Yunak · Büyükşehir belediye başkanı
%45,2
AK PARTİ birinci
11.754 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunak ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %45,2 ile birinci; 11.754 geçerli oy, katılım %79,1.
Yunak
Kayıtlı seçmen 16.500 · Oy kullanan 13.057 (katılım %79,1) · Geçerli 11.754 · Geçersiz 1.303
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.310 | %45,2 |
| YRP | 3.169 | %27,0 |
| CHP | 1.352 | %11,5 |
| İYİ | 739 | %6,3 |
| DEM | 234 | %2,0 |
| SAADET | 207 | %1,8 |
| ZAFER | 181 | %1,5 |
| MİLLİ YOL | 154 | %1,3 |
| DEVA | 68 | %0,6 |
| BTP | 53 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 50 | %0,4 |
| DP | 48 | %0,4 |
| DSP | 25 | %0,2 |
| ANAP | 24 | %0,2 |
| MİLLET | 22 | %0,2 |
| HAK-PAR | 18 | %0,2 |
| AP | 16 | %0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,1 |
| TİP | 14 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| AB | 10 | %0,1 |
| HKP | 9 | %0,1 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınöz Mah. | 1 | 174 | %44,8 | AKP | %43,7 |
| Ayrıtepe Mah. | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %41,4 |
| Beşışıklı Mah. | 1 | 84 | %56,0 | YRP | %45,2 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 243 | %91,8 | AKP | %52,0 |
| Cebrail Mah. | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %60,5 |
| Esentepe Mah. | 1 | 152 | %92,8 | AKP | %43,9 |
| Eğrikuyu Mah. | 1 | 64 | %65,6 | AKP | %48,8 |
| Eşme Mah. | 4 | 1.277 | %78,6 | AKP | %36,6 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.303 | %73,9 | YRP | %35,5 |
| Hacıfakılı Mah. | 1 | 188 | %88,8 | AKP | %47,9 |
| Hacıömeroğlu Mah. | 2 | 389 | %81,2 | AKP | %38,9 |
| Harunlar Mah. | 1 | 273 | %84,6 | AKP | %58,1 |
| Hatırlı Mah. | 1 | 127 | %55,9 | AKP | %31,3 |
| Hursunlu Mah. | 2 | 463 | %87,9 | AKP | %59,4 |
| Karataş Mah. | 4 | 1.028 | %80,0 | AKP | %42,8 |
| Karayayla Mah. | 1 | 182 | %93,4 | AKP | %51,6 |
| Kargalı Mah. | 1 | 53 | %88,7 | AKP | %59,1 |
| Kıllar Mah. | 1 | 303 | %91,8 | YRP | %33,2 |
| Koçyazı Mah. | 3 | 764 | %83,1 | AKP | %57,3 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 286 | %79,0 | AKP | %74,7 |
| Kuyubaşı Mah. | 1 | 288 | %84,0 | AKP | %68,4 |
| Kuzören Mah. | 4 | 1.159 | %92,4 | AKP | %50,1 |
| Meşelik Mah. | 1 | 109 | %85,3 | AKP | %58,3 |
| Odabaşı Mah. | 2 | 365 | %89,9 | AKP | %66,6 |
| Ortakışla Mah. | 1 | 111 | %69,4 | AKP | %40,9 |
| Piribeyli Mah. | 4 | 913 | %47,5 | AKP | %50,4 |
| Saray Mah. | 3 | 988 | %81,8 | AKP | %40,8 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.213 | %76,3 | YRP | %34,5 |
| Sertler Mah. | 1 | 127 | %84,3 | AKP | %72,5 |
| Sevinç Mah. | 1 | 130 | %86,2 | AKP | %55,1 |
| Sıram Mah. | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %52,2 |
| Sülüklü Mah. | 2 | 497 | %68,2 | AKP | %42,9 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 161 | %86,3 | AKP | %42,1 |
| Turgut Mah. | 2 | 418 | %94,0 | AKP | %55,2 |
| Yavaşlı Mah. | 1 | 215 | %92,1 | AKP | %57,8 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.303 | %74,0 | AKP | %35,8 |
| Yeşiloba Mah. | 1 | 113 | %86,7 | AKP | %61,8 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 97 | %94,9 | YRP | %24,1 |
| Yığar Mah. | 1 | 194 | %83,5 | AKP | %50,7 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 183 | %53,0 | AKP | %25,3 |
| Özyayla Mah. | 1 | 126 | %85,7 | AKP | %25,0 |
| İmamoğlu Mah. | 1 | 150 | %88,0 | AKP | %40,3 |