 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 363 | %87,1 | CHP | %53,0 |
| Güneşli Mah. | 1 | 163 | %91,4 | CHP | %76,9 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 138 | %62,3 | CHP | %90,7 |
| Hançerli Mah. | 1 | 94 | %79,8 | CHP | %91,8 |
| Hartut Mah. | 1 | 258 | %92,3 | AKP | %60,9 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 194 | %53,6 | CHP | %80,6 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 209 | %92,3 | CHP | %39,6 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 216 | %95,4 | AKP | %40,2 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 122 | %90,2 | CHP | %94,6 |
| Karamağara Mah. | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %72,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 336 | %88,7 | CHP | %92,2 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 315 | %89,5 | CHP | %79,1 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 197 | %91,4 | AKP | %82,3 |
| Keklikpınarı Mah. | 2 | 479 | %93,1 | AKP | %41,0 |
| Keller Mah. | 1 | 97 | %82,5 | CHP | %92,3 |
| Kepez Mah. | 2 | 372 | %73,1 | CHP | %89,3 |
| Kolköy Mah. | 1 | 278 | %90,3 | AKP | %55,8 |
| Kotangölü Mah. | 4 | 767 | %80,4 | AKP | %42,9 |
| Kozluca Mah. | 3 | 735 | %79,9 | AKP | %58,2 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 86 | %60,5 | AKP | %71,2 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 164 | %93,3 | CHP | %95,4 |
| Kültür Mah. | 3 | 817 | %83,6 | AKP | %51,9 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 195 | %88,7 | AKP | %56,1 |
| Levent Mah. | 1 | 184 | %78,3 | AKP | %67,8 |
| Mezra Mah. | 1 | 273 | %96,3 | AKP | %56,4 |
| Muratlı Mah. | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %61,8 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 257 | %85,6 | AKP | %52,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 145 | %84,1 | CHP | %94,3 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 155 | %88,4 | AKP | %56,6 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 136 | %92,7 | CHP | %92,0 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 54 | %103,7 | CHP | %57,1 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 243 | %84,8 | AKP | %66,3 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 208 | %88,5 | CHP | %92,4 |
| Taşevler Mah. | 2 | 427 | %86,0 | AKP | %75,8 |
| Taşolar Mah. | 1 | 179 | %86,0 | AKP | %40,4 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %64,6 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 152 | %92,1 | AKP | %70,5 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 295 | %84,4 | CHP | %89,9 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 534 | %85,2 | AKP | %61,2 |
| Yukarıörükçü Mah. | 2 | 404 | %88,4 | AKP | %48,0 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 109 | %80,7 | CHP | %85,2 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 164 | %75,0 | AKP | %89,3 |
| Çevirme Mah. | 1 | 61 | %54,1 | CHP | %87,9 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 232 | %80,2 | AKP | %48,3 |
| Ören Mah. | 5 | 1.304 | %79,3 | CHP | %87,7 |
| İkinciler Mah. | 2 | 542 | %82,8 | CHP | %91,8 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 515 | %85,2 | AKP | %74,5 |