%55,1
AK PARTİ birinci
32.453 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kandıra ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %55,1 ile birinci; 32.453 geçerli oy, katılım %88,1.
Kayıtlı seçmen 39.797 · Oy kullanan 35.077 (katılım %88,1) · Geçerli 32.453 · Geçersiz 2.624
Kandıra Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.871 | %55,1 |
| CHP | 5.896 | %18,2 |
| YRP | 2.612 | %8,1 |
| İYİ | 2.023 | %6,2 |
| ANAP | 1.506 | %4,6 |
| SAADET | 496 | %1,5 |
| ZAFER | 457 | %1,4 |
| İsmail Tunahan (bağımsız) | 271 | %0,8 |
| VATAN | 245 | %0,8 |
| BTP | 191 | %0,6 |
| MEMLEKET | 158 | %0,5 |
| DEM | 118 | %0,4 |
| DEVA | 106 | %0,3 |
| DP | 90 | %0,3 |
| Fevzi Kemal Torun (bağımsız) | 77 | %0,2 |
| DSP | 46 | %0,1 |
| TİP | 43 | %0,1 |
| YTP | 41 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,1 |
| SOL | 38 | %0,1 |
| TKP | 24 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,1 |
| MİLLET | 20 | %0,1 |
| EMEP | 17 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kandıra mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmethacılar Mah. | 1 | 248 | %96,4 | AKP | %80,2 |
| Akbal Mah. | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %55,2 |
| Akdurak Mah. | 13 | 4.054 | %81,5 | AKP | %52,2 |
| Akıncı Mah. | 1 | 238 | %80,3 | AKP | %64,2 |
| Akçabeyli Mah. | 1 | 348 | %89,4 | AKP | %66,7 |
| Akçakese Mah. | 2 | 214 | %69,6 | AKP | %60,7 |
| Akçaova Mah. | 3 | 460 | %93,9 | CHP | %43,0 |
| Alaybey Mah. | 1 | 203 | %85,7 | AKP | %66,9 |
| Alefli Mah. | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %55,0 |
| Antaplı Mah. | 1 | 181 | %89,5 | AKP | %86,3 |
| Avdan Mah. | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %69,9 |
| Aydınlık Mah. | 8 | 2.673 | %81,9 | AKP | %47,8 |
| Ağaçağıl Mah. | 1 | 175 | %100,0 | AKP | %79,6 |
| Babaköy Mah. | 1 | 262 | %97,0 | AKP | %55,1 |
| Babalı Mah. | 2 | 643 | %80,6 | AKP | %49,5 |
| Balaban Mah. | 1 | 315 | %94,9 | AKP | %61,5 |
| Balcı Mah. | 1 | 271 | %95,6 | AKP | %47,9 |
| Ballar Mah. | 3 | 734 | %90,9 | CHP | %41,8 |
| Bağırganlı Mah. | 2 | 630 | %91,8 | AKP | %60,3 |
| Beyce Mah. | 2 | 219 | %100,9 | AKP | %71,1 |
| Beylerbeyi Mah. | 1 | 335 | %91,6 | AKP | %77,0 |
| Bolu Mah. | 1 | 342 | %98,0 | AKP | %61,1 |
| Bozburun Mah. | 2 | 288 | %95,1 | AKP | %56,3 |
| Cebeci Mah. | 2 | 568 | %79,9 | AKP | %38,8 |
| Dalca Mah. | 1 | 213 | %92,0 | AKP | %41,6 |
| Deliveli Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %44,9 |
| Doğancılı Mah. | 1 | 117 | %102,6 | AKP | %47,1 |
| Duraklı Mah. | 1 | 223 | %95,5 | AKP | %65,7 |
| Döngelli Mah. | 2 | 409 | %95,4 | AKP | %61,6 |
| Elmacık Mah. | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %51,5 |
| Esentepe Mah. | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %56,6 |
| Eğercili Mah. | 1 | 291 | %91,4 | AKP | %62,6 |
| Ferizli Mah. | 1 | 183 | %95,1 | AKP | %66,3 |
| Gebeşler Mah. | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %70,6 |
| Goncaaydın Mah. | 1 | 158 | %98,7 | AKP | %59,3 |
| Hacılar Mah. | 1 | 288 | %97,6 | AKP | %60,0 |
| Hacımazlı Mah. | 1 | 211 | %97,2 | AKP | %69,5 |
| Hacışeyh Mah. | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %54,7 |
| Hediyeli Mah. | 1 | 304 | %92,1 | AKP | %56,1 |
| Hıdırlar Mah. | 1 | 103 | %101,9 | AKP | %52,5 |
| Hüdaverdiler Mah. | 1 | 99 | %87,9 | AKP | %61,5 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 159 | %101,3 | AKP | %49,4 |
| Kanatlar Mah. | 1 | 221 | %97,7 | AKP | %60,4 |
| Karaağaç Mah. | 4 | 1.214 | %90,6 | AKP | %67,5 |
| Karadivan Mah. | 1 | 180 | %99,4 | AKP | %72,7 |
| Karlı Mah. | 1 | 177 | %100,0 | AKP | %68,8 |
| Kaymaz Erikli Mah. | 1 | 172 | %99,4 | AKP | %59,4 |
| Kaymaz Mah. | 2 | 382 | %96,9 | AKP | %67,4 |
| Kefken Mah. | 5 | 1.448 | %82,7 | AKP | %48,4 |
| Kerpe Mah. | 2 | 428 | %85,5 | AKP | %43,4 |
| Kırkarmut Mah. | 2 | 342 | %95,0 | AKP | %53,1 |
| Kızılcapınar Mah. | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %46,5 |
| Kocakaymas Mah. | 10 | 1.802 | %79,7 | AKP | %54,1 |
| Kubuzcu Mah. | 2 | 242 | %93,0 | AKP | %62,4 |
| Kurtyeri Mah. | 4 | 648 | %89,7 | AKP | %47,3 |
| Lokmanlı Mah. | 1 | 165 | %101,2 | AKP | %54,6 |
| Mancarlar Mah. | 1 | 114 | %104,4 | AKP | %57,0 |
| Merkez Erikli Mah. | 2 | 384 | %94,8 | AKP | %59,3 |
| Mülküşehsuvar Mah. | 1 | 279 | %93,2 | AKP | %69,3 |
| Nasuhlar Mah. | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %72,7 |
| Orhan Mah. | 6 | 1.977 | %78,1 | AKP | %49,6 |
| Pelitpınarı Mah. | 2 | 247 | %102,0 | AKP | %62,1 |
| Pınardüzü Mah. | 1 | 283 | %90,5 | AKP | %75,8 |
| Pınarlı Mah. | 2 | 366 | %83,1 | AKP | %51,4 |
| Pirceler Mah. | 1 | 135 | %85,2 | AKP | %59,8 |
| Safalı Mah. | 2 | 407 | %94,4 | AKP | %53,2 |
| Sarıahmetler Mah. | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %57,5 |
| Sarıcaali Mah. | 2 | 338 | %95,0 | AKP | %60,2 |
| Sarıgazi Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %62,0 |
| Sarnıçlar Mah. | 2 | 369 | %94,3 | AKP | %73,9 |
| Selametli Mah. | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %55,6 |
| Selimköy Mah. | 1 | 141 | %97,2 | AKP | %73,6 |
| Sepetçi Mah. | 1 | 208 | %98,6 | AKP | %62,6 |
| Seyitaliler Mah. | 2 | 361 | %93,1 | AKP | %64,2 |
| Sucuali Mah. | 1 | 113 | %93,8 | AKP | %73,9 |
| Süllü Mah. | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %65,0 |
| Sinanlıbilallı Mah. | 1 | 235 | %94,5 | AKP | %63,3 |
| Tatarahmet Mah. | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %47,5 |
| Teksen Mah. | 2 | 378 | %93,9 | CHP | %64,4 |
| Terziler Mah. | 1 | 170 | %101,8 | AKP | %61,9 |
| Topluca Mah. | 3 | 381 | %90,0 | AKP | %51,0 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 436 | %83,9 | AKP | %66,6 |
| Yusufça Mah. | 1 | 350 | %91,4 | AKP | %55,0 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 285 | %96,5 | AKP | %61,0 |
| Çakmaklar Mah. | 1 | 124 | %97,6 | CHP | %40,9 |
| Çalca Mah. | 1 | 145 | %98,6 | AKP | %54,2 |
| Çalköy Mah. | 3 | 599 | %90,5 | AKP | %39,5 |
| Çalyer Mah. | 1 | 131 | %97,7 | AKP | %66,4 |
| Çamkonak Mah. | 2 | 593 | %89,4 | AKP | %60,7 |
| Çarşı Mah. | 9 | 2.871 | %78,6 | AKP | %45,5 |
| Çerçili Mah. | 2 | 372 | %96,0 | AKP | %56,8 |
| Ömerli Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %56,3 |
| Özbey Mah. | 1 | 298 | %96,0 | AKP | %58,3 |
| Üğümce Mah. | 2 | 264 | %95,5 | AKP | %70,2 |
| İncecik Mah. | 2 | 246 | %97,2 | AKP | %59,6 |
| Şerefsungur Mah. | 1 | 232 | %93,1 | AKP | %63,6 |