%42,5
AK PARTİ birinci
33.257 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgın ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,5 ile birinci; 33.257 geçerli oy, katılım %84,9.
Kayıtlı seçmen 41.671 · Oy kullanan 35.368 (katılım %84,9) · Geçerli 33.257 · Geçersiz 2.111
Ilgın Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.134 | %42,5 |
| YRP | 7.775 | %23,4 |
| CHP | 5.766 | %17,3 |
| İYİ | 2.443 | %7,4 |
| SAADET | 1.836 | %5,5 |
| ZAFER | 383 | %1,2 |
| DEVA | 341 | %1,0 |
| DEM | 91 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 86 | %0,3 |
| VATAN | 72 | %0,2 |
| BTP | 52 | %0,2 |
| DP | 39 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 35 | %0,1 |
| DSP | 31 | %0,1 |
| ANAP | 30 | %0,1 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| TİP | 26 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| AB | 16 | %0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,0 |
| HKP | 11 | %0,0 |
| AP | 11 | %0,0 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ilgın mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Argıthanı Mah. | 7 | 2.124 | %77,2 | AKP | %36,5 |
| Avdan Mah. | 1 | 185 | %87,6 | AKP | %49,4 |
| Ayvatdede Mah. | 6 | 2.029 | %82,2 | AKP | %43,7 |
| Ağalar Mah. | 2 | 454 | %89,0 | AKP | %42,6 |
| Balkı Mah. | 2 | 583 | %91,9 | AKP | %42,1 |
| Barakmuslu Mah. | 1 | 216 | %93,1 | AKP | %44,2 |
| Behlülbey Mah. | 6 | 1.958 | %82,6 | AKP | %44,9 |
| Belekler Mah. | 1 | 294 | %96,9 | AKP | %62,7 |
| Beykonak Mah. | 3 | 813 | %95,0 | CHP | %48,1 |
| Boğazkent Mah. | 1 | 140 | %78,6 | AKP | %47,6 |
| Bulcuk Mah. | 1 | 312 | %95,8 | AKP | %47,3 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 257 | %90,7 | AKP | %56,7 |
| Camiiatik Mah. | 7 | 2.444 | %80,0 | AKP | %42,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 78 | %79,5 | AKP | %51,9 |
| Dığrak Mah. | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %43,4 |
| Düğer Mah. | 1 | 294 | %84,7 | YRP | %34,6 |
| Eldeş Mah. | 1 | 348 | %86,2 | AKP | %53,1 |
| Esentepe Mah. | 3 | 984 | %86,2 | AKP | %39,4 |
| Fahrettin Altay Mah. | 3 | 975 | %83,6 | AKP | %43,7 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.827 | %82,2 | AKP | %42,6 |
| Gedikören Mah. | 1 | 219 | %87,7 | AKP | %43,9 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 252 | %78,6 | CHP | %33,7 |
| Gökbudak Mah. | 1 | 173 | %94,8 | AKP | %49,7 |
| Gökçeyurt Mah. | 2 | 432 | %90,5 | AKP | %41,9 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 168 | %92,3 | AKP | %58,6 |
| Göstere Mah. | 2 | 408 | %75,0 | AKP | %51,2 |
| Güneypınar Mah. | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %49,4 |
| Harmanyazı Mah. | 2 | 535 | %96,5 | AKP | %47,9 |
| Ilıca Mah. | 5 | 1.730 | %85,6 | AKP | %43,5 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 44 | %95,5 | YRP | %41,7 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 254 | %74,4 | AKP | %72,2 |
| Karaköy Mah. | 1 | 302 | %94,4 | AKP | %60,4 |
| Mahmuthisar Mah. | 2 | 428 | %91,1 | CHP | %26,6 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 300 | %92,0 | AKP | %45,6 |
| Milli Egemenlik Mah. | 13 | 4.062 | %80,8 | AKP | %43,0 |
| Misafirli Mah. | 1 | 92 | %89,1 | AKP | %46,7 |
| Olukpınar Mah. | 1 | 163 | %99,4 | AKP | %37,4 |
| Orhaniye Mah. | 3 | 760 | %84,2 | AKP | %45,4 |
| Ormanözü Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %56,7 |
| Sadıkköy Mah. | 1 | 126 | %86,5 | AKP | %49,1 |
| Sahip Ata Mah. | 2 | 625 | %84,3 | AKP | %42,9 |
| Sebiller Mah. | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %52,5 |
| Tekeler Mah. | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %61,3 |
| Ucarı Mah. | 8 | 2.499 | %82,9 | AKP | %45,6 |
| Yorazlar Mah. | 1 | 243 | %95,9 | AKP | %50,2 |
| Yukarıçiğil Mah. | 5 | 1.485 | %91,3 | AKP | %42,5 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 209 | %92,8 | AKP | %49,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 207 | %98,6 | AKP | %50,6 |
| Çavuşçugöl Mah. | 2 | 612 | %84,8 | AKP | %41,2 |
| Çobankaya Mah. | 1 | 163 | %93,3 | AKP | %41,8 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %43,7 |
| Çiğil Mah. | 8 | 2.149 | %85,7 | CHP | %30,9 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 228 | %86,8 | CHP | %39,4 |
| İstasyon Mah. | 2 | 666 | %86,9 | AKP | %47,4 |
| Şıhbedrettin Mah. | 6 | 1.977 | %87,5 | AKP | %43,0 |
| Şıhcarullah Mah. | 7 | 2.303 | %82,9 | AKP | %40,1 |