Cihanbeyli · Büyükşehir belediye başkanı
%39,1
AK PARTİ birinci
26.958 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,1 ile birinci; 26.958 geçerli oy, katılım %74,8.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 38.021 · Oy kullanan 28.451 (katılım %74,8) · Geçerli 26.958 · Geçersiz 1.493
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 10.541 | %39,1 |
| CHP | 7.541 | %28,0 |
| DEM | 3.825 | %14,2 |
| YRP | 3.364 | %12,5 |
| SAADET | 586 | %2,2 |
| ZAFER | 263 | %1,0 |
| DEVA | 200 | %0,7 |
| İYİ | 179 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 99 | %0,4 |
| BTP | 71 | %0,3 |
| TKP | 50 | %0,2 |
| TİP | 34 | %0,1 |
| HAK-PAR | 33 | %0,1 |
| DP | 30 | %0,1 |
| AB | 28 | %0,1 |
| ANAP | 20 | %0,1 |
| HKP | 19 | %0,1 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
| DSP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,0 |
| AP | 8 | %0,0 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 123 | %90,2 | CHP | %46,6 |
| Atçeken Mah. | 6 | 1.774 | %77,7 | AKP | %38,8 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 545 | %96,7 | AKP | %70,4 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.640 | %80,4 | AKP | %42,8 |
| Beyliova Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %88,4 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.052 | %36,4 | CHP | %53,1 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 337 | %89,0 | AKP | %65,1 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 918 | %76,4 | DEM | %48,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.537 | %77,5 | AKP | %42,8 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 298 | %69,1 | AKP | %58,5 |
| Gemecik Mah. | 1 | 205 | %87,8 | AKP | %41,2 |
| Göktepe Mah. | 4 | 1.284 | %79,5 | AKP | %33,6 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.038 | %66,7 | DEM | %46,3 |
| Günyüzü Mah. | 6 | 1.427 | %89,3 | AKP | %69,7 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 500 | %92,8 | AKP | %62,9 |
| Kale Mah. | 1 | 60 | %83,3 | AKP | %36,7 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.217 | %83,8 | AKP | %37,2 |
| Karabağ Mah. | 7 | 1.916 | %88,7 | AKP | %49,5 |
| Karatepe Mah. | 1 | 266 | %85,7 | AKP | %54,5 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.489 | %79,3 | AKP | %35,0 |
| Kayı Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %58,6 |
| Kelhasan Mah. | 2 | 693 | %36,8 | DEM | %44,8 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 549 | %80,7 | AKP | %39,6 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 33 | %93,9 | YRP | %29,0 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 92 | %63,0 | AKP | %33,3 |
| Kuşça Mah. | 3 | 987 | %54,1 | CHP | %47,7 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.360 | %74,3 | AKP | %35,7 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 984 | %54,2 | AKP | %39,0 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 357 | %60,2 | AKP | %41,5 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %51,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 478 | %88,3 | AKP | %43,8 |
| Sağlık Mah. | 2 | 433 | %70,0 | CHP | %34,8 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %55,7 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.380 | %86,4 | AKP | %36,8 |
| Turanlar Mah. | 1 | 259 | %61,0 | DEM | %39,9 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %59,0 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %70,3 |
| Yapalı Mah. | 3 | 966 | %78,9 | AKP | %39,0 |
| Yeniceoba Mah. | 13 | 4.258 | %63,4 | CHP | %56,9 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %52,5 |
| Yeşilöz Mah. | 4 | 1.069 | %79,6 | AKP | %37,9 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 62 | %82,3 | AKP | %62,8 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 234 | %74,4 | AKP | %52,8 |
| Çöl Mah. | 2 | 594 | %73,4 | DEM | %48,3 |
| Çimen Mah. | 1 | 259 | %41,7 | AKP | %58,8 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 82 | %100,0 | CHP | %40,0 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 591 | %89,2 | AKP | %57,4 |