%49,0
AK PARTİ birinci
19.635 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadınhanı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %49,0 ile birinci; 19.635 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 23.149 · Oy kullanan 20.646 (katılım %89,2) · Geçerli 19.635 · Geçersiz 1.011
Kadınhanı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.622 | %49,0 |
| YRP | 5.106 | %26,0 |
| İYİ | 2.365 | %12,0 |
| CHP | 761 | %3,9 |
| SAADET | 750 | %3,8 |
| MİLLİ YOL | 298 | %1,5 |
| ZAFER | 288 | %1,5 |
| DEM | 69 | %0,4 |
| DEVA | 63 | %0,3 |
| DSP | 59 | %0,3 |
| TKP | 35 | %0,2 |
| MİLLET | 29 | %0,2 |
| BTP | 26 | %0,1 |
| TİP | 24 | %0,1 |
| ANAP | 23 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,1 |
| AB | 20 | %0,1 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
| AP | 16 | %0,1 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| DP | 11 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,0 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kadınhanı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşarlı Mah. | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %42,9 |
| Alabağ Mah. | 1 | 140 | %87,9 | AKP | %50,0 |
| Atlantı Mah. | 6 | 1.743 | %83,3 | AKP | %32,6 |
| Bakırpınar Mah. | 1 | 45 | %104,4 | YRP | %55,3 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 162 | %103,1 | AKP | %74,5 |
| Başkuyu Mah. | 3 | 492 | %86,4 | AKP | %46,8 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 295 | %97,0 | AKP | %54,4 |
| Bulgurpınarı Mah. | 1 | 55 | %83,6 | AKP | %54,4 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 216 | %96,8 | AKP | %59,6 |
| Doğanlar Mah. | 4 | 1.117 | %85,9 | AKP | %53,6 |
| Güngören Mah. | 3 | 716 | %87,3 | AKP | %49,8 |
| Hacımehmetli Mah. | 1 | 272 | %79,8 | YRP | %58,5 |
| Hacıoflazlar Mah. | 1 | 252 | %98,4 | AKP | %49,8 |
| Hacıpirli Mah. | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %49,1 |
| Kabacalı Mah. | 1 | 51 | %107,8 | AKP | %64,2 |
| Kamışlıözü Mah. | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %45,4 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 104 | %101,9 | AKP | %50,5 |
| Karakaya Mah. | 3 | 975 | %87,7 | AKP | %57,3 |
| Karakurtlu Mah. | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %57,0 |
| Karasevinç Mah. | 1 | 111 | %89,2 | YRP | %50,0 |
| Karayürüklü Mah. | 1 | 50 | %84,0 | AKP | %47,6 |
| Kayabaşı Mah. | 5 | 1.138 | %85,3 | AKP | %50,3 |
| Kızılkuyu Mah. | 1 | 126 | %76,2 | AKP | %68,4 |
| Kolukısa Beratlı Mah. | 4 | 1.161 | %94,1 | YRP | %45,4 |
| Kolukısa Mescit Mah. | 3 | 840 | %91,0 | YRP | %41,4 |
| Konurören Mah. | 1 | 219 | %93,6 | AKP | %42,4 |
| Kurthasanlı Mah. | 1 | 116 | %86,2 | AKP | %43,6 |
| Kökez Mah. | 1 | 315 | %97,5 | AKP | %65,4 |
| Köylütolu Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %64,7 |
| Küçükkuyu Mah. | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %54,6 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 186 | %94,1 | AKP | %44,6 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 286 | %90,6 | YRP | %45,8 |
| Osmancık Mah. | 3 | 729 | %94,8 | AKP | %53,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.302 | %87,3 | AKP | %55,3 |
| Pusat Mah. | 2 | 411 | %92,7 | İYİ | %31,0 |
| Pirali Mah. | 1 | 150 | %97,3 | AKP | %61,6 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 327 | %71,3 | AKP | %53,6 |
| Saçıkara Mah. | 2 | 613 | %91,5 | YRP | %30,9 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 371 | %97,0 | AKP | %52,1 |
| Tepebaşı Mah. | 8 | 2.244 | %82,9 | AKP | %51,1 |
| Tosunoğlu Mah. | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %60,0 |
| Turgutlu Mah. | 3 | 723 | %85,6 | AKP | %62,2 |
| Yaylayaka Mah. | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %40,0 |
| Yağlıca Mah. | 1 | 337 | %96,7 | AKP | %53,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 799 | %95,1 | AKP | %58,2 |
| Zafer Mah. | 2 | 562 | %95,4 | AKP | %61,8 |
| Çavdar Mah. | 1 | 128 | %87,5 | AKP | %61,1 |
| Çeşmecik Mah. | 3 | 774 | %94,6 | AKP | %53,9 |
| Çubuk Mah. | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %68,7 |
| Örnek Mah. | 2 | 464 | %80,8 | AKP | %39,9 |
| Ünveren Mah. | 1 | 312 | %85,3 | AKP | %55,8 |
| İstiklal Mah. | 3 | 736 | %90,1 | AKP | %51,1 |
| Şahören Mah. | 1 | 223 | %96,4 | AKP | %41,1 |