%41,4
AK PARTİ birinci
83.574 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %41,4 ile birinci; 83.574 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 111.525 · Oy kullanan 89.806 (katılım %80,5) · Geçerli 83.574 · Geçersiz 6.232
Ereğli Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.559 | %41,4 |
| CHP | 28.993 | %34,7 |
| YRP | 10.737 | %12,9 |
| ZAFER | 2.157 | %2,6 |
| İYİ | 2.019 | %2,4 |
| SAADET | 1.631 | %2,0 |
| DEM | 1.001 | %1,2 |
| BTP | 422 | %0,5 |
| DEVA | 319 | %0,4 |
| DP | 205 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 167 | %0,2 |
| MİLLET | 165 | %0,2 |
| DSP | 159 | %0,2 |
| ANAP | 148 | %0,2 |
| AB | 137 | %0,2 |
| TİP | 122 | %0,2 |
| TKP | 115 | %0,1 |
| VATAN | 108 | %0,1 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 95 | %0,1 |
| AP | 80 | %0,1 |
| HKP | 73 | %0,1 |
| HAK-PAR | 52 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 40 | %0,1 |
| TKH | 35 | %0,0 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 35 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 500 Evler Mah. | 4 | 1.330 | %84,5 | AKP | %45,9 |
| Acıkuyu Mah. | 1 | 212 | %99,1 | AKP | %45,9 |
| Acıpınar Mah. | 1 | 144 | %91,0 | AKP | %64,9 |
| Adabağ Mah. | 1 | 197 | %87,3 | AKP | %57,4 |
| Akhüyük Mah. | 1 | 150 | %81,3 | CHP | %40,2 |
| Alhan Mah. | 3 | 917 | %85,2 | AKP | %72,5 |
| Alpaslan Mah. | 3 | 722 | %81,3 | CHP | %42,3 |
| Atakent Mah. | 3 | 981 | %80,2 | AKP | %54,9 |
| Aydınlar Mah. | 10 | 3.227 | %76,9 | AKP | %46,7 |
| Aziziye Mah. | 6 | 1.895 | %94,2 | AKP | %48,3 |
| Aşağıgöndelen Mah. | 2 | 374 | %92,3 | CHP | %52,6 |
| Aşıklar Mah. | 1 | 145 | %89,0 | AKP | %33,1 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 123 | %100,0 | CHP | %42,3 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.364 | %79,0 | AKP | %43,9 |
| Batıalagözlü Mah. | 6 | 1.983 | %78,0 | AKP | %42,4 |
| Belceağaç Mah. | 2 | 536 | %88,8 | AKP | %51,2 |
| Belkaya Mah. | 8 | 2.743 | %78,7 | AKP | %42,8 |
| Beyköy Mah. | 2 | 474 | %96,0 | AKP | %45,5 |
| Beyören Mah. | 1 | 200 | %95,0 | AKP | %38,8 |
| Boyacıali Mah. | 2 | 621 | %83,1 | CHP | %41,3 |
| Bulgurluk Mah. | 2 | 495 | %91,3 | CHP | %45,7 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 186 | %93,6 | AKP | %40,6 |
| Büyükdede Mah. | 1 | 160 | %96,9 | AKP | %61,0 |
| Cahı Mah. | 12 | 3.898 | %74,9 | CHP | %42,1 |
| Camikebir Mah. | 3 | 988 | %82,2 | AKP | %40,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.413 | %77,7 | AKP | %51,4 |
| Dalmaz Mah. | 4 | 1.344 | %77,8 | CHP | %42,2 |
| Dogualagözlü Mah. | 5 | 1.498 | %77,3 | AKP | %47,4 |
| Eti Mah. | 13 | 4.269 | %75,7 | CHP | %44,1 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.573 | %75,5 | AKP | %44,7 |
| Gaybi Mah. | 1 | 194 | %92,8 | BTP | %56,3 |
| Göktöme Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %49,6 |
| Gökçeyazı Mah. | 2 | 488 | %92,0 | AKP | %54,6 |
| Gülbahçe Mah. | 7 | 2.346 | %78,6 | AKP | %40,6 |
| Hacımemiş Mah. | 3 | 807 | %88,6 | AKP | %54,8 |
| Hacımustafa Mah. | 8 | 2.537 | %78,8 | CHP | %44,2 |
| Hacımutahir Mah. | 12 | 3.860 | %77,6 | CHP | %45,7 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.706 | %80,8 | CHP | %41,5 |
| Hıdırlı Mah. | 4 | 1.402 | %77,9 | CHP | %40,1 |
| Hortu Mah. | 4 | 1.108 | %77,7 | AKP | %46,7 |
| Kamışlıkuyu Mah. | 2 | 381 | %84,5 | CHP | %39,7 |
| Karaburun Mah. | 1 | 325 | %97,9 | AKP | %61,1 |
| Kargacı Mah. | 2 | 532 | %95,3 | AKP | %43,1 |
| Kazancı Mah. | 7 | 2.271 | %77,7 | CHP | %51,3 |
| Kızılgedik Mah. | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %52,5 |
| Kuskuncuk Mah. | 2 | 364 | %95,1 | AKP | %37,5 |
| Kutören Mah. | 3 | 924 | %81,4 | CHP | %45,5 |
| Kuzukuyu Mah. | 1 | 212 | %82,1 | AKP | %42,4 |
| Mehmet Akif Mah. | 11 | 3.588 | %77,1 | AKP | %40,7 |
| Melicek Mah. | 2 | 362 | %94,5 | AKP | %62,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 5 | 1.453 | %81,2 | AKP | %41,9 |
| Namık Kemal Mah. | 11 | 3.737 | %76,3 | AKP | %40,3 |
| Orhangazi Mah. | 10 | 3.465 | %78,8 | CHP | %39,1 |
| Orhaniye Mah. | 9 | 2.868 | %77,9 | AKP | %34,6 |
| Pınarözü Mah. | 1 | 186 | %90,3 | CHP | %59,9 |
| Pirömer Mah. | 4 | 1.394 | %74,7 | CHP | %39,8 |
| Sarıca Mah. | 1 | 198 | %85,4 | AKP | %44,4 |
| Sarıtopallı Mah. | 6 | 957 | %116,2 | AKP | %40,1 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 173 | %79,8 | AKP | %40,2 |
| Servili Mah. | 2 | 550 | %87,3 | AKP | %50,0 |
| Sümer Mah. | 2 | 656 | %81,3 | CHP | %54,1 |
| Talatpaşa Mah. | 7 | 2.159 | %79,9 | AKP | %45,1 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 304 | %93,4 | AKP | %47,0 |
| Taşağıl Mah. | 2 | 380 | %94,0 | AKP | %50,9 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 197 | %91,9 | AKP | %59,1 |
| Toros Mah. | 8 | 2.541 | %73,4 | AKP | %47,1 |
| Türbe Mah. | 12 | 4.029 | %77,4 | AKP | %44,3 |
| Türkmen Mah. | 2 | 474 | %93,5 | AKP | %39,8 |
| Ulumeşe Mah. | 1 | 232 | %96,6 | AKP | %63,6 |
| Yazlık Mah. | 2 | 590 | %81,9 | AKP | %49,2 |
| Yellice Mah. | 2 | 527 | %96,6 | AKP | %47,7 |
| Yenibağlar Mah. | 4 | 1.355 | %82,7 | AKP | %51,7 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 460 | %81,3 | CHP | %60,3 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 1.044 | %80,6 | AKP | %43,0 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 364 | %88,5 | CHP | %58,4 |
| Yukarıgöndelen Mah. | 1 | 239 | %94,1 | CHP | %63,0 |
| Yunuslu Mah. | 10 | 3.222 | %80,1 | AKP | %41,7 |
| Zengen Mah. | 5 | 1.399 | %91,3 | CHP | %51,4 |
| Ziya Gökalp Mah. | 9 | 2.926 | %70,5 | AKP | %42,0 |
| Çakmak Mah. | 1 | 313 | %72,8 | AKP | %63,4 |
| Çayhan Mah. | 4 | 1.269 | %92,1 | AKP | %47,4 |
| Çömlekçi Mah. | 8 | 2.757 | %81,5 | AKP | %51,1 |
| Çiller Mah. | 1 | 341 | %98,2 | CHP | %55,8 |
| Çimencik Mah. | 3 | 811 | %89,8 | AKP | %59,7 |
| Özgürler Mah. | 2 | 456 | %87,1 | CHP | %83,4 |
| Üçgöz Mah. | 6 | 2.096 | %77,5 | CHP | %38,8 |
| Şinasi Mah. | 8 | 2.668 | %80,2 | AKP | %44,2 |