Akşehir · Büyükşehir belediye başkanı
%40,2
AK PARTİ birinci
53.681 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akşehir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 53.681 geçerli oy, katılım %79,3.
Akşehir
Kayıtlı seçmen 71.673 · Oy kullanan 56.863 (katılım %79,3) · Geçerli 53.681 · Geçersiz 3.182
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 21.590 | %40,2 |
| CHP | 16.170 | %30,1 |
| YRP | 6.972 | %13,0 |
| İYİ | 6.401 | %11,9 |
| ZAFER | 792 | %1,5 |
| SAADET | 747 | %1,4 |
| DEM | 158 | %0,3 |
| DEVA | 115 | %0,2 |
| BTP | 112 | %0,2 |
| DP | 82 | %0,2 |
| TİP | 68 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 67 | %0,1 |
| DSP | 57 | %0,1 |
| ANAP | 44 | %0,1 |
| TKP | 44 | %0,1 |
| VATAN | 39 | %0,1 |
| MİLLET | 35 | %0,1 |
| AB | 30 | %0,1 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 30 | %0,1 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| TKH | 23 | %0,0 |
| HAK-PAR | 23 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 22 | %0,0 |
| AP | 21 | %0,0 |
| Yakup Yaşar (bağımsız) | 11 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adsız Mah. | 6 | 1.863 | %80,9 | AKP | %46,2 |
| Ahicelal Mah. | 1 | 193 | %89,1 | CHP | %45,2 |
| Alanyurt Mah. | 1 | 273 | %83,2 | AKP | %38,0 |
| Altunkalem Mah. | 11 | 3.601 | %75,0 | CHP | %40,9 |
| Altuntaş Mah. | 5 | 1.481 | %85,2 | AKP | %42,2 |
| Anıt Mah. | 2 | 456 | %82,7 | AKP | %37,5 |
| Atakent Mah. | 3 | 847 | %88,6 | AKP | %49,7 |
| Bozlağan Mah. | 1 | 195 | %92,3 | AKP | %51,0 |
| Cankurtaran Mah. | 1 | 147 | %95,9 | AKP | %64,3 |
| Değirmenköy Mah. | 2 | 555 | %86,0 | AKP | %46,1 |
| Doğrugöz Mah. | 8 | 2.588 | %82,5 | AKP | %39,2 |
| Engili Mah. | 2 | 704 | %84,5 | AKP | %39,4 |
| Eskikale Mah. | 1 | 186 | %81,2 | CHP | %39,7 |
| Gazi Mah. | 14 | 4.664 | %75,8 | AKP | %41,5 |
| Gedil Mah. | 2 | 480 | %91,7 | AKP | %52,8 |
| Gölçayır Mah. | 2 | 650 | %87,5 | AKP | %42,8 |
| Gözpınarı Mah. | 2 | 395 | %80,5 | AKP | %52,2 |
| Ilıcak Mah. | 2 | 652 | %87,7 | CHP | %46,6 |
| Karabulut Mah. | 3 | 825 | %90,8 | AKP | %59,4 |
| Karahüyük Mah. | 4 | 1.388 | %92,6 | AKP | %47,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 638 | %81,8 | CHP | %42,2 |
| Kozağaç Mah. | 5 | 1.243 | %75,5 | AKP | %36,8 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 778 | %82,9 | AKP | %40,2 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 269 | %83,6 | AKP | %40,9 |
| Kileci Mah. | 11 | 3.661 | %77,3 | AKP | %39,1 |
| Meydan Mah. | 3 | 732 | %75,7 | CHP | %42,1 |
| Nasreddin Hoca Mah. | 1 | 329 | %76,9 | CHP | %39,7 |
| Ortaca Mah. | 1 | 271 | %83,8 | AKP | %40,1 |
| Ortaköy Mah. | 4 | 1.136 | %80,8 | AKP | %70,0 |
| Reis Mah. | 2 | 633 | %86,6 | AKP | %48,2 |
| Saray Mah. | 2 | 373 | %93,8 | AKP | %54,9 |
| Savaş Mah. | 2 | 515 | %85,6 | AKP | %40,4 |
| Selçuk Mah. | 5 | 1.496 | %78,3 | CHP | %45,7 |
| Seyran Mah. | 10 | 2.953 | %78,6 | AKP | %41,1 |
| Sorkun Mah. | 2 | 388 | %87,9 | AKP | %49,4 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %44,2 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 40 | %87,5 | YRP | %32,4 |
| Tipi Mah. | 2 | 381 | %89,5 | AKP | %35,2 |
| Tipiköy Mah. | 1 | 217 | %86,2 | CHP | %44,1 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 170 | %95,9 | YRP | %29,0 |
| Yarenler Mah. | 26 | 8.958 | %76,8 | AKP | %35,9 |
| Yaylabelen Mah. | 2 | 492 | %91,1 | AKP | %41,3 |
| Yazla Mah. | 3 | 1.034 | %90,0 | AKP | %43,0 |
| Yaşarlar Mah. | 1 | 226 | %88,1 | CHP | %40,1 |
| Yeni Mah. | 33 | 10.918 | %73,6 | AKP | %38,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 371 | %88,4 | AKP | %32,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 269 | %90,3 | AKP | %50,2 |
| Yıldırım Bayezid Mah. | 4 | 1.320 | %80,3 | CHP | %44,9 |
| Çakıllar Mah. | 7 | 1.968 | %86,5 | AKP | %51,1 |
| Çamlı Mah. | 3 | 729 | %90,5 | AKP | %54,4 |
| Çay Mah. | 1 | 155 | %91,6 | CHP | %43,8 |
| Çimendere Mah. | 1 | 122 | %84,4 | İYİ | %40,5 |
| Çimenli Mah. | 1 | 305 | %91,2 | CHP | %51,4 |
| Üçhüyük Mah. | 2 | 370 | %76,8 | AKP | %47,1 |
| İstasyon Mah. | 18 | 5.864 | %72,1 | AKP | %39,8 |