%48,4
AK PARTİ birinci
22.464 geçerli oy · katılım %63,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kulu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,4 ile birinci; 22.464 geçerli oy, katılım %63,5.
Kayıtlı seçmen 38.029 · Oy kullanan 24.151 (katılım %63,5) · Geçerli 22.464 · Geçersiz 1.687
Kulu Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.873 | %48,4 |
| DEM | 5.342 | %23,8 |
| YRP | 3.106 | %13,8 |
| CHP | 1.324 | %5,9 |
| SAADET | 615 | %2,7 |
| İYİ | 317 | %1,4 |
| DEVA | 249 | %1,1 |
| ZAFER | 197 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 98 | %0,4 |
| DSP | 47 | %0,2 |
| DP | 45 | %0,2 |
| TKP | 40 | %0,2 |
| BTP | 37 | %0,2 |
| TİP | 30 | %0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 |
| AB | 19 | %0,1 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
| ANAP | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| AP | 12 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,0 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kulu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıkuyu Mah. | 2 | 445 | %60,7 | AKP | %52,0 |
| Alparslan Mah. | 7 | 2.293 | %67,2 | AKP | %52,6 |
| Altılar Mah. | 2 | 446 | %67,3 | DEM | %78,1 |
| Arşıncı Mah. | 1 | 293 | %61,1 | AKP | %68,2 |
| Bahadırlı Mah. | 1 | 233 | %88,4 | DEM | %58,7 |
| Beşkardeş Mah. | 2 | 625 | %60,6 | AKP | %56,4 |
| Bozan Mah. | 2 | 441 | %56,2 | AKP | %79,1 |
| Burunağıl Mah. | 1 | 125 | %64,0 | DEM | %59,7 |
| Camikebir Mah. | 8 | 2.651 | %62,8 | AKP | %47,4 |
| Canımana Mah. | 2 | 573 | %84,6 | AKP | %52,9 |
| Celep Mah. | 4 | 1.318 | %21,1 | DEM | %44,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.328 | %69,4 | AKP | %48,2 |
| Değirmenözü Mah. | 1 | 164 | %82,9 | AKP | %61,2 |
| Doğutepe Mah. | 1 | 73 | %65,8 | AKP | %56,8 |
| Dinek Mah. | 1 | 261 | %80,5 | AKP | %65,8 |
| Dipdede Mah. | 2 | 523 | %85,5 | AKP | %45,6 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 7 | 2.382 | %66,3 | AKP | %46,8 |
| Fevziye Mah. | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %62,8 |
| Gökler Mah. | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %80,7 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 161 | %51,6 | DEM | %55,1 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %50,0 |
| Karacadağ Mah. | 4 | 1.298 | %63,9 | DEM | %55,3 |
| Karacadere Mah. | 2 | 383 | %52,0 | AKP | %52,5 |
| Karapınar Mah. | 3 | 873 | %80,8 | AKP | %37,2 |
| Karşıyaka Mah. | 10 | 3.196 | %68,0 | AKP | %46,1 |
| Kemaliye Mah. | 8 | 2.494 | %62,1 | AKP | %46,3 |
| Kırkkuyu Mah. | 1 | 248 | %47,6 | AKP | %85,0 |
| Kırkpınar Mah. | 3 | 795 | %47,0 | DEM | %49,9 |
| Kozanlı Mah. | 4 | 1.318 | %73,1 | YRP | %49,8 |
| Kömüşini Mah. | 1 | 265 | %86,0 | AKP | %74,7 |
| Köstengil Mah. | 1 | 108 | %81,5 | AKP | %64,2 |
| Köşker Mah. | 1 | 178 | %92,1 | AKP | %45,8 |
| Mandıra Mah. | 1 | 181 | %84,0 | AKP | %66,4 |
| Sarıyayla Mah. | 1 | 143 | %94,4 | AKP | %62,7 |
| Seyitahmetli Mah. | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %54,2 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 104 | %73,1 | AKP | %70,4 |
| Tavlıören Mah. | 1 | 271 | %64,6 | DEM | %68,3 |
| Tuzyaka Mah. | 3 | 1.051 | %62,5 | AKP | %79,1 |
| Yaraşlı Mah. | 2 | 523 | %74,6 | AKP | %67,6 |
| Yazıçayır Mah. | 2 | 682 | %67,9 | DEM | %47,0 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.613 | %66,8 | AKP | %51,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 152 | %61,8 | DEM | %44,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 590 | %71,0 | AKP | %44,1 |
| Zincirlikuyu Mah. | 4 | 1.281 | %55,5 | DEM | %44,6 |
| Ömeranlı Mah. | 11 | 3.497 | %48,0 | AKP | %56,9 |
| Şerefli Mah. | 1 | 219 | %61,6 | DEM | %42,9 |